Sposób na kontrolowanie snów

Świadome sny i inne.

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Ghost
Początkujący
Początkujący
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 2 razy

Sposób na kontrolowanie snów

Postautor: Ghost » 25 maja 2019, 2:55

Witajcie drodzy forumowicze,po długiej nieobecności postanowiłem napisać wątek dotyczący świadomości podczas snu. Czy polecilibyście mi jakieś techniki które pomogą mi uzyskać świadomość we śnie ? Bardzo mi zależy żeby się nauczyć świadomego śnienia. Proszę was o opinię i pomoc. Dzięki,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
fenikste
Łowca
Łowca
Podziękowano: 14 razy

Re: Sposób na kontrolowanie snów

Postautor: fenikste » 25 maja 2019, 13:22

Najłatwiej jest wpływać na czyjś sen , gorzej jest samemu kontrolować sen już od początku , chociaż mamy wpływ nieraz na decyzje podejmowane w śnie jednak jak przebieg przestanie się nam podobać często się wybudzamy. Jednym z najlepszych sposobów jest skupianie się nad tematem o którym chcemy śnić, przed snem, działa to bardzo dobrze jednak trzeba brać pod uwagę że snów można mieć kilka i niekoniecznie pamiętamy wszystkie a najrzadziej pierwsze zaraz po zaśnięciu.

Trzeba by też rozróżnić iż jest kilka rodzajów snów , najlepiej pamiętane i te które chodzą za nami nieraz miesiącami z doświadczenia powiem że są to przekazy od innych osób bytów i trzeba je umieć zanalizować pod kątem celu czyli czy to jakaś wizja odnośnie kogoś czy przykładowo prośba o coś czy też o jakąś pomoc (takie sny przekazy od kogoś śnią się zazwyczaj osobom które mogą coś zrobić nawet nie mając świadomości jakichś mocy) itd... są też sny których nie kontrolujemy i szybko zapominamy to najmniej istotne sny i można z całą stanowczością powiedzieć że są typowymi marzeniami sennymi a odnoszącymi się do przeszłości oraz życia już dokonanego a mające za zadanie albo pomóc poradzić sobie z problemem lub i jak to się mówi podprogowo analizować problem w pewien sposób go rozwiązując przy nikłym świadomym wpływie lub stopniowo przesuwać je w tzw. "stosie" jako mniej ważne przeżycia. Są też sny z uporem powtarzające się cyklicznie co jakiś czas , bardzo często rozwijające się i dość dobrze pamiętane w ten sposób, często są to "wizje" poprzednich wcieleń o ile są wątkowo racjonalne czasem odnoszą się do traum teraźniejszych.

Jak mieć możliwość wpływania na swój własny sen i mieć możliwość kontroli, oczywiście zależy od tego też zmęczenie organizmu ponieważ przy dużym wysiłku fizycznym lub ciągłej pracy fizycznej ludzie raczej nie miewają za intensywnej nawet ilości snów. Dlatego trzeba być w miarę wypoczętym i raczej dospanym, zasypiać należy czujnie , wprowadzając się w sen stopniowo i w miarę świadomie, nie wolno zasypiać głęboko bo nici z kontroli, a jednocześnie nie całkiem czuwać bo wtedy nici z snu. Więc musi to być sen nie za płytki , jednocześnie najgorszym do osiągnięcia zawsze jest świadome przebrnięcie przez fazę głębokiego snu tzw."delta" po którym dopiero nastanie faza snu REM w którym możemy mieć wpływ na wypadki. Dobrze byłoby mieć drugą osobę do pomocy by nie pozwoliła nam całkiem zasnąć w fazie delty , równie dobrze może ona nam pomóc w tym co nam się śni już wtłaczając gotowy schemat , jednak też musi to być w odpowiednim momencie bo początkowej fazie REM co wcale nie jest łatwe do określenia przez laika.

