Dlaczego kościołowi zależy na ślubach?

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Książę Ciemności
Żyjący Forum
Żyjący Forum
Posty: 185
Rejestracja: 24 sty 2016, 16:23
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 49 razy

Re: Dlaczego kościołowi zależy na ślubach?

Postautor: Książę Ciemności » 13 mar 2016, 19:25

Tak, bardzo trudno podpisać apostazję. Jak w każdej sekcie. U Jehowych również trudno, chodź u tych można by odwalić jakieś niemoralne jaja jak częste picie alkoholu, to może by wywalili. Ale późniejsze prześladowania i psychomanipulacja apostaty to zbrodnia, na którą nikt nie reaguje. To znęcanie się psychiczne przez bliskich, gdy wypiszesz się z ich sekty. Te prześladowania setek tysięcy osób to zbrodnia, którą nikt nie chce zwalczać. Czemu nikt nie walczy o te prawa człowieka?
Ale nie martwcie się! Widzę jaśniejsze jutro! Coraz więcej ludzi krytykuje kościół i coraz więcej młodych odchodzi. Nasze ateistyczne szeregi się powiększają! Przewiduję, że gdy stare pokolenie odejdzie na Pola Elizejskie wszelkie partie podlegające kościołowi i sam kościół zacznie upadać niczym smok z odciętą głową. Wierzę, że za jakieś 20 lat ludzie będą się śmiać z religii, religia może będzie zdelegalizowana, a na pewno nie będzie miała żadnego wpływu na życie społeczne czy prawo państwowe. Niektórzy funkcjonariusze tej sekty podobnej do komunizmu pójdą nawet do więzień.
Awatar użytkownika
sowaparaormalna
Przeciętniak
Przeciętniak
Posty: 31
Rejestracja: 17 lut 2016, 15:11
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 37 razy

Re: Dlaczego kościołowi zależy na ślubach?

Postautor: sowaparaormalna » 13 mar 2016, 19:37

Żeby wypisać się z kościoła trzeba napisać papierek iść z tym do księdza (tam gdzie ktoś był ochrzczony) a dodatkowo mieć ze sobą świadka, który potwierdzi że jesteś zdrowy na umyśle...to czytałam w jakiejś gazecie parę lat temu teraz to nie wiem. Nie zdziwi mnie jeśli trzeba będzie mieć zaświadczenie od jakiegoś psychiatry eh po nich można się wszystkiego spodziewać i pewnie ogromne problemy z tym robią albo stwierdzą że tacy ludzie są opętani czy coś haha.
Bianconeri
VIP
VIP
Posty: 116
Rejestracja: 19 lut 2016, 18:36
Podziękował: 11 razy
Podziękowano: 34 razy

Re: Dlaczego kościołowi zależy na ślubach?

Postautor: Bianconeri » 14 mar 2016, 9:19

Mam do czynienia na codzień ze Świadkami Jehowy i mogę powiedzieć z czystym sercem, że każda religia czy sekta jest masową organizacją ogłupiającą ludzi. Life is brutal
Awatar użytkownika
Ingridka6
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:19
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 12 razy

Re: Dlaczego kościołowi zależy na ślubach?

Postautor: Ingridka6 » 14 mar 2016, 16:02

To wszystko idzie ciągiem : u mnie w mieście jest kościół w którym dekoracje może robić tylko jedna kwiaciarnia( a jak ksiądz usłyszy, że ktoś sobie wybrał inną to się gotuje prawie). I nawet nie ma opcji żeby ktoś inny robił bo inaczej ksiądz nie chce dać sakramentu - wszyscy w mieście wiedzą że jest w tym umowa swoistego rodzaju bo jak np. idzie para narzeczonych to ksiądz się ich pyta czy wiedzą, że mają iść dokładniej do tej kwiaciarni po dekoracje. Także nie tylko klerowi zależy na ślubach, ale też współpracujących z nimi - nie tylko ksiądz musi sobie kupić nowy samochód i nowe wypasione dodatki. ;) Mało jest teraz księży z powołania - przez całe swoje życie spotkałam 2. Jeden bierze naprawdę tylko symbolicznie za sakramenty ( a jak się pójdzie i naprawdę się nie ma kasy bo ciężka sytuacja życiowa to nawet nie weźmie ) a jeden właśnie za wszystko weźmie : za otwarcie drzwi przed młodymi, za klęczniki, za krzesła, za sprzątanie itd itd... głupota! Wszystko bym rozumiała jakby płacili podatki ale nie sytuacje gdy ich "cennik" jest taki różnorodny, bo brakuje na "złote ołtarze".

Najlepsze jest jeszcze to, że szykują się zmiany dla starających się o ślub. Usuwać mają te krótkie nauki ślubne i zostają tylko te dłuższe i oczywiście droższe - z tego co pamiętam kler się tłumaczył że nie można się przygotować do małżeństwa na szybko i trzeba się do tego całym sobą przygotować. Bo przecież kto nas lepiej przygotuje do tego niż ten który ma nakazany celibat i nie wie nawet co to jest miesiączka ale tłumaczy to młodej kobiecie jako łzy macicy xD
Wylejesz morze cierpliwości zanim nauczysz się pływać - jednak potem będzie już tylko rzeka prowadząca wgłąb serca.
Awatar użytkownika
Marcelo
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:21
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 2 razy
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kościołowi zależy na ślubach?

Postautor: Marcelo » 15 mar 2016, 21:31

Książę Ciemności pisze:Reasumując. Kościół twierdzi, że życie bez ślubu to grzech, bo chce kasy ze ślubu. Co o tym myślicie?


