Góra Matyska - Satanizm? Masoneria? Zachowania katolików wobec sztuki.

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Książę Ciemności
Żyjący Forum
Żyjący Forum
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 49 razy

Góra Matyska - Satanizm? Masoneria? Zachowania katolików wobec sztuki.

Postautor: Książę Ciemności » 13 kwie 2016, 16:24

"Góra Matyska w Radziechowach zasłynęła w swoim czasie i do dzisiaj budzi zgrozę i sprzeciw z powodu bluźnierczych „stacji” tzw. „drogi krzyżowej”, które wielokrotnie były i dalej są niszczone na znak sprzeciwu wobec tego niespotykanego na skalę światową bluźnierstwa przeciwko szatańskiej symbo lice zawartej w ukazaniu Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa, nie mającej żadnego odniesienia do tradycyjnej symboliki religijnej poszczególnych Stacji i sprzecznej z przekazem Ewangelicznym — natomiast naszpikowanej sym- boliką masońską i satanistyczną — zobacz zdjęcia niżej.

Mimo licznych sprzeciwów i protestów płynących tak z Polski jak i zza grani- cy „drogę” poświęcono, a każdego roku w listopadzie odbywają się tu pseudo „Zaduszki Narodowe”, w czasie, których wspomina się osoby zasłużone w historii Polski.." Emjot

” … stacje urągają wszystkim kanonom religijnym i są wręcz manife-stacją nienawiści do Chrystusa. A nad czymś takim nie można przejść spokojnie. Przesłanie artysty bowiem jest aż za nadto czytelne i niestety nie ma wiele wspólnego z chrześcijaństwem.…”
Obrazek
Jezus upada dobijany przez szatana.
Obrazek
Foto/matyska-golgota-beskidow_garnek.pl
https://forumdlazycia.files.wordpress.c ... .jpg?w=640
Obrazek
stacjaVI – rebelya.pl rebelya.pl – (sowa na murze
Obrazek
Sowa – .pinger.pl /Ta+droga+krzyżowa+to+dzieło+szatana6 – ( zniszczona)
Obrazek
Przybicie do krzyża/fotowyprawy.com/Krzysztof Grabowski/matyska_15
Obrazek
Przybicie do Krzyża – fragment/krakow.super-nowa.pl
Obrazek
MATYSKA1- anioł piekieł/parafia.strumien.com
Obrazek
Góra matyska/wieloryb_national-geographic.pl
Obrazek
Zniszczenie jednej ze stacji na Golgocie Beskidów/polskieradio.pl

Źródło: https://forumdlazycia.wordpress.com/201 ... -w-2006-r/

Powiem Wam coś. Bylem w tym miejscu na pielgrzymce w podstawówce... PIELGRZYMKA! Na satanistycznej drodze krzyżowej... Moja szkoła... Taka genialna... W każdym razie wtedy byłem dzieckiem, a jak to bywa to ukrzyżowanie zrobiło na mnie wrażenie. Jeszcze belferka nam powiedziała, że każdy ten gwóźdź to nasz grzech - wpędzanie w poczucie winy i indoktrynacja od małego. W każdym razie skoro katolicy niszczą, jakby nie patrzeć dzieło sztuki... To czy nie jest to chamstwo i barbarzyństwo? Zresztą sami mają pełno obrazów i rzeźb przedstawiających śmierć albo martwe ciało Chrystusa, podczas gdy powinni się cieszyć, że zmartwychwstał.
Awatar użytkownika
oleks24f
VIP
VIP
Podziękował: 291 razy
Podziękowano: 265 razy

Re: Góra Matyska - Satanizm? Masoneria? Zachowania katolików wobec sztuki.

Postautor: oleks24f » 13 kwie 2016, 18:45

Wogóle w całym Chrześcijaństwie jest kult cierpienia, poniżenia itp czego ja osobiście nietrawie. Zamiast czytać i uczyć się filozofi Jezusa, która w wielu punktach jest filozofią do naśladowania to Chrześcijanie w jakiś niepojęty dla mnie sposób wolą czcić śmierć, wieczne umartwianie się, negatywne myślenie.

Po za tym ta religia ma jedną rzecz, której ja osobiście niecierpię wieczne rozmyślanie o końcu świata. :D Tak na marginesie, pojęcie to i tak rozumieją w zły sposób. Ale to już inny temat, wymagający osobnego posta. :D
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
Awatar użytkownika
Lakshmi
VIP
VIP
Podziękował: 126 razy
Podziękowano: 285 razy

Postautor: Lakshmi » 13 kwie 2016, 23:10

Jestem stałym bywalcem na Matysce i nocą i za dnia Lubię tam przebywać przy pełni księżyca i medytować. Te pierdoły to fundamentalni katole wymyślili mnie się stacje bardzo podobają są bardzo ciekawe artystycznie i przemawiające A stacja przybicia do krzyża jest bardzo przejmująca i cholernie refleksyjna
Awatar użytkownika
Dante
Bywalec
Bywalec
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: Dante » 14 kwie 2016, 10:18

oleks24f pisze:Wogóle w całym Chrześcijaństwie jest kult cierpienia, poniżenia itp czego ja osobiście nietrawie. Zamiast czytać i uczyć się filozofi Jezusa, która w wielu punktach jest filozofią do naśladowania to Chrześcijanie w jakiś niepojęty dla mnie sposób wolą czcić śmierć, wieczne umartwianie się, negatywne myślenie.

Po za tym ta religia ma jedną rzecz, której ja osobiście niecierpię wieczne rozmyślanie o końcu świata. :D Tak na marginesie, pojęcie to i tak rozumieją w zły sposób. Ale to już inny temat, wymagający osobnego posta. :D

Zgadzam się z tym, w kościele tylko opierdziel czego to nie wolno i jak bardzo będziemy za to cierpieć. Rozpoczęcie modlitwy - znak KRZYŻA, w salach do religii-KRZYŻ, ściany obwieszone obrazkami z drogi krzyżowej. Ktoś powie "taka jest religia i tak musi być bo ksiądz tak kazał" ale wtedy nasuwa się pytanie - w jaki sposób modlił się Jezus ? Moim zdaniem po prostu mówił co mu leży na sercu a nie bawił się w milion zdrowasiek czy czego tam jeszcze wymagają od dzieci w szkołach, i na pewno nie było znaku krzyża ;) Znak ryby to znak chrześcijan. Mógłbym o tym pisać i pisać ale nie chce się nakręcać. A co do Góry to świetnie pokazane jest podejście "kościoła katolickiego" do tej sprawy, jak to się mówi "prawda w oczy kole".
~ _/) ~
"Ci,którzy nie obawiają się miecza którym władają,nie są godni go dzierżyć"
Ptakiem Hermesa nazywają mnie, zjadam swe skrzydła by poskromić się
Awatar użytkownika
megara
Początkujący
Początkujący
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: megara » 16 kwie 2016, 13:24

Ja tam na tych zdjęciach nie widzę nic satanistycznego. Ot po prostu artystę poniosła wena twórcza, a ktoś się doszukuję w tym czegoś więcej.
Awatar użytkownika
Lakshmi
VIP
VIP
Podziękował: 126 razy
Podziękowano: 285 razy

Postautor: Lakshmi » 16 kwie 2016, 13:40

Radykalni klatolicy wszystkiego się doszukują chyba dla samej zasady sztuki dla sztuki :[
kaplanka
VIP
VIP
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: kaplanka » 16 kwie 2016, 18:08

Byłam na Matysce z Lakshmi artyzm rzeżb mówi tutaj sam za siebie.Ukrzyżowanie nie da się przejść koło ej stacji obojętnie. Poza tym sama góra ma coś w sobie specyficzny klimat,miałam szczęscie być na niej akurat jak zbierało się w okolicy na burzę.Lakshmi dziękuje to było widowisko,którego nie zapomnę do końca życia.Wcale nie uważam tych rzeżb za satanizm czy masonerię.Wydaje mi się,że owa droga krzyżowa przeszkadza tylko tym najbardziej radykalnym wyznawcom naszej wiary.
miłość jest piękna nawet w późnym wieku
slodkacreepy
Nowy
Nowy
Podziękował: 1 raz

Postautor: slodkacreepy » 13 paź 2016, 10:44

Ja nie rozumiem całego chrześcijaństwa. Katolicy/chrześcijanie bazują się na cierpieniu i śmierci. Rodzą się, by modlić się i potem umrzeć, i jaki to ma sens? Co do artykułu to moim zdaniem sceny są normalne, lecz nie każdy może rozumieć ich przekaz.

Wróć do „Ateizm”