Początki

Czary mary, wróżenie z fusów, kart i inne.

Moderatorzy: Redaktorzy, Wróżbici

Awatar użytkownika
QueenK
Królowa
Królowa
Podziękował: 66 razy
Podziękowano: 27 razy

Początki

Postautor: QueenK » 11 kwie 2020, 13:17

Hop, hop! :)

Dawno mnie tu nie było... Ale jakiś czas temu pytałam o karty Tarota... No i zakupiłam pierwsza talię :)

Teraz prośba do Was - osób doświadczonych i obytych.

Czy macie jakieś wskazówki dla początkujących? Coś, na co powinnam szczególnie zwrócić uwagę zagłębiając się w ten świat?

Macie jakieś doświadczenia, którymi chcielibyście się ze mną podzielić? ;)

Nie wiem nawet za bardzo jak się do tego zabrać... I pomyślałam, że moglibyście mi pomóc :blushing: .

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :fingerscrossed:
You hate me, huh? That sounds like the beginning of a love story, not the end of one...
kaplanka
VIP
VIP
Podziękował: 26 razy
Podziękowano: 36 razy

Re: Początki

Postautor: kaplanka » 16 kwie 2020, 13:13

, zastanow się czy tarot jest tobie potrzebny. Ja ym zaczęła na początku od Poznania symboli. Zawartych w kartach znaczenia kart arkan małych i dużych. Poznania się z talia. To że kupiłaś nie oznacza że będziecie współpracowac razem
miłość jest piękna nawet w późnym wieku
Awatar użytkownika
QueenK
Królowa
Królowa
Podziękował: 66 razy
Podziękowano: 27 razy

Postautor: QueenK » 16 kwie 2020, 23:00

Zgadza się. Ale bez kart bym się tego nie dowiedziała czy będziemy współpracować :).
Długo się nad tym zastanawiałam... I w końcu podjęłam decyzję o zakupie.

Mówisz Kapłanko o symbolice... Więc pytanie, czy powinnam skupić się na tym "tradycyjnym" znaczeniu? Bo z tego co już zdążyłam zauważyć, to niektóre symbole wywołują u mnie inne odczucia niż podają w "definicjach". (Wiadomo oczywiście że tychże definicji i opisów znaczeń jest wiele, jednak mają wspólny tor).

A jak już mam się uczyć, to chciałabym od najlepszych :)
A co z tego będzie to się okaże...
You hate me, huh? That sounds like the beginning of a love story, not the end of one...
Awatar użytkownika
RycerzCzarnejRóży
Nowy
Nowy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: RycerzCzarnejRóży » 03 maja 2020, 3:01

A ja mam inną radę, wręcz odwrotną, nie czytaj "teorii", nie analizuj karta A znaczenie A, karta B znaczenie B, to jak próbowanie opisać wszechświata słowami, nie da się. Pozwól, aby znaczenie samo przychodziło Ci do głowy, patrz i słuchaj wnętrza. Tarociści mają różne interpretacje czasem nawet wielkich Arkan, bo do każdego Tarot przemawia inaczej, problem w tym, czy będziesz w stanie Go usłyszeć i zrozumieć to, co chce Ci powiedzieć. Karty to nie przedmiot sam w sobie, potraktuj go, jak rozmowę z przyjacielem, który daje Ci rebusa i w taki sposób, że będzie wiedział, że jesteś w stanie go odczytać. Niemniej to nie zajęcie na dzień, czy dwa, przed Tobą miesiące i lata rozmów z Tarotem, lecz pamiętaj, że w każdej przyjaźni są pewne wyrzeczenia i przychodzi zapłacić za to cenę.

Powodzenia.
Awatar użytkownika
Risto
Administrator
Administrator
Podziękował: 177 razy
Podziękowano: 34 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Risto » 31 lip 2020, 13:14

Moje ze mną się wyraźnie nie polubiły. Albo po prostu aż tak mi nie zależało. Dlatego Ci jakiś czas temu proponowałem by po prostu Ci je oddać

Wiedza książkowa jest ważna i gdy ją poznasz to będzie to stanowić solidną bazę. Ale według mnie to tylko wskazówka do wepchnięcia Twojej intuicji na wyższy poziom. Tak byś wiedziała jak radzić sobie z energią poszczególnych kart. Ostatecznie i tak do Ciebie należy rola zbudowania tego ostatecznego obrazu. Jedna karta jest tylko trybikiem na rozkładzie
kaplanka
VIP
VIP
Podziękował: 26 razy
Podziękowano: 36 razy

Postautor: kaplanka » 02 sie 2020, 12:20

Risto wepchnąć intuicję na wyższy tor czy poziom można bez kart tarota run czy magii.
miłość jest piękna nawet w późnym wieku
danut
VIP
VIP
Podziękował: 323 razy
Podziękowano: 180 razy

Postautor: danut » 06 sie 2020, 12:46

kaplanka pisze:Risto wepchnąć intuicję na wyższy tor czy poziom można bez kart tarota run czy magii.

No otóż to! Ale mnie zaskoczyłaś, bo pamiętam dawne Twoje pojmowanie, od kiedy taka zmiana? :)
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator
Podziękował: 307 razy
Podziękowano: 289 razy

Postautor: oleks24f » 06 sie 2020, 20:18

Ludzie się zmieniają Danut, więc wiesz, zapewne dorosła, dojrzała do pewnych spraw
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz

Wróć do „Magia i Wróżby”