To jest nic innego jak wkładanie wszystkich księży do jednego worka. Nie chcę nikogo usprawiedliwiać i bronić, ale tak to już jest z ludźmi. Wiara cierpi przez swoich kapłanów. Może czasem warto sięgnąć głębiej i pominąć kasę? Wiara katolicka opiera się na sakramentach i ślub jest jednym z nich więc nie dziw się, że tak twierdzi kościół.

Reasumując, kościół twierdzi, że życie bez ślubu to grzech bo takie są podstawy tej wiary.

Znajomy w tamtym roku brał ślub (kościelny oczywiście). Córka już na świecie. Pieniędzy mało. Z początku miał załatwiony cywilny, wszystko praktycznie dograne na ostatni guzik, ale mimo wszystko chciał ochrzcić córeczkę. Na początku przedstawił sytuację księdzu: bez ślubu ze swoją partnerką, córka już na świecie i chrzest... wiadomo co NIEKTÓRZY księża pomyślą, ale wtedy kapłan spokojnie zapytał, czy myśleli o ślubie. Oczywiście znajomy spokojnie powiedział, że nie mają kasy itd. Ksiądz od razu powiedział, że nie przyjmie nic za ceremonię. Co prawda po wszystkim znajomy dobrowolnie złożył ofiarę, ale kapłan nie chciał tego przyjąć.

Historia prawdziwa, chcecie to uwierzycie, nie chcecie to nie :)
Awatar użytkownika
Lakshmi
VIP
VIP
Posty: 598
Rejestracja: 13 sty 2016, 19:34
Podziękował: 126 razy
Podziękowano: 285 razy

Re: Dlaczego kościołowi zależy na ślubach?

Postautor: Lakshmi » 22 mar 2016, 13:52

Wierzę Marcelo . Takie wyjątki jeszcze się zdarzają, jednak większość zapomina o ślubowanej posłudze, a takich jest większość.
Awatar użytkownika
Risto
Administrator
Administrator
Posty: 164
Rejestracja: 10 sty 2016, 9:37
Lokalizacja: Biała Podlaska
Podziękował: 176 razy
Podziękowano: 32 razy
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego kościołowi zależy na ślubach?

Postautor: Risto » 22 mar 2016, 17:53

Ja bym zamienił to pytanie: Dlaczego ludziom zależy na ślubach? Ponieważ to jest najpiękniejszy dzień w życiu każdej kobiety
slodkacreepy
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2016, 10:38
Podziękował: 1 raz

Re: Dlaczego kościołowi zależy na ślubach?

Postautor: slodkacreepy » 13 paź 2016, 11:08

Chodzi o pieniądze ;) Bo o co innemu może chodzić dziwolągom w sukienkach? W biblii (fragment z internetu) jest wyraźnie napisane, że miłość to życie w zgodzie dwóch kochających się osób. Czy za czasów Jezusa były śluby? Coś mi się nie wydaje.
Awatar użytkownika
Lakshmi
VIP
VIP
Posty: 598
Rejestracja: 13 sty 2016, 19:34
Podziękował: 126 razy
Podziękowano: 285 razy

Re: Dlaczego kościołowi zależy na ślubach?

Postautor: Lakshmi » 13 paź 2016, 13:47

Wiara jest zupełnie czymś innym od religii. Religia wywodzi się z wiary, ale z czasem ma mało wspólnego z tą wiarą. Człowiek poprzez tysiąclecia stworzył rytuały, a może nie stworzył tylko zaczerpnął z okresu pogaństwa i czasów magii, na potrzeby pewnej grupy społecznej nazywającymi się kapłanami. Przez eony ta rozrastająca się grupa osób zamożnych, bogatych, wpływowych, wyedukowanych manipulowała ciemnym społeczeństwem wplatając elementy pogaństwa do swoich rytuałów, co dla ciemnego ludu stawało się manifestacją hołdu dla boga, co przemawiało do analfabetycznej ciemnoty. Poprzez straszenie karami boskimi za sprzeniewierzenia się bogu, poprzez stawianie się kapłanów jako namiestników i pośredników boskich zyskali sobie hierarchiczne pozycje w prymitywnym pojęciu parafian ( parafianin w pierwotynym znaczeniu tego słowa oznaczało ciemnota i pospólstwo) Mijały wieki kłamstwa pod przykrywką bojaźni boskiej , pod pręgierzem wiecznego potępienia, pod batem anatemy, dalej w czasie pod rygorem inkwizycji, siało zamordyzm, i lęki wśród społeczności. Kościół rozrastał się, umacniał gromadził dobra materialne i rosnął w siłę władzy nie tylko nad duchem, ale i nad życiem potulnych i zastraszonych owieczek. Pycha rozjuszonych pazernych kleryków wynosiła ich na piedestał równych z bogiem. Oni byli panami życia i śmierci, oni za swojego życia decydowali kto ma odejść z tego świata i w jaki sposób, a kto nie. Jak powiedział Mussolini "Kłamstwo powiedziane 100 razy staje się prawdą" Ustanowiona hierarhia funkcjonuje do dzisiaj, tylko lud jest inny, natomiast ciemnota nadal tkwi w fanatykach którzy wyssali to z mlekiem matek i chociaż są wyedukowani pozwalają nadal na manipulację i okradanie nas całych narodów z dochodów ciężkiej pracy
Awatar użytkownika
Linkerka
VIP
VIP
Posty: 110
Rejestracja: 05 mar 2016, 14:20
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 25 razy

Re: Dlaczego kościołowi zależy na ślubach?

Postautor: Linkerka » 15 paź 2016, 12:25

Myślę, ze Kościół myśli w ten sposób " Skoro się kochają i mają zamiar być ze sobą całe życie, to co im szkodzi się pobrać" a może inaczej, może chodzi o pieniądze lub że to nie moralne, tak się utarło i tak zostanie

Wróć do „Ateizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości