Magia - definicja oraz jej modele

Czary mary, wróżenie z fusów, kart i inne.

Moderatorzy: Redaktorzy, Wróżbici

danut
VIP
VIP
Podziękował: 295 razy
Podziękowano: 162 razy

Re: Magia - definicja oraz jej modele

Postautor: danut » 06 maja 2019, 19:40

Niech się obudzą i zaczną obiektywnie i sprawiedliwie patrzeć na świat.
Seeker
Nowy
Nowy
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Seeker » 06 maja 2019, 19:47

Wiele rzeczy mi się nie podoba, ale udawanie, że coś nie istnieje, nie sprawi, że to coś zniknie. Poznanie i zrozumienie danych zjawisk, mechanizmów jakie za nimi stoją pozwalają lepiej oceniać sytuację, samo zdobywanie wiedzy jest swoistą wartością, nikt nie każe nikomu nikogo mordować, zniewalać itd. Wszystko na tym świecie ma dwa bieguny, każdy kij ma dwie strony, czołowym przykładem jest dynamit, może być wykorzystywany w dobrych i w złych celach, sam w sobie nie jest ani dobry ani zły, to od nas zależy jak będzie użyty. Co do samych morderstw i zaklęć miłosnych nie jest to tak banalne jak niektórzy ogłaszają (zwłaszcza za "drobnymi" opłatami), mam w planach napisać esej o podstawach magii i mitach z nią związanych, bo niestety obecnie wszędzie powtarzane są straszne głupoty, gdzie ktoś miesza gram prawdziwych informacji z kilogramem fantazji, jeszcze jakieś 10 lat temu pojawiały się w internecie osoby, które znały się na rzeczy i wypowiadały się rozsądnie odganiając fale głupoty, obecnie nie widzę w ogóle tych osób, a ocean idiotyzmów zalał większość stron i grup. Niestety brak czasu zmusza mnie do nie angażowania się póki co w społeczności internetowe, wierzę, że bliżej sierpnia będę miał więcej czasu i możliwości by udzielać się w znacznie większym stopniu.
Pozdrawiam
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 06 maja 2019, 20:46

10 lat temu tutaj były osoby, które wypowiadały się rozsądnie, a kto taki, bo ja już byłam wtedy i Was czytałam? Bez przesady, to ich numery rozłożyłam na łopatki, to nie było poznanie, rozsądek, wiedza, wręcz przeciwnie namawianie na korzystanie z usług i czerpanie z tego korzyści, jeśli wiem kogo możesz mieć na myśli. Oj, oj dwa bieguny haha czarna i biała magia - daj spokój lepiej, bo wszystko to oparte jest o jedno i to samo - o fałsz. A jeśli rzeczywiście nawołujesz do tego by przez poznanie mechanizmów lepiej zrozumieć te zjawiska - no to czemu burzysz się, gdy ja właśnie o tym piszę i kiedy opisuje dokładnie na przykładach co kiedy rzeczywiście zachodzi? Nie znam się, kłamię? Coś mi nie gra w tej Twojej wypowiedzi. Jesteś przeciw a nawet za? :)
Seeker
Nowy
Nowy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Seeker » 06 maja 2019, 21:00

danut pisze:10 lat temu tutaj były osoby, które wypowiadały się rozsądnie, a kto taki, bo ja już byłam wtedy i Was czytałam? Bez przesady, to ich numery rozłożyłam na łopatki, to nie było poznanie, rozsądek, wiedza, wręcz przeciwnie namawianie na korzystanie z usług i czerpanie z tego korzyści, jeśli wiem kogo możesz mieć na myśli. Oj, oj dwa bieguny haha czarna i biała magia - daj spokój lepiej, bo wszystko to oparte jest o jedno i to samo - o fałsz. A jeśli rzeczywiście nawołujesz do tego by przez poznanie mechanizmów lepiej zrozumieć te zjawiska - no to czemu burzysz się, gdy ja właśnie o tym piszę i kiedy opisuje dokładnie na przykładach co kiedy rzeczywiście zachodzi? Nie znam się, kłamię? Coś mi nie gra w tej Twojej wypowiedzi. Jesteś przeciw a nawet za? :)

