Ciągła obecność ducha

Poruszające się przedmioty ? Coś budzi Cię w nocy ? Pisz śmiało !

Moderator: Redaktorzy

danut
VIP
VIP
Podziękował: 344 razy
Podziękowano: 212 razy

Re: Ciągła obecność ducha

Postautor: danut » 18 kwie 2021, 12:45

Soldado zwrócił słuszną uwagę - to jest temat Piotraowczarek, gdzieś żeś się tutaj wkleił z tym swoim okultyzmem - pomogłeś mu w czymś? - Nie uwierzę! Bo widzisz on nie potrzebuje takich działań, by coś odczytywać i nawiązywać łączność, czekam jak odpisze jak został wsparty, chyba finansowo przez a niech będzie po soldadowemu "drugą stronę", choć to jeszcze nie tak. :) Jak dobrze wiesz z innego forum, bo Cię rozpoznałam :), to nie zostawię Tobie ostatniego zdania w dyskusji. Tu do jednego worka mozna wrzucić wszystkich, tych wymienionych przez Ciebie wyżej, tych prawdziwych według Ciebie okultystów i dodać spirytystów, ci też chcą szczycić się wiedzą. To nie ty napisałeś , że żadnej mocy okutyści nie mają, ale ja. To Chrześcijaństwo opiera się o magię a nie odwrotnie. Jezus też nie był twórcą tej religii, a został przez nią wykorzystany. Starozytność przesiąknięta była magią, to wszystko były próby manipulacji tłumem, wywyższenia się i przejęcia władzy, dokładnie tak jak w dzikich plemionach, król równa się bóg. Tak tę wiedzę rozwijano i praktykowano, na nią skupiano fundusze i siły. Wspomnę tu chociażby o trójkątach delfickich, chociaż te praktyki wszędzie były powszechne. Naprawdę rysowanie kresek dziś w niczym ci nie pomoże, bo musiałbyś (- ałabyś) wzbudzać w ludziach strach, mieć uznanie, wymusić na nich poddaństwo, by oni sami pomogli ci w tym. Pokazałam ignorancję, bo dziś ta wiedza może być ogólnie dostępna i obnażona do ostatniej nitki, tak łatwo ludzie już nie chwytają się na to i stają się niezależni. Tak jak pisałam są naukowcy zajmujący się ludzką psychiką i wiedzą jak na nią wpływać, jak zmieniać komuś myślenie i postrzeganie aż po widzenie narzuconych im rzeczy, prawdziwe widzenie rzeczy nieistniejących! Wiedzą jak informacje mogą się ze sobą łączyć, a to niestety tworzy rzeczywistość, dlatego jak nic możesz próbować ich nazywać inżynierami ( jak napisałeś wyraźnie, bo ja czytać umiem) tylko, że od sztucznej, fałszywej i złej rzeczywistości, bo tak nie powinno być! Ciekawe jak wyglądałby świat, gdyby ludzie nie wpadli na ten pomysł, który przypisują Szatanowi haha - skoro Bóg stworzył świat to zbuntowani aniołowie też mogą :) Myślę, że wiele brutalności, złodziejstwa, mordów, wojen by nie zaistniało, naturalny proces by ich nie wyprodukował! Nie chwal wiedzy starożytnych, bo to ta ich magiczna odwieczna manipulacja jest przyczyną tego jak wówczas świat wyglądał, jak był niesprawiedliwy i okrutny! I co jeszcze, to Ty próbujesz się tu wywyższać, lub ich wywyższać i to tylko przez samoprzechwałki, "mają wiedzę, mogą wszystko" haha udowodnij to i przedstaw tą wiedzę, wyraźnie i czytelnie robią to i to... Ale po co jak lepiej rzucać hasełkami i czekać, że ktoś się na nie nabierze. :)
Awatar użytkownika
PomiotSzatana
Nekromanta
Nekromanta
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: PomiotSzatana » 18 kwie 2021, 13:00

Po raz kolejny mówię, że nie nazywam okultystów inżynierami. Nie umiesz chyba czytać, bo wyraźnie wskazałem że nie ma tu żadnej mocy, jest tylko wiedza jak wywołać skutek.

