Plamy Mongolskie

Tematy związane z biologią.

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Ona89
Administrator
Administrator
Podziękował: 194 razy
Podziękowano: 76 razy

Plamy Mongolskie

Postautor: Ona89 » 21 sty 2017, 9:47

Plamy Mongolskie

Wśród rozmaitych znamion, z jakimi rodzą się dzieci, jedną z ciekawych zmian na skórze jest tzw. plama mongolska. Jest ona nietypowa zarówno jeśli chodzi o kolor, jak i znaczenie antropologiczne oraz historyczne.

Mongolskie plamy są bladoniebieskie, sine lub fioletowe i dla osoby, która nie zetknęła się z nimi nigdy wcześniej, wyglądają dość strasznie – jak sporej wielkości siniaki. Plamy mongolskie usytuowane są zazwyczaj w dolnej części pleców i na pośladkach. U dzieci rasy białej są dość rzadkie, jednak u niemowląt pochodzenia azjatyckiego zdarzają się bardzo często.
Plamy mongolskie mają wyraźne zróżnicowanie między odmianowe. W populacjach mongoloidalnych (wschodnioazjatyckich) oraz w Mikronezji i Polinezji występują z częstością do 95% (u nowo narodzonych dzieci).
U Indian amerykańskich 80-85%. U Metysów (mieszańcy europejsko-indiańscy) z Ameryki Łacińskiej średnio 45%.
U odmiany białej spotykana w odsetkach 1-10%. Tamże obecność plamy mongolskiej zazwyczaj świadczy o odległym wschodnioazjatyckim przodku.

Przenikanie Ras
Temat znamion mongolskich jest bardzo ciekawy właśnie z punktu antropologicznego chociaż wciąż wiemy o tym bardzo mało.Badacze ewolucji śledzą występowanie plam mongolskich na danym obszarze,ponieważ pokazuje on w jaki sposób wyglądały migracje rożnych ras ludzkich.
Obrazek
Pozdrawiam Ona89
Obrazek
Awatar użytkownika
oleks24f
VIP
VIP
Podziękował: 294 razy
Podziękowano: 268 razy

Re: Plamy Mongolskie

Postautor: oleks24f » 21 sty 2017, 10:31

Ciekawe, muszę sczerze przyznać że wcześniej o czymś takim nie słyszałem.
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
danut
VIP
VIP
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 163 razy

Re: Plamy Mongolskie

Postautor: danut » 21 sty 2017, 18:31

Ja też o takich nei słyszałam, ale za to znamiona brązowe, często posiadające włoski mnie też bardzo ciekawią. Świadczą prawdopodobnie o dotknięciu przez jakieś złośliwe stwory, czy o czymś takim jak klątwa rodzinna. Z podań słyszałam, ze powstają wtedy, gdy ciężarna matka wystraszy się obrzydliwego płaza, lub gada i w tym miejscu ciała dziecka, którego ona sama się dotknie. Stawiam na to też, że chodzi tu o klątwę - jad jaki wysyłają ludzie ludziom i zapisuje się on w postaci takiego obrazu. Kobieta w ciąży jest nietykalna, ale jednak nie wszyscy o tym wiedzą.

Wróć do „Biologia”