Sposób na kontrolowanie snów

Świadome sny i inne.

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
fenikste
Łowca
Łowca
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 17 razy

Re: Sposób na kontrolowanie snów

Postautor: fenikste » 30 maja 2019, 19:39

PomiotSzatana pisze:Rób testy rzeczywistości w ciągu dnia i wyrób sobie nawyk zadawania wtedy w głowie pytania "czy ja śnię?". To najłatwiejsza metoda. A tego wyżej nawet nie czytaj, bo szkoda czasu na te głupoty.

Jedną z podstawowych metod są testy rzeczywistości i pytania, które mają rozwijać podświadomość. Nie mówię tu o duszy a o szarej masie nazywanej błędnie podświadomością i to też zależy w jakim odniesieniu bo nie wszyscy rozumieją to tak samo ale to inny problem choć też świadomości.
Sposobów jest wiele, ważne, żeby się nie zmuszać i - paradoksalnie - przedwcześnie nie zniechęcać bo w końcu pewnie coś wyjdzie nawet przypadkiem.

Zacząć można od zadawania sobie podstawowych pytań typu:

Czy ja naprawdę śnię? Czy ja naprawdę oddycham? Czy ja naprawdę widzę? Czy ja naprawdę czuję ten zapach? Czy ja czuję ten kształt? itd..

To tylko trening świadomości a nie test sprawdzający, czy ktoś zapadł w sen. Jednym z najpopularniejszych testów rzeczywistości we śnie jest dwukrotne sprawdzenie zegarka. Wszelkie testy na sprawdzanie rzeczywistości proponowałbym wykonywać w bezpiecznym miejscu ponieważ po zaśnięciu jest opcja wykonywania podobnych testów ,z racji lunatyków i odradzam podduszanie i zabawę oddechem , zwłaszcza osobom ze słabym sercem lub chorobami serca (celowe niedotlenianie) . Chociaż nie powinno mieć to wpływu (bo przecież jak) jednak częsta zabawa przed snem w ciągu dnia może już być nie za zdrowa choć nikt tego nie udowodni bo jak udowodnić celowy zawał lub że martwy lunatyk testował cokolwiek i że w ogóle że nim był , zazwyczaj traktuje się to naturalnie albo samoagresyjnie typu: samobójca

Dobrym treningiem sprzyjającym jest prowadzenie notatek snów. Kilkanaście minut po przebudzeniu zapamiętane sny należy zapisać, odnotowując jak najwięcej szczegółów. Pomaga to powrócić do marzeń sennych i lepiej odtworzyć to, o czym się śniło jednak nie koniecznie pomoże w kontroli.

Czasem wystarczy po prostu chcieć. Autosugestia odgrywa tu bardzo ważną rolę jednak aż lub tylko taką.

Jeśli wszystkie te metody zawodzą, warto spróbować technik, które zostały wymyślone specjalnie po to, żeby wywołać świadomy sen.

MILD (ang. Mnemonic Induction of Lucid Dreams)

Metoda ta kryje za sobą zwyczajną retrospekcję. Osoba, która chce zagłębić się w świadomy sen, musi sobie jedynie przypomnieć, że śni. Cała sztuka polega na wmówieniu swojemu umysłowi chęci do świadomego snu (przed snem) i uświadomienia sobie różnic pomiędzy światem realnym a rzeczywistością (podczas snu).
Biorąc pod uwagę że ta metoda jak dla mnie jest jasnym odniesieniem do sprzężenia zwrotnego i tym że organizm to bioinżynieryjny cud (DNA) z programowalną przez nas świadomością , zaprogramowaną przez nas samych we wcześniejszym wcieleniu podświadomością (duszą) i nośnikiem w postaci energii. Śmiało można uznać że człowiek to "bio-robot" z oprogramowaniem w podświadomości oraz wykonawcą świadomym - ja. Ćwiczenie powinno przynosić rezultaty w coraz lepszej kontroli ale mogą one być nie dość zadowalające a przez opisane wcześniej problemy natury : fazy snu , ilość snów, niejednorodność snów. Jednak należało by ją traktować jako wstęp do kontroli świadomej.

WBTB (ang. Wake Back to Bed)

Sposób osiągnięcia celu poprzez tą metodę jest odrobinę inny. Należy precyzyjnie odmierzyć czas snu: cztery i pół albo sześć godzin. Później rozbudzić się przynajmniej na kwadrans. Najważniejszym tu jest ożywienie umysłu, a nie ciała. Dlatego najlepiej poczytać w tym czasie książkę czy rozwiązać krzyżówkę. Potem wrócić do łóżka i przypomnieć sobie swój ostatni sen. Ważne, żeby powtarzać sobie: Gdy zasnę, będę pamiętał, że śnię.
Metoda ta wciąż może borykać się z problemami opisanymi wcześniej. Omija jednak istotnie pewne fazy snu głębokiego w których organizm już się zregenerował a o czym pisałem wcześniej. Organizm wtedy łatwiej kończy na ostatniej fazie w której mamy największą kontrolę. Proponowałbym wykorzystać tu do szkolenia sny które już pamiętamy że się powtarzają lub te bardziej realne gdzie wiemy że już mieliśmy element świadomych wyborów, pomoże to w większej kontroli. Inne sny dotąd niekontrolowane a opisane w poprzednim poście można śmiało pominąć gdyż wpływanie na wizje jest nierealne.

WILD (ang. Wake Induced Lucid Dream)

W przypadku tej techniki ważne są drobiazgi gdyż trzeba zasnąć, nie tracąc świadomości. Należy się w pełni zrelaksować i czekać powoli płynąć. Jeżeli robi się gorąco, świat zaczyna wirować, ciało pozornie zaczyna się przemieszczać lub unosić, nie może być lepiej. Oznacza to, że nadchodzi sen ale jeszcze nas nie pochłonął. Najpierw pojawiają się tak zwane "hipnagogi" - wrażenia zazwyczaj wizualne lub rzadziej dźwiękowe, które towarzyszą zasypianiu. To jedna z lepszych metod dzięki której w krótkim czasie dość szybko można uzyskać efekty, wchodzą tu w rolę paraliże senne.Na tym etapie ważne jest, żeby nie stracić świadomości i... zwyczajnie nie zasnąć.....zakończę w tym miejscu.

dla zainteresowanych: https://www.world-of-lucid-dreaming.com ... reams.html
ES3
Łowca
Łowca
Podziękowano: 3 razy

Postautor: ES3 » 30 maja 2019, 21:07

To teraz metody na odwrotnosc, czyli jak sprawić, by rzeczywistość stała się snem?
Awatar użytkownika
PomiotSzatana
Nekromanta
Nekromanta
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: PomiotSzatana » 31 maja 2019, 15:05

ES3 pisze:To teraz metody na odwrotnosc, czyli jak sprawić, by rzeczywistość stała się snem?

Chcesz śnić na jawie?
ES3
Łowca
Łowca
Podziękowano: 3 razy

Postautor: ES3 » 04 cze 2019, 11:14

PomiotSzatana pisze:
ES3 pisze:To teraz metody na odwrotnosc, czyli jak sprawić, by rzeczywistość stała się snem?

Chcesz śnić na jawie?

Nie, ze 2 fakty bym zmieniła na sen :D

Wróć do „OOBE i LD”