Najlepiej jest dużo myśleć w danym temacie o którym chcemy śnić i być w miarę dospanym by nie zasnąć za głęboko, wtedy największa szansa jest na sen świadomy i kontrolowany. Na próby i badania jednak poświęcić trzeba dość dużo czasu ze względu na ostatnią fazę snu REM który średnio rozpoczyna się dopiero po 3h snu gdy mózg odpowiednio zregenerował mięśnie i jest gotowy na tą fazę.
Awatar użytkownika
PomiotSzatana
Nekromanta
Nekromanta
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: PomiotSzatana » 25 maja 2019, 22:01

Rób testy rzeczywistości w ciągu dnia i wyrób sobie nawyk zadawania wtedy w głowie pytania "czy ja śnię?". To najłatwiejsza metoda. A tego wyżej nawet nie czytaj, bo szkoda czasu na te głupoty.
Awatar użytkownika
Ghost
Początkujący
Początkujący
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Ghost » 26 maja 2019, 10:40

Spróbuję dzisiejszej nocy to zrobić. A czy,mogę np się trochę przemęczyć ? W sensie takim że pójść późno spać,żeby mieć gwarancję że zasnę smacznie ? Bo chciałbym znajdując się w tym śnie złapać kontrolę nad nim.
Awatar użytkownika
PomiotSzatana
Nekromanta
Nekromanta

Postautor: PomiotSzatana » 26 maja 2019, 13:14

Rób testy rzeczywistości w ciągu dnia i zadawaj w głowie pytanie "Czy ja śnię?" jak najczęściej, a sposób w jaki pójdziesz spać jest bez znaczenia. Po prostu po pewnym czasie we śnie odezwie się Twój nawyk i zrobisz w nim test rzeczywistości.

To proste jak ciśnięcie feministek.
Awatar użytkownika
fenikste
Łowca
Łowca
Podziękowano: 14 razy

Postautor: fenikste » 26 maja 2019, 16:03

niema to jak świadomość uczyć odruchu bezwarunkowego
ronald73
Nowy
Nowy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: ronald73 » 26 maja 2019, 22:05

PomiotSzatana pisze: Po prostu po pewnym czasie we śnie odezwie się Twój nawyk i zrobisz w nim test rzeczywistości.

Gdybym zrobił test rzeczywistości w moim snu, jestem przekonany że mi się będzie śniło że to nie sen.
Tylko czasami coś czytam
Awatar użytkownika
PomiotSzatana
Nekromanta
Nekromanta

Postautor: PomiotSzatana » 26 maja 2019, 23:17

Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi ronald73. Zadając w głowie pytanie "Czy ja śnię" sprawiasz, że wykonywanie testu rzeczywistości nie jest pustym nawykiem. Ty masz zakwestionować rzeczywistość i ją sprawdzić testem rzeczywistości. Dokładnie tak, jakbyś nie był pewien tego, czy śnisz czy jesteś na jawie. Takie połączenie daje Ci pewność, że odzyskasz świadomość we śnie. Bo nie o same wykonanie testu chodzi, a o nawyk kwestionowania rzeczywistości - zadawania sobie tego pytania.
ronald73
Nowy
Nowy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: ronald73 » 27 maja 2019, 20:58

Prawda że nigdy nie spróbowałem taki test podczas snu, chyba nigdy nie zadawałem sobie pytanie czy coś mi się śni. W snu przecież wszystko wygląda tak prawdziwy.
Ja jestem czasami świadomy że śnię, ale tylko wtedy gdy czytam jakiś tekst podczas snu. Wtedy chcę czytać jak najwięcej, bo mi się wydaje że wtedy całkiem coś nowego mogę się dowiedzieć.
Tylko czasami coś czytam
Awatar użytkownika
PomiotSzatana
Nekromanta
Nekromanta

Postautor: PomiotSzatana » 27 maja 2019, 21:02

Nie wiem czy się rozumiemy. Pod pojęciem "testu rzeczywistości" mam na myśli np. zatykanie nosa i sprawdzanie, czy nadal możesz oddychać. Bo wiesz, we śnie możesz. I tak odróżnisz jawę od snu. Ale coś musi Cię skłonić do wykonania testu rzeczywistości - częste kwestionowanie rzeczywistości i zadawanie sobie tego pytania.

Wróć do „OOBE i LD”