Po raz kolejny mówię, że żadna moc nie istnieje, to Ty sobie tak to tłumaczysz.

I po raz kolejny próbuje Ci wytłumaczyć, że to nie jest żadna manipulacja tłumem, bo praktykując to, nie masz z ludźmi w ogóle do czynienia. Więc jaka manipulacja i hipnoza? Niby kogo? Sama jesteś kreski i hipnoza, próbując udawać eksperta, którym nie jesteś, bo nawet nie znasz podstawowej wiedzy na czym to polegało, a masz do dyspozycji choćby historyczne przekazy na temat dawnych wierzeń i jak to w rzeczywistości wyglądało. Ja się tu wkleiłem z okuktyzmem? To Ty wkleiłaś się tu z hipnozą i jakimiś szemranymi praktylami, wywyższając się i stawiając w roli kogoś, kto sam biblijny ogień pokonał, jeszcze wycierając się nauką.
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 18 kwie 2021, 13:21

PomiotSzatana pisze:Magia była praktykowana nawet wśród religii chrześcijańskiej. W młocie na czarownice nawet był zapis, że kto uprawia czary, ale robi je w imię Jezusa, jest niewinny i powinien być nazwany egzorcystą. Samo świecenie wody lub egzorcyzmy są rytuałami magicznymi. Chrześcijaństwo było tak powiązane z magią, że nawet w czarostwie islandzkim część zaklęć kończono odmawianiem "ojcze nasz", a w magii opierającej się o kontakty z demonami używa się autorytetu samego boga, by zmuszać je do posłuszeństwa. Więc jeśli już używasz argumentu religii chrześcijańskiej, to jest to słaby argument, skoro większość okultystycznych praktyk bazuje na chrześcijaństwie.

Ale zmierzam do tego, że to żadne ulepszanie sobie życia poprzez oszustwo. To po prostu użycie wiedzy by sobie ułatwić życie. Czy inżynierów powinno palić się na stosie, bo budują samochody i oszukują zamiast po prostu chodzić pieszo? Chcesz się męczyć to się męcz, nic mi do tego. Ja nie zamierzam. Gdy używasz okultyzmu, by powiedzmy zdobyć trochę pieniędzy, to nie dostajesz pieniędzy. Dostajesz szansę by je zarobić. Na tej zasadzie to działa. Zwiększasz sobie szansę i pojawiasz się w dobrym miejscu i czasie. Nie wyczarujesz sobie czegoś z niczego. Uważam to za uczciwe.

Czyje to słowa? Wiesz był taki okultysta Stalina, nazywał się Wolf Messing, niektórzy już go nawet mesjaszem nazywali, a wiesz przez jaką sztuczkę został wysławiony? Otóż poszedł do banku z jakąś zwykłą kartką, chyba pustą i zmienił widzenie kasjerce tak, że widziała ona wyraźny i prawdziwy czek, po czym wypłaciła mu dużą sumę pieniędzy. Dla mnie zdradził swoją metodę i wiedzę jak byk, a dla Ciebie niech będzie wielki, bo lubisz nie widzieć prawdy tylko iluzję. :blushing:
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2021, 13:29 przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PomiotSzatana
Nekromanta
Nekromanta

Postautor: PomiotSzatana » 18 kwie 2021, 13:25

Moje. Napisałaś, że okultyzm to nieuczciwe pomaganie sobie. Więc powiedziałem Ci, że idąc tym tokiem rozumowania, każdy inżynier powinien być palony na stosie lub zamykany w więzieniu, bo to nieuczciwe że pomaga sobie technologią tworząc coś, czego bozia mu nie dała. Teraz rozumiesz?

