Prekognicja w snach?

Nasze sny, sennik, wyjaśnienia.

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Uzumaki Naruto
Bywalec
Bywalec
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 13 razy
Kontaktowanie:

Prekognicja w snach?

Postautor: Uzumaki Naruto » 25 lut 2016, 20:36

Prekognicja (późnołac. præcognition-, præcognitio, od łac. præcognoscere, „wiedzieć wcześniej”; od præ-, „przed, wcześniej, pra-” i cognoscere, „wiedzieć, być zaznajomionym z”, od co-, „z, razem; całkowicie, dokładnie, gruntownie” i gnoscere, noscere, gr. γιγνώσκειν gignōskein, „dowiedzieć się”) – w parapsychologii zjawisko paranormalne oznaczające wiedzę o zdarzeniach w przyszłości, której nie można wywieść z bieżącego stanu wiedzy (co odróżnia je od przewidywania, czy prognozowania). Pojęcie jest związane z jasnowidzeniem, jednakże nie powinno się go z nim utożsamiać (gdyż we współczesnej parapsychologii jasnowidzenie traktuje się bardziej jako wiedzę o tym, co dzieje się w innej przestrzeni, lecz w tym samym czasie, a prekognicja oprócz psychotronicznej "podróży" w przestrzeni, daje dostęp do wiedz o przyszłych zdarzeniach).

Od już dawien dawna mam sny w których widzę "przyszłość" to znaczy znajduję się w jakimś miejscu, widzę ludzi, kolory, słyszę dźwięki a nawet czuję powonienie we śnie, nie jest to zjawisko które często mi się zdarza ale jednak takowe ma miejsce, po przebudzeniu się nic nie pamiętam o czym śniłem aż do momentu w którym spotykam się dokładnie z tym o czym śniłem, ostatnio taką sytuację miałem 2 dni temu, byłem w magazynie w pracy i miałem kilka palet przed sobą, w pewnym momencie uzmysłowiłem sobie że już widziałem to miejsce, taką sytuację i takie samo ułożenie palet itd.
Przeważnie owe sny są osobiste ponieważ widzę w nich to co się przydarzy tylko i wyłącznie mi, myślę że prekognicja jaką mam jest również oddalona w czasie, ponieważ czasami sen od rzeczywistej sytuacji następuje nawet po kilku miesiącach czasu. Nie wiem jak to zacząć kontrolować, nie wiem jak się nauczyć zapamiętywać sny.

Być może mi się to kiedyś przyda, wie ktoś może jak mi pomóc z zapamiętaniem owych snów? Czy ktoś jeszcze ma takie coś?
Awatar użytkownika
oleks24f
VIP
VIP
Podziękował: 283 razy
Podziękowano: 255 razy

Re: Prekognicja w snach?

Postautor: oleks24f » 25 lut 2016, 21:02

Moja mama ma takie coś i to już od dziecka takie prorocze sny. Tylko że u niej jest tak że ona wszystko doskonale pamięta i te sny spełniają się najczęściej w bardzo krótkim czasie np na drugi dzień. Dzisiejszej nocy na przykład śniło się jej, że była u swojego lekarza ginekologa, do którego chodzi co sześć miesięcy na kontrolę. Wyśniło jej się przy tym, że wszystko będzie dobrze i rozmawiała z tym lekarzem o określonej sprawie. W ciągu dnia poszła właśnie do tego lekarza z przeświadczeniem że powinna i, że wszystko będzie dobrze chociaż nie była w ogóle zarejestrowana. Sytuacja ze snu, była w rzeczywistości identyczna. Nie wiedziała czy na pewno ją przyjmie, a jednak tak się właśnie stało. Ja sam mam hmm tak jak by zaczątki tego czasami pojawiają się w moich snach, jakieś fragmenty , słowa a potem po jakimś czasie akurat dzieje się jakaś tam sytuacja w której zawarte są takie właśnie słowa czy coś podobnego do tych fragmentów. Na pewno da się tego nauczyć, ja zacząłem mieć takie coś odkąd zacząłem medytować, jakieś pół roku temu. Wtedy też zainteresowałem się na poważniej metafizyką. W sumie to trochę zazdroszczę mojej mamie takiej wrodzonej zdolności, kurde przydała by się taka i to nie raz, żeby po jakimś tam śnie wiedzieć co akurat zrobić. Hmm, tak teraz mi przyszło do głowy że to taka trochę rozmowa z Bogiem. :D
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
Awatar użytkownika
Ratchet44
Nowy
Nowy

