Alternatywne rzeczywistości.

Ruch obiektów poszerzający zakres mechaniki na sytuacje.

Moderator: Redaktorzy

danut
VIP
VIP
Podziękował: 322 razy
Podziękowano: 179 razy

Alternatywne rzeczywistości.

Postautor: danut » 29 lis 2016, 18:42

Podczas swoich niezwykłych doświadczeń udało mi się zajrzeć w inne swoje życie, zobaczyć inną siebie, w związku z innym człowiekiem, zobaczyć dom, który tu nie istnieje i dowiedzieć się gdzie tam pracuję i kim jestem. Udało mi się zobaczyć również, że można wypchnąć z naszej rzeczywistości niechciane zdarzenia, za które są odpowiedzialne mentalnie nieprzychylne nam osoby i że to przez nie one w naszym realu następują. Współautorka naszej książki i w niej wspomina między innymi o amerykańskim fizyku Evanie Harris Walkerze, fizyku kwantowym Henry P. Stapp, dwóch serbskich fizykach dr. Vlatko Vedralu i dr. Časlava Brucknerze, który wysunęli na podstawie wielu swoich eksperymentów jednakowy wniosek, że wyniki dowolnego działania determinowane są bardziej przez obserwatora niż przez prawa, które odkrywa fizyka klasyczna. Fizyka kwantowa odkrywa te zależności choć zdania i wśród tych fizyków są podzielone, jedni z nich przyznają, że włączenie świadomości do np. równania funkcji falowej jako dodatkowej zmiennej jest nieuniknione, a inni twardo nadal się tego boją. Choć my zwykli ludzie przecież czujemy tę inteligencję całego wszechświata i możemy ją nawet obserwować. Eksperymenty tych wyżej naukowców pokazały nawet, że zaistniałe zdarzenia, wynik eksperymentu daje się modulować intencją, skupieniem uwagi i myślą, a jeśli na takich działaniach opiera się nasz cały niby tak mechaniczny i fizyczny wszechświat?
Cytuję współautorkę "Kwantowej rzeczywistości" - "Wobec coraz większej liczby wyników eksperymentów wykazujących wsteczne oddziaływanie świadomości postanowili oni sprawdzić, czy pomiary właściwości pojedynczej cząstki kwantowej dokonane w różnym czasie nie wykażą nielokalności również względem czasu. Wykorzystali w tym celu test nielokalności Bella . Obliczenia teoretyczne stanu fotonu po przesunięciu go w nową pozycję czasową wykazały, że stan pierwszy uległ wtedy zmianie. Oznaczało to, że dokonana w drugim punkcie czasowym obserwacja zmieniła stan cząstki w punkcie pierwszym [34]. Tym samym udowodnili, że w wyniku kwantowego splątania przyszłość może wpływać na przeszłość."

Zatem - nic nie jest tak trwałe jakby się nam mogło wydawać. Energia informacji potrafi zmieniać bieg zdarzeń i nie jest to zależne od czasu, może układać je także w odmienne sekwencje i gdzieś to zachodzić musi.
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator
Podziękował: 305 razy
Podziękowano: 289 razy

Re: Alternatywne rzeczywistości.

Postautor: oleks24f » 29 lis 2016, 22:44

Danut co by tu dodać jeszcze od siebie jak ty wszystko napisałaś krótko i na temat. :D Może jeszcze dam tylko taki jeden cytat, fakt może z bajki ale poruszającej ten temat i pokazującej prawdę o naszej rzeczywistości, więc pozwolę sobie go tu zamieścić jako pointę. :D

" Zrozumiałe, ale zanim odpowiem na pytania, będziesz musiał liznąć nieco mechaniki kwantowej oraz teorii strun. Istnieje wiele wymiarów, wiele wszechświatów, wiele Ziem i stąd wielu Benów Tennysonów, w tychże wymiarach. Wymiarach, które nie zawsze są zgodne z czasem... Pomyśl, że czas i przestrzeń to to drzewo. Na dole to czasy, gdy miałeś dziesięć lat, a tutaj jest dziś. Nieco wyżej będziesz miał trzydzieści parę lat - pień drzewa jest tu osią czasu, a gałęzie przedstawiają alternatywne osie czasu, skąd rzeczywistość dosłownie odrasta i tworzy kolejną oś czasu. Na każdej istnieje jej własny Ben Tennyson... "

Źródło: Ben 10 Omniverse, odcinek 61, 7 Sezonu: " I nie było Żadnego", http://pl.ben10.wikia.com/wiki/I_nie_było_żadnego
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 29 lis 2016, 22:57

