Nie pozwólmy by i to forum przejęli fanatycy i sekty :)

Podziel się z nami, wiedzą na temat wszelakich religi i wierzeń.

Moderator: Redaktorzy

danut
VIP
VIP
Podziękował: 319 razy
Podziękowano: 176 razy

Nie pozwólmy by i to forum przejęli fanatycy i sekty :)

Postautor: danut » 04 paź 2020, 17:54

Jak wiecie od kilkunastu lat wypowiadam się na forach na temat rzeczywistości, tej która nas otacza w powiązaniu z wpływającymi na nią rzeczywistościami z poza tego świata. Piszę o tym jak jedno z drugim łączy nierozerwalna nic, jakie konsekwencje powoduje konflikt pomiędzy nimi. Tymi sprawami od wieków zajmowali się ludzie tworząc wszelakie religie, tymi sprawami zajmowała się nauka, a przede wszystkim tacy naukowcy, którzy nie pozwolili się zamknąc w laboratoryjnych kloszach i wiedzieli, że opracowywane przez nich sprawy muszą mieć swoje zastosowanie, swoje odbicie i prawdziwość twierdzeń ogólnie w świecie. Wspólnymi siłami postępowała ludzka świadomość, ale najbardziej jej ewolucji przeszkadzało zamykanie się poszczególnych grup w swoim gronie na podobieństwo plemienne tj. wódz i poddani, przeszkadzała chciwość, pazerność i wyścig szczurów także w tym temacie. Z tego powodu i na tym polu także toczone są wojny, kiedy jeden głupiec chce zapanować nad innymi głupcami po to, by przejąć władzę nad (jak muszą uważać tacy ludzie) resztą hołoty i przez to poczuć się ważniejszym. Miałam na forach swoje doświadczenia z różnymi fanatykami. Ci nie potrafią rozmawiać wcale, a gdy przedstawi się im twarde argumenty, logiczne wywody, wskaże błąd w jakichś twierdzeniach uznają to za obrazę dla ich niepowtarzalnej przecież :) wspaniałości. Wybrany przez nich król nie może się mylić, bo jest tak święty i prawdziwy. Nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że łyknęli jego prawdy bezmyślnie i że powtarzają je jak modlitwy bez zrozumienia nawet tego co powtarzają i czy ma to jakiekolwiek odzwierciedlenie czy to w ich postępowaniu, czy ogólnie w ich ziemskich doświadczeniach. Brak szerokiej współpracy międzyludzkiej kończy się tym, że niestety ludzkość z zamkniętymi oczami i z brakiem wiedzy kroczy w nieznane drogą przez ciemny las. Ci idą taką ścieżką, inni inną a wszyscy zwyczajnie błądzą i swoje błędy powtarzają, bo jedni nie zniżą się przecież do tego by wysłuchać tych drugich, którzy już w tamtych miejscach byli, gdzie następni dopiero wstępują, lub wstąpić zamierzają. Spotkałam się np. z takimi relacjami dotyczącymi innych rzeczywistości i sklejania rzeczywistości z przekroczeniem czasu ( nauka oblicza i dochodzi do wniosku, że podróże w czasie są możliwe) , że "nikt z ludzi przecież nie wie o tym prócz mnie i prawdziwych mistrzów reiki" :rofl: na co ja chcąc przystopować panią napisałam jej, że nie tylko i ja( żaden mistrz magii) o tym wiem , ale nawet pokazano mi na czym polegają roszady w rzeczywistościach i osobiście w tych procesach uczestniczyłam z konsekwencjami i osobistym poświeceniem, bo nic nie ma za darmo. No to oczywiście znowu odezwał się ten sam model - "Nie może być, nieprawda, bo nikt nie może być przecież większy ode mnie") Zatem powiedźcie mi jakim sposobem ma nastąpić poznanie rzeczy i zrozumienie ich, kto je tak bezmyślnie stopuje i jaki ma w tym cel? Nie wspomnę tu już nawet o zgrzytach ze środowiskiem spirytualistów kardecjńskich, tych dopiero zamkniętych w swoich pychach z poczuciem nieomylności. Posiadających swój kodeks i nawet biblię jak nazwano książkę napisaną przez Kardeca. Temu "mistrzowi" należy się nagroda za otworzenie rynku dla wszelakich spekulantów, wybranych oszustów przez "niebiosa", którzy tak wiele zarobili na naiwności ludzkiej i na salonach w tamtym wieku, ze nawet wystawienie mu pomnika z wdzieczności za rozreklamowanie ich działalności było dla nich pestką. :) Tu tylko apeluję rozmawiajmy i nauczmy się rozmawiać i gdy ktoś zargumentuje logicznie nasz błąd przyjmijmy to do wiadomości, wszyscy jesteśmy na drodze poszukując wyjścia, dlatego łatwiej będzie nam je znaleźć, gdy podejmiemy współpracę.
PytajnikPytacz
Nowy
Nowy