1. Napisałem, że 10 lat temu pojawiały się takie osoby w Internecie, to forum nie jest całym Internetem, szczerze mówiąc, 10 lat temu nawet nie słyszałem o jego istnieniu.
2. Zgadzam się w pełni, że namawianie na korzystanie z usług, rytuały warte miliony i inne pierdółki to oszustwa i głupoty, między innymi to miałem na myśli pisząc o oceanie.
3. Nie wspomniałem nigdzie o "czarnej i białej magii" bo ten sztuczny podział w ogóle do mnie nie przemawia, jednak uważam, że cechą rzeczy jest dwubiegunowość i mogą one służyć zarówno dobrym uczynkom jak i złym, z cegły mogę zbudować dom, cegłą mogę walnąć kogoś w łeb, jeśli to fałsz, to cóż, szkoda, że nie mam przy sobie cegły ;)
4. Nigdzie się nie burzę, spokojnie odpowiadam i tłumaczę, wspominasz, że dary to przekupstwo i to nie ta epoka, ja zaś tłumaczę, że to handel usługami coraz powszechniejszy w danej epoce (co do zasady funkcjonowania), mógłbym też się spierać w odniesieniu do "kupowania czegoś co nam się nie należy", ale po prostu popatrzę jeszcze raz na Twoje posty:

danut pisze:Najbardziej potępiany przeze mnie Aleister Crowley, jak można takiemu manipulatorowi hołdować? Zakłamywanie rzeczywistości, wynoszenie siebie poprzez tumanienie słuchających i mamienie najpodlejszymi ze sztuczek manipulacyjnych, a teraz jeszcze te dary :) Autorze, to nie jest ta epoka! W czasach ciemnych ludzie łatwiej się nabierali, ale dziś świadomość takich rzeczy wzrasta, rozwija się psychologia i etyka, kultura i moralność ludzka, którą ów "mistrz" całkowicie zezwierzęcił. Dary powiadasz? - Czy same w sobie nie wskazują na przekupstwo i bałwochwalstwo? A cóż mi to za tłumaczenie, że haha dziś to starczy inny podarek jak zabicie kogoś/czegoś rytualne. Obrzydliwe jest każde łapówkarstwo, bo nie ma w nim ani krzty uczciwości, jest tylko chęć/ żądza zdobycia czegoś co komu absolutnie nie przysługuje, na co niczym nie potrafi sobie zapracować ani uczciwie tego zdobyć. To jest obrzydliwe, tak jak i te czcze obietnice i próba ucieczki z wyniosłością i próbą stawiania siebie ponad prawem.

Najbardziej potępiany przez Ciebie Aleister Crowley, powiedz, czy gdyby ludzie znali zasady działania tego wszystkiego co robił, daliby się otumaniać? Czy poznanie mechanizmów by im pomogło? (Do reszty się już odniosłem wcześniej)

danut pisze:Czytam i widzę co napisałeś. Szerzysz myśli szkodliwe , zabijasz rozwój świadomości tym, zatrzymujesz poznanie. :) Crowley to dziad i banita, manipulator i sztukmistrz :) o dzikich zapędach i żądzach i nic to nie ma wspólnego z jego mową o wolności. To tak jak dziś butnie się mówi - wolność, demokracja i mało rozumnym się przez to wydaje, że im wszystko wolno.

Tutaj tylko mówisz, że szkodzi, zabija, ale nie ma żadnego
danut pisze:opisuje dokładnie na przykładach co kiedy rzeczywiście zachodzi?

danut pisze:Niech się obudzą i zaczną obiektywnie i sprawiedliwie patrzeć na świat.