Serio? Teraz iluzjonistów będziesz nazywać okultystami?
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 18 kwie 2021, 13:32

Dziś nikogo nie palą na stosie, ale mogą pozbawić zawodu i tak powinno się zrobić z każdym nieuczciwym. http://stara.gorakalwaria.net/beta/news ... ,1379.html
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2021, 13:35 przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PomiotSzatana
Nekromanta
Nekromanta

Postautor: PomiotSzatana » 18 kwie 2021, 13:34

Czyli powinni mnie pozbawić zawodu, bo zajmuję się inżynierią (dla jasności, chodzi mi o niemagiczny zawód) :)

Nieuczciwie wspomagam się, bo wytwarzam technologie, a przecież powinniśmy chodzić goli i wesoli jak nas bozia stworzyła. Tak?
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 19 kwie 2021, 19:12

Widzę Twoją zapalczywość do dyskusji :) ale ja zaś nabrałam ochoty na konfrontację i mam zamiar obalić punkt po punkcie tak do ostatniej deski całą Twoją okultystyczną wiedzę, którą się tu chcesz pochwalić. Zatem zapraszam cię do walki, ale nie w tym temacie a masz dogodny viewtopic.php?f=180&t=1654
Nadto przypomnę Ci zasady debat publicznych - ! 1- to czas na przygotowanie argumentów i ogłoszenie tezy, która będzie dyskutowana tu proponuje albo Twoją ( okultyzm jest cacy, ma wiedzę i poznanie) a wtedy ja stanę w opozycji, albo moją - Cała ezoteryka, okultyzm, spirytyzm - szkodzi poznaniu i ty staniesz do niej po drugiej stronie. 2. Używamy języka zrozumiałego, nielogiczne i nic nie wnoszące zdania w żaden sposób nie wpłyną na ocenę 3. Odpowiadamy ściśle argumentami na argumenty i nie mogą to być stwierdzenia - coś jest wspaniałe bo jest, jest coś mądre, lub głupie, bo jest i już lub bo ktoś tak powiedział. Konkretnie wyjaśniamy jest takie, dlatego że tyle i tyle mam sprawdzonych i prawdziwych wiadomości na poparcie tych swoich stwierdzeń. Tu Twój ostatni post jest bezsensu, dlatego na niego nie odpowiadam 4. Zadne wycieczki osobiste, obrazy, domniemania na temat przeciwnika są niedopuszczalne. 5. Ocenia publiczność. Odpowiedz w podanym temacie , czy podnosisz rzuconą rękawicę. :)
Piotrowczarek
Nowy
Nowy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Piotrowczarek » 26 kwie 2021, 17:55

Bardzo długo tu nie zaglądałem, a tu taka dyskusja się rozwinęła :D Ja uważam, że żadna żyjąca osoba, choćby miała nie wiadomo jak rozwinięte zdolności parapsychiczne nie jest w stanie powiedzieć nam w 100 % jak to jest po "drugiej stronie".
Świat fizyczny jest bardzo ograniczony w porównaniu do świata duchowego, a nasze ciało stanowi barierę.
Nie popieram żadnych praktyk okultystycznych ani rytuałów.
Mnie osobiście podoba się terapia naturalna, medytacja. Uczymy się w ten sposób opanowywać nasze emocje i kierować myśli. Oczywiście pod okiem wykwalifikowanej osoby, ale musimy mieć do tego trochę dystansu. Żyjąc na Ziemi musimy zająć się sprawami doczesnymi. Ja jestem osobą wierzącą i myślę, że każdy kiedyś zostanie rozliczony z tego co tu zrobił. Od tego będzie zależeć jak potoczy się los naszej duszy.
Każdy ma prawo postrzegać świat według swoich zasad i wartości ;) ;)
Piotrowczarek
Nowy
Nowy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Piotrowczarek » 26 kwie 2021, 18:03

Osobiście poszedłbym z ciekawości chociaż raz w życiu do jakiegoś medium czy parapsychologa, który się reklamuje żeby zobaczyć co mi powie. Raz nie zawsze :D
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 26 kwie 2021, 19:11

Piotrowczarek pisze:Osobiście poszedłbym z ciekawości chociaż raz w życiu do jakiegoś medium czy parapsychologa, który się reklamuje żeby zobaczyć co mi powie. Raz nie zawsze :D

Idź na forum spirytystów , przyjrzyj się co mówią ludziom :rofl: Też reklamują się jako pomoc duchowa, media, znawcy tematu no i po co przepłacać, gdy za pieniadze mówią to samo.

Wróć do „Duchy i Zjawy”