Re: Nie pozwólmy by i to forum przejęli fanatycy i sekty :)

Postautor: PytajnikPytacz » 04 paź 2020, 21:26

Nie dajmy się!

A tak poza tym, to forum chyba wymarło, bo dziś rano złożyłem temat i żaden moderator tego nie zaakceptował.
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator
Podziękował: 303 razy
Podziękowano: 288 razy

Postautor: oleks24f » 11 paź 2020, 15:53

Ja widzę analogiczny problem na grupach tematycznych poświęconych szeroko pojętej tematyce Zjawisk Paranormalnych. Np taka Orbita N na facebooku. Ludzie tam nie chcą przyjmować krytyki czasami wręcz ewidentnych błędów poznawczych percepcji otaczającej nas rzeczywistości ( Apofenia, Pareidolia, Iluzja Grupowania ). Generujących w ich umysłach błędne interpretowanie np zwykłych szumów w mieszkaniu, stuków wynikłych z rozszerzalności cieplnej materiałów jako chodzących po mieszkaniu zjaw, duchów. Doszukiwania się w przypadkowo ułożonych kształtach twarzy etc.
Na wszelką dyskusję zaczynającą się od racjonalnych analiz, faktów reagują agresją i pseudo argumentem: " PO CO JESTEŚ NA GRUPIE, JAK W TO NIE WIERZYSZ!" :dull: Jest to o tyle śmieszne, że nawet ludzie na co dzień zajmujący się nagrywaniem EVP, poszukiwaniem duchów w nawiedzonych miejscach, podkreślają, że przy analizie nagrań najpierw trzeba wykluczyć naturalne czynniki, odnoszące się do codziennie doświadczanej przez nas ziemskiej fizyki. Już nie mówię, że większość ludzi tam, wykazuje kompletny brak znajomości parapsychologii. :dull: Jednocześnie krzycząc, że to co oni nie przeczytali, nie doświadczyli etc. Hehh, absurd, że jak im powiedziałem o Leszku Szumanie i jego słynnej książce Życie po Życiu, kompletnie nie wiedzieli o kogo chodzi xd Tak to jest jak się wiedzę czerpie tylko z internetów.
To ja jako jak już wiecie fizyk nieodmiennie oddany tej nauce sercem i duszą :D. Formalnie Biolog, nie lubię jednak tak na siebie mówić, gdyż nie się nim nie czuję! Jako osoba ciekawa świata, wiecznego zadawania pytań i szukania odpowiedzi, sięgam po książki parapsychologiczne, ufologiczne. Po to by orientować się, a nóż znaleźć coś zbieżnego z własnymi rozmyślaniami, przeżyciami, obserwacjami. Na tym to polega by się ciągle uczyć, rozwijać ,dyskutować.
Nie na wierzeniu w coś fanatycznie, nie dopuszczaniu do siebie alternatywnego modelu wszechświata. No, ale też bez przesady, jak wieczne wracanie do płaskości ziemi - Niebocentyzmowi. A jak argument poddawać opis żydowskich wierzeń, opisanych w Księdze Rodzaju :dull: Gdzie model takich nie wyjaśnia ani Pór Roku, zjawiska opadów, grawitacji, istnienia stref czasowych, Nocy i Dni Polarnych. Ale co tam, tak napisano w świętej księdze!
Zdarzają się tam też fanatycy religijni, z którymi nie ma kompletnie dyskusji. Na wiele pytań, skąd np mają pewność, że ich obraz Boga nie jest stricte subiektywny, nie dostałem odpowiedzi. Z kolei jeden z nich porównywał np głośnik komputerowy z elektromagnesami wielkiego zderzacza Hadronów LHC. Twierdząc że tu i tu mamy do czynienia z demoniczną ingerencją :dull:
Nie muszę mówić jak absurdalny jest to pomysł. Porównywać ze sobą dwie kompletnie inne technologię. W ogóle analiza opierała się na durnym zdjęciu z internetu, gdzie jakiś głupek to zamieścił.
To też głębszy temat samodzielnego myślenia. Które nie polega na tym, że jak papuga powtarzasz to co powiedzieli inni, tylko analizujesz czy to co słyszysz ma sens. Często zaś wszelcy miłośnicy nieznanego, odrzucają naukę zarzucając normalnych ludziom, naukowcom myślenie grupowe, stadne. W ich mniemaniu oczywiście błędne, po czym sami słuchają się ludzi, którzy często w ten sposób nimi manipulują. Dla zysku finansowego, chęci władzy nad innymi świadomymi istotami. Tu też jest zbieżność z sektami, gdzie odpowiada za to ten sam mechanizm.
Osobiście odcinam się już od tego wszystkiego, to niestety walka z wiatrakami, ludzie wolą być głupi. Sterowani przez innych, wolą jak papugi powtarzać, to co łykną jak kaczki.
Pozdrawiam, trochę mnie nie było. Tym postem, odpowiedzią na twój post Danut powracam w swoim starym dobrym stylu :D
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 11 paź 2020, 23:23