Gdy mnie prywatnie współautorka zapytała jak ja sobie wyobrażam rzeczywistości alternatywne tez na myśl mi przyszedł pień drzewa i gałęzie , a nie czytałam, czy tam oglądałam żadnego Bena. :) Potem wyjaśniła mi pojęcie dylatacji czasu i inne prawa rządzące czasem w kosmosie. I to wszystko daje się tak właśnie zobrazować, wszystkie jednak wychodzą z pnia i przez niego żyją i się odżywiają. On jest jeden. I gdzieś jest podłoże i nasze korzenie. Ale ten temat jest bardzo szeroki można zadawać pytania co widzi się i jak z każdej z gałęzi, bo widzisz np. ta alternatywa z winem i gościną u swoich innych kopi pokazała mi jedno- oni wiedzieli z czym się borykam w moim/naszym świecie, a ja dowiedziałam się o nich tyle co zdążyłam wtedy zaobserwować i z ich słów.
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator

Postautor: oleks24f » 29 lis 2016, 23:08

Wszystkie one też pokrywają się ze sobą w płaszczyźnie snów, właśnie dzięki temu że mają one wspólny pień z którego biorą swój początek. Dzięki temu my w snach widzimy ich myśli, ich=nasze inne życia, a on tak samo nasze. :D Danut kiedyś użyłaś bardzo trafnego i pięknego zdania, Nie istnieli byśmy bez tych innych światów i wice wersa. Gdyż wszyscy stanowimy pełnię na tym wielkim drzewie.

Galilieusz
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 29 lis 2016, 23:21

Na pewno nie istnielibyśmy bez nich. Wyobraź sobie odciętą gałąź pozostawioną "samopas", wkrótce nadaje się ona tylko na opał. Czasami dochodzi do zaburzonego przesyłu informacji i nasze zmysły odbierają je stamtąd, a nawet może dojść do tak silnego oddziaływania ich na nas( myślę, że wtedy gdy coś mocno nami wstrząśnie), albo trafniej - zasilania nas tak mocnego, że zaczynamy mówić ich głosem i nawet przejmować ich świadomości, dziwne jest to, że one przejawiają się jakby były naszą z przyszłości o czym dowiadujemy się po czasie w naszej przyszłości, ale to świadczy też o tym, że tam musi przebiegać inaczej linia czasu, a cały zaś czas musi być jakby zwinięty w pączek w jednym miejscu skąd zachodzą te wszystkie transmisje/emisje.
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator

Postautor: oleks24f » 29 lis 2016, 23:35

Na inny przebieg linii czasu w stosunku do siebie wskazuje też obserwowany u nas efekt Mandeli. Gdzie następuje gwałtowny przepływ informacji pomiędzy n- tą liczbą uniwersów, tak że informację trafiają do innej w tym wypadku do naszej. I tak np część osób u nas otrzymuje wspomnienia swoich alter- ego, gdzie Nelson Mandela umarł w więzieniu jako znacznie młodszy. W pewnym sensie można by to też nazwać jako swoiste trzęsienie linii czasu, w którym przez przepływ informacji i energii następuje ich przecięcie się.

Galilieusz
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 29 lis 2016, 23:46

Tak, ale także kosmologia to udowadnia np. czas spowalnia w pobliżu obiektów o wielkiej masie, zależny jest więc od grawitacji warunków w danej przestrzeni. Dylatacja czasu to udowodnione różnice w pomiarze trwania tego samego zjawiska dokonywane jednocześnie w dwóch różnych układach odniesienia. Gdyby człowiek przeniósł się w taki inny układ z naszej Ziemi to hipotetycznie po powrocie do nas i przeżyciu tam paru dni tu jego rówieśnicy mogliby okazać się już starcami.
Awatar użytkownika
Linkerka
VIP
VIP
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 26 razy

Postautor: Linkerka » 30 lis 2016, 18:47

Może i coś tam jest, ale moje prawdziwe życie toczy się tu i teraz a co tam jest mniej ważne i o ile jest.
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator

Postautor: oleks24f » 30 lis 2016, 18:52

Na pewno nie mniej ważne od tego tutaj, tak samo ważne jak to co masz tutaj. Inne w inaczej ułożonej linii czasu. :D

Galilieusz
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 30 lis 2016, 19:11

Linkerka pisze:Może i coś tam jest, ale moje prawdziwe życie toczy się tu i teraz a co tam jest mniej ważne i o ile jest.

Wyobraź sobie, że każdy nasz stan kwantowy w tych rożnych układach jest odczuwany tu u nas. Roztrzaskałam głowę tam o kamień - tu odczuwałam bardzo silny ból, dlatego jest ważne, czy np. zrobisz tam komuś krzywdę, to ta osoba poczuje tu do ciebie nienawiść - to są stany splątane.

Wróć do „Mechanika Kwantowa”