Czy Dusza zbudowana jest z Materii, istniejącej na poziomie znacznie głebszym niż cząstki subatomowe?

Ruch obiektów poszerzający zakres mechaniki na sytuacje.

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
brak_DNA
Bywalec
Bywalec
Podziękował: 14 razy
Podziękowano: 28 razy

Czy Dusza zbudowana jest z Materii, istniejącej na poziomie znacznie głebszym niż cząstki subatomowe?

Postautor: brak_DNA » 02 mar 2017, 19:38

Czym jest Dusza i Czym jest Świadomość? Jak te dwa elementy naszego ,,Ja" łączą się ze sobą? Czy jedno jest zależne od drugiego? Czy mają coś ze sobą wspólnego?

Wielu Naukowców, Teologów, Biologów, Etyków, Filozofów, Fizyków Kwantowych i gama różnych specjalistów jest za stwierdzeniem, że Dusza jest niematerialną wersją naszego Istnienia. Tak pojęciem tym można ogólnie podsumować, to co mają na myśli Ci ludzie, definiując Duszę, I tego wyjaśnienia używam osobiście, gdyż sam nie wiem jak do zagadnienia ,,Duszy" podchodzić. Traktować ją bardziej od strony religijnej, mistycznej, czy od strony fizycznej - tej namacalnej, dotykalnej i doświadczalnej? Być może dusza wypływa z świadomości, którą w skrócie pojmuje się jako stan, w którym organizm jest świadomy, że jest świadomy. Trochę po ,,laickiemu" i po chłopsku to przytoczyłem, dlatego że nie chciało mi się wchodzić na wikipedię czy do jakiś Encyklopedii, stukając w klawisze by czym prędzej wyszperać jak najrozleglejsze definicje świadomości.

Dosyć przypadkowo wpadłem na artykuł serwisu onet.pl. Intrygujące i dosyć ciekawe posłowie, ale ów portal ma często tendencję do nadwyrężania treści, a redaktorzy - nie upraszając - chyba szybciej piszą niż myślą. Wytłuszczony i pogrubiony tytuł tego naukowego felietonu przykuł moją uwagę i możliwe, iż bardziej był skierowany do ogółu społeczeństwa, by jak najbardziej wzbudzić konsternację u internauty i zachęcić do częstszego otwierania tego felietonu, a co za tym idzie, w kółko odwiedzania Onetu :D . Dla kogo miał być w końcu ten artykuł? Tytuł nie odpowiedni dla całej treści :[b] ,, Dusza nie istnieje, bo nie znaleźli jej fizycy – twierdzi brytyjski profesor"[/b]

Link do ARTYKUŁU :
http://strefatajemnic.onet.pl/duchy/dusza-nie-istnieje-bo-nie-znalezli-jej-fizycy-twierdzi-brytyjski-profesor/z7esrh

Brian Coxa, o którym mowa na początku treści znam z programu BBC One - Forces of Nature with Brian Cox. Oprócz tego dokumentu oglądałem jeszcze sporo ciekawych naukowych filmów z jego udziałem. To nietypowy jegomość z nietypowym , potężnym umysłem ,sposobem myślenia i wyrażania się. Wygląda raczej jak Playboy i Model, ale wygląd o niczym nie świadczy, a jako naukowca - bardzo uznaję jego dokonania.
W powyższym artykule Cox trzyma się iście empirycznego podejścia do tematu Duszy. Podsumowując to co przytoczono z jego wypowiedzi w tym felietonie: Fizyk ten podkreśla jasno i wyraźnie, że Dusza nie istnieje, bo skoro do tej pory Wielki Zderzacz Hadronów badający najmniejsze zdarzenia na poziom subatomowym nie wykrył nieznanej materii, z której składałaby się Dusza to Ona po prostu nie istnieje.

Onetowski Artykuł Dał nam kilka słów wybitnej naukowej osobowości - Petera Russela- na temat Świadomości, nawet jej szerszego zbiorowego ujęcia. Człowiek ten twierdzi, że sam Wszechświat jest jednym wielkim Polem Istnienia, którego świadomość dała możliwość kreacji innych podrzędnych świadomości np. ludzkiej itp.
[/b
Nie będę wszystkiego nadmieniał w mojej wypowiedzi. Jesteście Ciekawi Artykułu? Kliknijcie i sobie go dokładnie przeczytajcie :)

[b]A wy Co sądzicie o Duszy i Świadomości? Czy Istnieją? Czy świadomość to wytwór reakcji chemicznych zachodzących w pracującym mózgu czy Indywidualna wątła część Świadomości Wszechświata, z której ogromu człowiek czerpie. A co z Duszą ?,,Inno-materialna" nieznana nauce cząstka naszego jestestwa?

Wróć do „Mechanika Kwantowa”