To są niesamowite realia, które nie powinny mieć miejsca, ale niestety, nawet się coraz bardziej zaczyna panoszyć i rozwijać ten trend w tym jakże uważającym się za mądre, postępowe i demokratyczne społeczeństwo. Ciężko jest znaleźć w tym logikę, gdy wiodące hasła jakiegoś tego typu co i nasze forum całkowicie zaprzeczają temu co się na nim dzieje i czego wymaga, lub zabrania na nim administracja. Sprzeczność ich samych ze sobą często aż wypływa na powierzchnię - miłość, szacunek do drugiego człowieka, dyskusja, rozważania nad tym co ma do powiedzenia gość/ user dla którego takie forum ponoć powstało, cytowanie najczęściej Jezusa z przeinaczeniem sensu Jego myśli i poszukiwanie odpowiedzi do zjawisk, które do czasów przedinternetowych bywały spychane na ubocze i nie podlegały publicznym dysputom - chwytne hasełka, prawda? Tak, one przyciągają ludzi, którzy już mają serdecznie dosyć nie brania pod uwagę tej strony medalu ludzkiego życia, jakże ważnej i jak mocno odczuwanej, chyba przez wszystkich. I wszystko byłoby pięknie, i bardzo mocno chcę zachęcić, by tu zgodnie z tymi hasłami rozwijało się nasze forum, lub zaczęło się dopiero rozwijać, a nie podążało taką samą drogą jak inne, bo wtedy koniec owych jest bardzo bliski i piszę to jak najbardziej na serio, zostają one w końcu po tzw. zdarciu przez myślących i wytrwałych zasłony z prowadzących "uduchowionych" i poznaniu ich prawdziwej natury zamknięte, i okryte niesławą. O jakiej zasłonie piszę? Otóż jest pewna grupa ludzi, którzy wywąchali interes na tej sprawie przyciągającej internetowych rozmówców i prześcigają się oni ze sobą w pomysłowości, by pozyskać sobie wyznawców, klientów do najróżniejszych "sklepów" duchowych rozdających porady uzdrowicielskie, wróżbiarskie, tanie rozwoje duchowe. Nie raz aż roi się od odpędzaczy duchów, magików, mediów, wszelakich łapaczy dusz chcących innym coś sprzedać, utrzymać ich w zabobonie, niewiedzy, otumanić , powstrzymać analizę i logiczne myślenie, zaproponować praktyki kuglarskie,przeciągnąć na swoją stronę jak najwięcej ludzi i zapanować nad nimi, stać się ich gurru. Wszystko pod przykrywką dobroci i pomocy, a interesy finansowe na pw i polecania "specjalistów" :), przecież już domagajacych się nawet uznania ich zawodu, a potem prawa do emerytury i państwowej pensji cwaniaczków. Ten rynek nie może się rozwijać! I zrobię wszystko, by mu przeszkodzić :) Ruszajcie za mną! Dość ogłupiania ludzi, dość żerowania na ich nieszczęściach, dość kłamstw. I nie tylko ja się temu sprzeciwiam, już np. na jednym z for też pojawiło się ostrzeżenie przed jakąś panią Agnieszką, która zeruje na matkach, którym zmarło dziecko i proponuje im oczywiście odpłatnie( i nie za małe pieniądze) uwolnić je od jakichś wydumanych kłopotów z przejściem gdzieś tam po śmierci. Byłam świadkiem nawoływania do wpłat niby dla ludzi potrzebujących wsparcia i naiwni płacili a forsa szła przez ręce admina forum, jakie miał on prawo do przeprowadzenia takich akcji?? Naprawdę proszę o rozwagę, o logiczne myślenie nad tym co się czyta i sprawdzenie wiarygodności tego kogoś kto pisze, bo nawoływać do miłości i braterstwa, lub przypisywać sobie jakieś wydumane moce jakież to proste, każdy może, tak jak i uczynić ze siebie prawego świętoszka skrywając za pazuchą fałsz i podstęp, niewykształconą osobowość, brak osobistej filozofii życia, pustkę moralną, a miedzy wersami wyczytacie o co takiej osobie chodzi.:) Potrzeba tylko trochę spostrzegawczości i ogólnej wiedzy o świecie i psychologii.
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator

Postautor: oleks24f » 12 paź 2020, 8:09

Też parę razy widziałem oferty wróżki, za jedynie drobne 500 zł, zdejmującej klątwy. Pecha etc z danej osoby.

Galilieusz
ronald73
Początkujący
Początkujący
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 6 razy

Postautor: ronald73 » 12 paź 2020, 13:05

Niestety, wielu ludzi nie mają wiedzy jak się bronić
Tylko czasami coś czytam
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 12 paź 2020, 13:24

ronald73 pisze:Niestety, wielu ludzi nie mają wiedzy jak się bronić

Trafiłeś w sedno i po tym też łatwo jest rozpoznać intencję tworzących jakiegoś tego typu forum. Widziałeś jaka była ich reakcja na moje posty, które typowo mówiły o działaniach manipulacyjnych, psychologicznych tego co ludzie nazywają rzucaniem klątwy. Jak można tym sposobem zaszkodzić ludziom i jak trzeba się przed tym bronić swoją postawą a nie żadnym "czary mary". To dlatego te grupy nie dopuszczają rozłożenia rzeczywistości na informacyjne fale, co przecież już stało się faktem naukowym, a co pozbawia wiedźmy władzy i udowadnia niecne sposoby ich działania. Do boskiej fali ( co można nazwać duszą) podłącza się strumień informacyjny jakiejś osoby, jej nienawiść, zło, intencja, którymi obrzuca ludzi. Przyjmiesz z ochotą? Nigdy, odpychajcie z siłą swojego ducha.
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator

Postautor: oleks24f » 12 paź 2020, 17:49

Podobnie jest z wróżkami przepowiadającymi przyszłość. Jeśli przylgniesz do takiej wizji, fala prawdopodobieństwa przeniesie cie nieświadomie do takiej właśnie linii czasu, zgodnej z wibracją myśli. Utworzysz z nią splatany stan związany funkcji falowej. Dokładnie tak jak pisał o tym Everett, doktoryzujacy się pod okiem Wheelera.
Ofiarą takiego procesu stała się z tego co wiem od mamy, moja ciocia(siostra babci). Której cyganka miała wywróżyć to, że zostanie sama. Nigdy się nie ożeni etc. Ciocia niestety stworzyła sobie dokładnie taką rzeczywistość.