Postautor: Ratchet44 » 30 mar 2016, 16:20

Co do zapamiętywania snów i ich intensywności prekognicja nie ma nic do rzeczy. Po prostu Twoim problemem jest słabo wyćwiczona pamięć senna, wystarczy się przyłożyć do zapamiętywania snów i po jakimś czasie będziesz miał efekty. Najlepszym sposobem jest trzymanie zeszytu koło łóżka i zapisywanie wszystkiego, co pamiętasz zaraz po przebudzeniu, a przed snem czytanie tego, przypominanie sobie jak to wszystko wyglądało, przebieg snu. Kiedy pamięć senna jest w użyciu częściej niż raz na jakiś czas, to więcej szczegółów będzie w niej lądować, a nie w pamięci roboczej na parę sekund po otworzeniu oczu. ;)
Awatar użytkownika
Książę Ciemności
Żyjący Forum
Żyjący Forum
Podziękował: 26 razy
Podziękowano: 49 razy

Postautor: Książę Ciemności » 30 mar 2016, 18:56

Mam w pewnym sensie tą zdolność... Tzn. śnią mi się symbole i sennik mi się sprawdza. To co się ma zdarzyć nie jest dla mnie pokazane wprost, np. śniły mi się jakieś osoby, obudziłem się, a po dosłownie kwadransie dowiedziałem się, że coś im tam się stało. Sprawdzam też znaczenia snów. Pewnego razu pojawiło mi się w śnie, że będę miał szczęśliwe zdarzenie losowe i rzeczywiście tak się stało. Innym razem miałem wiele snów, których tłumaczenie według sennika brzmiało: Uważaj na ludzi w swoim otoczeniu i fałszywych przyjaciół. I rzeczywiście, przekonałem się o tym.
robertcb
Nowy
Nowy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: robertcb » 04 kwie 2016, 20:53

To jest właśnie osławione Deja vu.
Większość ludzi jednak nie pamięta że to był wcześniejszy sen, stąd jego brak w tej definicji.
danut
VIP
VIP
Podziękował: 268 razy
Podziękowano: 152 razy

Postautor: danut » 04 kwie 2016, 23:03

Witaj Robercie! :) Jeszcze i tu się spotykamy. Chciałam napisać, że deja vu istnieje i bardzo łączy się z wielowymiarową strukturą rzeczywistości i z innymi rzeczywistościami, z których tu wybierając poszczególne klatki zdarzeń tworzymy naszą rzeczywistość. I to właśnie bardzo często w snach podejmujemy decyzję co tego wyboru zgadzając się duszą na zaistnienie, bądź nie danej sytuacji i całego ciągu powiązanych z nią zdarzeń. Przypomnij sobie moją opowieść o zrzuceniu mnie ze skarpy podczas mojego spaceru z dzieckiem, taką rzeczywistość ktoś naprawdę chciał mi tu stworzyć, widziałam nawet kto-tylko moja silna dusza nie mogła pozwolić na to, zdarzenie zostało wypchnięte, a niektóre wręcz tu ściągamy tym samym sposobem, pozdrówka! :)
Awatar użytkownika
oleks24f
VIP
VIP
Podziękował: 283 razy
Podziękowano: 255 razy

Postautor: oleks24f » 04 kwie 2016, 23:20

danut, mądra myśl też jestem tego zdania, kiedyś śniło mi się, że moi sąsiedzi przyszli odweidzić moją rodzinę w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. A następnego dnia rzeczywiście przyszli, a wtedy śniło mi się to prawie doslownie.

Wystarczy tylko popracować nad swoją świadomścią, i w czasie snu możesz tworzyć swoje życie, unikając przy tym tego co nie chcemy.
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
robertcb
Nowy
Nowy

Postautor: robertcb » 04 kwie 2016, 23:59

Danuta, witaj!
Szkoda że Cię nie było na tym spotkaniu w redakcji Nieznanego Świata, bo i ja bym się wtedy zjawił, dyskusja mogła by być ciekawa.
W końcu obie jesteście współautorkami tej książki.
danut
VIP
VIP
Podziękował: 268 razy
Podziękowano: 152 razy

Postautor: danut » 05 kwie 2016, 0:08

Robercie - przeszłam jeszcze dwie następne operacje drugiego tętniaka, nie byłabym w stanie. :)
robertcb
Nowy
Nowy

Postautor: robertcb » 05 kwie 2016, 0:40

A rozumiem - w takim razie życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
I nie zaśmiecam już wątku.

Wróć do „Sny”