Tarot - Jak zacząć przygodę z kartami?

Czary mary, wróżenie z fusów, kart i inne.

Moderatorzy: Redaktorzy, Wróżbici

Awatar użytkownika
Sequit
Wróżbita
Wróżbita
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 28 razy

Tarot - Jak zacząć przygodę z kartami?

Postautor: Sequit » 01 lut 2016, 15:11

cropped-karty-tarota-header-5.jpg
cropped-karty-tarota-header-5.jpg (96.96 KiB) Przejrzano 1118 razy

Tak jak każdy człowiek może śpiewać, tak każdy może poznawać karty Tarota! Najważniejsze jest, aby chcieć to robić.
Często słyszałem, że mi to nie potrzebne, że zamiast skupiać się na ważniejszych rzeczach, skupiam się na Tarocie, który według niektórych nic dobrego do mojego życia nie wniesie.
Wróżenie z kart Tarota traktuję nie, jako sposób na życie, lecz jak specyficzne hobby. Jeśli chcesz zajmować się Tarotem, nie wystarczy, że kupisz karty, kilka książek, zaczniesz wróżyć i nazwiesz się tarocistą...
Tak, jak w każdym hobby i w tym potrzebna jest pasja i chęć poznawania różnych rzeczy, ponieważ nie będziesz poznawać tylko kart, ale również ich symbolikę, historię i sam będziesz tworzyć ich interpretacje.
Chcąc wróżyć z Tarota, najpierw musisz wybrać jedną z wielu talii tych kart. Najważniejsze to wybrać taką, jaka najbardziej Ci się spodoba - w jakiś sposób do Ciebie przemówi.
Najlepszą talią dla początkujących jest, ta stworzona przez Ridera Waite'a, ponieważ zawiera najprostszą symbolikę. Jednak wcale nie musisz na początek wybierać właśnie ich. Osobiście wolę talię Aleksandry Jaśniak, bo najbardziej mi ona odpowiada wizualnie.
Pamiętaj, że obrazy na kartach muszą być kluczami do Twojej podświadomości, więc nie wybieraj kart tylko, dlatego, że ktoś akurat takie Ci polecił, lub mają dobre opinie wśród wróżbitów w Internecie. Jesteś sobą, nie innymi i powinieneś wybrać najbardziej odpowiadającą Ci talię.
Ważne jest, by nie uczyć się na pamięć książkowych interpretacji kart. Oczywiście dobrze będzie, gdy je przeczytasz, ale nad każdą z kart musisz trochę popracować i stworzyć dla niej swoją własną interpretację.
Po tym, jak trochę o wybranej karcie poczytasz, połóż ją przed sobą, rozluźnij się, spójrz na nią i postaraj się poszukać skojarzeń. Nie poddawaj się, jeśli za pierwszym razem coś Ci się nie uda. Musisz próbować, nawet po kilka razy tworzyć swój obraz wybranej karty.
Warto pracować nad medytacją. Dlaczego? Ponieważ możesz w ten sposób oczyścić swój umysł.
Rozwijaj też kontakty z ludźmi, naucz się rozumieć świat, który Cię otacza i zwróć uwagę na to, co dzieje się w Twoim życiu.
Słuchaj, by słyszeć, patrz, by widzieć, czuj, by odczuwać jak najgłębiej i ucz się, by rozumieć, co dzieje się w Tobie i otaczającym Cię świecie.
Awatar użytkownika
Uzumaki Naruto
Bywalec
Bywalec
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 13 razy
Kontaktowanie:

Re: Tarot - Jak zacząć przygodę z kartami?

Postautor: Uzumaki Naruto » 05 lut 2016, 22:43

Dosyć ciekawie opisany wstęp, chciałbym tylko dodać kilka rzeczy,

Przy wyborze talii kart dobrze by było abyś wybrał tą talię kart przy której poczujesz energię, może to być mrowienie, ciepło albo coś zupełnie innego, niech intuicja twoja tutaj zadziała.

Co do interpretacji kart, oczywiście warto jest samemu zrobić swoją interpretację kart, a jeszcze lepiej będzie jeżeli sobie tą interpretację zapiszesz w jakimś zeszycie. Wiadomo że nie będziesz zaglądał do zeszytu za każdym razem kiedy będziesz wróżyć, więc lepiej postaraj się abyś opisał to co czujesz do danej karty, to jakie symbole tam widzisz i z czym Ci się kojarzą, tak jak np. monety kojarzą się z pieniędzmi a miecze z siłą.

Ja napisałem swoje interpretacje do kart tarota i mam je na swoim blogu, oto i adres: EzoCUD

Wróć do „Magia i Wróżby”