Galilieusz
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 12 paź 2020, 20:16

oleks24f pisze:Podobnie jest z wróżkami przepowiadającymi przyszłość. Jeśli przylgniesz do takiej wizji, fala prawdopodobieństwa przeniesie cie nieświadomie do takiej właśnie linii czasu, zgodnej z wibracją myśli. Utworzysz z nią splatany stan związany funkcji falowej. Dokładnie tak jak pisał o tym Everett, doktoryzujacy się pod okiem Wheelera.
Ofiarą takiego procesu stała się z tego co wiem od mamy, moja ciocia(siostra babci). Której cyganka miała wywróżyć to, że zostanie sama. Nigdy się nie ożeni etc. Ciocia niestety stworzyła sobie dokładnie taką rzeczywistość.

Oleks, przecież ta sprawa sięga początków dziejów ludzkości, czyż nie jest to nawet pradawny wąż starodawny wspominany przez Jezusa? Spójrzmy jak to się rozpętało, jak zaczęło i jak dotąd jeszcze jest praktykowane w dzikich plemionach na świecie, a w społeczeństwach niby ucywilizowanych jak jest niestety nie zapomniane, bo także praktykowane tylko z ukrycia i z podziemia/ zamaskowane. Wódz to kapłan, król to bóg, reszta w stadzie poddanych widzi w nim oparcie, mądrość nie podlegającą dyskusji, a on rządzi, wydaje rozkazy, nagradza lub karze, a rzecz w tym, że mu tę siłę i władzę napędzają sami poddani. To, że dzieje się według takiego kapłana woli zawdzięczają posłuchowi , który mu oddają za nic, a napędza tworzenie właśnie takiej a nie innej rzeczywistości ich własny strach, zniewolenie własnych woli i oddanie zarządzania nią i dysponowania ich własną siłą tym wybranym. Piszesz "Cyganka miała wywróżyć.." - no oczywiste, jaki jest dotąd pogląd na temat Romów, ich mocy mogących zmieniać rzeczywistość ludziom, kontaktów z zaświatami i rozgłaszanie wszem i wobec, że ci to mają prastarą jeszcze wiedzę. Czy ludzie nie bali się ich z tego powodu, że zasłynęli z mocy swoich czarów, że ktoś tak właśnie rozdmuchał i zareklamował tę sprawę? Ten pogląd właśnie to sprawia, że mogą sobie w tak rzeczywisty sposób sterować cudzą rzeczywistościa. Ja opisywałam swoje przygody z Romką, to że taka wcześniej rzuciła klątwę na dwie rodziny mówiąc, że jeśli kiedyś się one połączą to jedno umrze. Z jednej z tych rodzin wywodzę się ja z drugiej zmarły mój kontaktowiec z zaświatów. Wiedzę o procesach sterujących rzeczywistością niektórzy z tej grupy etniczej rzeczywiście posiadają, nie wszyscy wykorzystują ją w perfidny sposób. Widać było, że Cyganka z Rynku( tez wielu zna tę moją relację) próbowała mnie ostrzec przed tym co zachodzi w moim polu, jak odpowiedni ludzie wzięli je w obróbkę i zaczęli sterować moim życiem, wskazała na wykonawczynię tego procesu z mojego otoczenia. Teraz niedawno miałam sprzeczkę z taką panią od Reiki :rofl: na forum NŚ, która ogłosiła, że można dowolnie kształtować i zmieniać rzeczywistość i że są od tego "mistrzowie". Nie jest to możliwe są prawa i ścisłe zależności, matematyczna skrupulatność i logika, nikt nie zrobi z nami co chce bez naszego z tym połączenia, bez znalezienia na nas haczyka, nie wepchnie się w ciąg zdarzeń swojego "widzi mi się" bez idących daleko konsekwencji każdego z tych kroków. Dlatego nawet z troski o takich pysznych ludzi ich też ostrzegam zabawa w panów nad światem szybko się skończy wielkim niepowodzeniem i upadkiem z wysoka z wielkim hukiem.

Wróć do „Religie i Wierzenia”