Obecnie coraz więcej ludzi mówiących o sobie "wybudzeni, oświeceni, wyzwoleni", szkoda, że często prezentują bajki, teorie spiskowe i inne głupoty.
Pozdrawiam
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 06 maja 2019, 21:05

Mnie właśnie o to chodzi, by się przyjrzeli, poznali w czym szkopuł :) Wiesz ile ja mam postów w internecie? Chyba z milion, a że tu tego nie widzisz, to pewno ich nie znasz, dlatego nie osądzaj i nie pisz, że wiesz lepiej czym dysponuję i co mam na myśli. A tak ogólnie - wyjaśniłeś i jest ok :) Pozdrówka!
Awatar użytkownika
oleks24f
VIP
VIP
Podziękował: 291 razy
Podziękowano: 265 razy

Postautor: oleks24f » 06 maja 2019, 21:46

W słynnej Sztuce Wojny Sun Tzu jest napisane, że by pokonać wroga trzeba go dobrze poznać, a jak tego dokonać trzymać go blisko siebie, lub nawet wejść pośród niego i zobaczyć co potrafi i umie. Zakazywanie, straszenie w ostateczności powoduje co innego niż pierwotnie się zamierzało, by w pełni poznać daną rzecz i uwolnić się od jej wpływu najpierw trzeba ją poznać. Inaczej nie będzie się w stanie nawet jej rozpoznać. Przykładowo jeśli walczysz ze swoim strachem, niechcianymi myślami to trzeba go/je przywołać do siebie, poczuć je, zaakceptować ich istnienie. Poprzez co zdobywasz świadomość i władzę nad nimi, a w ostatecznym rozrachunku władzę nad sobą samym. Wtedy to nie one władają tobą, ale ty nimi. Podobnie jeśli ktoś chciał by walczyć z magią, najpierw musi poznać mechanizmy jej działania etc. Inaczej, hehh z czym miał by walczyć, nie wiedząc nawet z czym, jak i w jaki sposób. Tak samo w przykładzie z myślami, jeśli nie wiesz czego się boisz, co cię wewnętrznie ogranicza to nie jesteś w stanie się przed tym bronić. By skutecznie zwyciężyć ze swoim wrogiem, trzeba umieć wykorzystać jego własną broń przeciwko niemu i to w taki sposób by nie był on tego świadomy.
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
Awatar użytkownika
PomiotSzatana
Nekromanta
Nekromanta
Podziękowano: 8 razy

Postautor: PomiotSzatana » 06 maja 2019, 22:36

Dział "magia", temat "definicja". Odpowiedzi: jak zwalczać magię :D

No ja jej uczyć nie będę :P
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 06 maja 2019, 22:43

PomiotSzatana pisze:Dział "magia", temat "definicja". Odpowiedzi: jak zwalczać magię :D

No ja jej uczyć nie będę :P

Ale to jest forum dyskusyjne a nie szkoła magii i czarodziejstwa :D Weź przemyśl.
Awatar użytkownika
PomiotSzatana
Nekromanta
Nekromanta
Podziękowano: 8 razy

Postautor: PomiotSzatana » 06 maja 2019, 23:08

O kurczę, pomyliłem adres! Miało być Hogwart.com.pl!
Awatar użytkownika
fenikste
Łowca
Łowca
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: fenikste » 07 maja 2019, 1:05

Co do Magii to jest to pojecie odnoszące się do praktyk zazwyczaj negatywnych ponieważ zakłamujących rzeczywistość i z modelu spirutalnego ma tylko związek z demonami i niema nic wspólnego ze składaniem ofiar dla innych bytuw a tymbardziej aniołów jeśli chodzi o pozytywną stronę energii. Oczywiście świat spirytualny to nie tylko demony a opis jest niekompletny i chociaż demony nie chcą by ludzie wiedzieli jak to na prawdę działa chcą by mieli świadomość istnienia tych mocy , taki mały paradoks. Ludzie wpadają w obłędne koło wiary własnej mocy której w istocie nie posiadają a raczej przez owe praktyki stają się kozłąmi ofiarnymi demonów które tę moc wykozystują w tych samych celach ale nie biorą tego na siebie.

Co do modelu energetycznego nie wiele rózni się od poprzedniego z tą róznicą że ma inną nazwę a tak naprawdę to praktyki pozytywne działające ku rozwojowi ciała i umysłu w sposób prawidłowy.

Model psychologiczny wykozystywany jest w obu przypadkach , w róznych celach i z różnym skutkiem jesli chodzi o efekt.

Nazwałbym model spirytystyczny i energetyczny nieco inaczej ale to już moje wewnętrzne konkluzje.

Wróć do „Magia i Wróżby”