sen

Nasze sny, sennik, wyjaśnienia.

Moderator: Redaktorzy

Lara_Myst
Nowy
Nowy

sen

Postautor: Lara_Myst » 17 lut 2017, 23:41

Śniło mi się, że biegam sobie nocą po łące, biegnę i biegnę.. nagle zza drzewa jedynego na tej łące wyskakuje wielki dwumetrowy kolos z siekierą, staje przede mną i bierze zamach.. Wtedy się budzę. Co to może oznaczać ?
Auegamma
Początkujący
Początkujący
Podziękowano: 4 razy

Re: sen

Postautor: Auegamma » 18 lut 2017, 5:27

Witam,

problem z ignorantami jest taki, że nawet jeżeli się im wyjaśni co dany sen oznacza, nie są w stanie zweryfikować czy to prawda czy też nie.

Drugi problem polega na tym że nawet jeżeli się im powie iż sami powinni interpretować własne sny na podstawie własnych doświadczeń, gdyż sny są oparte na indywidualnych doświadczeniach i na podstawie osobistych doświadczeń powinny być interpretowane, nie są w stanie zrozumieć tak prostego przekazu. A przekaz jaki byli by w stanie zrozumieć, taki jak "sami se interpretujta swe sny", jest tak prosty że traci głębszy sens, tworząc patową sytuację zrozumienia przekazu dla skąpo obdarzonych.

Pozdrawiam,
Auegamma
Awatar użytkownika
oleks24f
VIP
VIP
Podziękował: 291 razy
Podziękowano: 265 razy

Postautor: oleks24f » 18 lut 2017, 10:36

Z interpretacją snów jest też to że do jej przeprowadzania potrzeba ogromnej wiedzy o świecie i oczytania w symbolice, psychologii, religioznawstwie i wielu wielu wielu innych dziedzinach. Często nie warto też sugerować się sennikami, no chyba że ktoś potrzebuje naprowadzenia na daną symbolikę, ale przy wspomnianym przeze mnie wyżej oczytaniu o świecie takie "źródła wiedzy " stają się zbędne.

Tu też zgodzę się z Auegamma że sny trzeba interpretować samodzielnie poprzez pryzmat swoich doświadczeń, poziomu wiedzy, wyznawanego światopoglądu, aktualnej sytuacji życiowej w której się znajdujemy. Sami też znamy się najlepiej więc zaufajmy naszej intuicji i podświadomości która w snach podsuwa nam wiele odpowiedzi, ubranych w onirystyczną symbolikę. Symbolikę kształtowaną w dużej mierze przez kulturę w której się urodziliśmy, wychowaliśmy, której kontekst rozumiemy.

Oczywiście są też i takie sny w których nasza nielokalna świadomość jest w stanie przemierzać bezmiar wieloświata, widzieć swoje alter ego ale to już inny temat. Bardziej złożony od zwykłej interpretacji.
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
Awatar użytkownika
Sk1nny_B0y
VIP
VIP
Podziękował: 63 razy
Podziękowano: 98 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Sk1nny_B0y » 18 lut 2017, 17:22

Taki sen może mieć podtest erotyczy, siekiera bez ostrza możne oznaczać fallusa ? Może snią Ci się jakieś sny o brutalnym seksie ? Może masz jakieś braki ?
So put your hands up high
And wave 'em side to side,
And when I pull out the nine
You better wave bye bye...

Obrazek
Awatar użytkownika
QueenK
Królowa
Królowa
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 27 razy

Postautor: QueenK » 21 lut 2017, 23:03

Ciężko jest zinterpretować sen nie mając o tym zielonego pojęcia. O symbolice, itp. Mnie ostatnio śniło się, że ktoś przejachał mojego psa. Cierpiąca i krwawiąca sunia lała mi sie przez ręce, jednak do końca ogon jej latał. Jakby się cieszyła(?). Sen był bardzo przykry... Ciężko mi coś z niego wywnioskować, ale wydaje mi się, że nie miał większego przekazu...
You hate me, huh? That sounds like the beginning of a love story, not the end of one...

Wróć do „Sny”