Ezoteryka szkodzi poznaniu

Ruch obiektów poszerzający zakres mechaniki na sytuacje.

Moderator: Redaktorzy

danut
VIP
VIP
Podziękował: 342 razy
Podziękowano: 208 razy

Ezoteryka szkodzi poznaniu

Postautor: danut » 01 kwie 2021, 17:16

XXI w. obudził do życia bardzo niebezpieczne trendy. Zaczęło się namnażać speców od poznania nieznanego, mędrców bardzo niskiego szczebla, spirytystów od wirujących stolików, machaczy rózdżkami i wróżek karcianych, mediów i jasnowidzów. To jak cyrk, który powstałby ku uciesze niezbyt lubiącego się zagłębiać w problem życia i śmierci , czy nawet samej rzeczywistości zbarierowanego tłumu. Takiego, który będzie klaskał każdemu i podchytywał każde hasełko nie bacząc na to, że nie ma w nim głębszego sensu i nie wymusi na sobie myślenia. Być może dlatego powstały też podobne temu fora, ale nic to bo każdy kij ma dwa końce i np. ja tutaj nie będę bić braw czemuś co nawet filozofią nigdy nie było, nie będę popierać terminologii jaką się ci ludzie posługują, bo o niczym ona nie stwierdza i niczego nikomu nie wytłumaczy. Nie jest w stanie, bo gdy słyszy się że np. energia jest bytem, a te byty funkcjonują obok naszego świata tylko my ich nie widzimy to tylko ręce załamać, roześmiać się w głos i pokiwać głową nad logiką wymyślającego takie rewelacje człowieka, a nie machać nimi i odpędzać machając niby te duchy. Dam Wam wypowiedź mojej współautorki książki i nie to, że ona miała wpływ na moje myślenie w tej sprawie, bo znamy się od 2014 roku, a ja neguje ezoterów w internecie od 2006. To podobne zdanie w tej kwestii zbliżyło nas do siebie. Co chciałabym by ludzie zrozumieli. Ano to, że albo chcą zagłębiać się w sprawy duchowe, albo chcą coś odkryć i poznać z tej sfery poza doczesnej, albo nie - niech naprawdę się nad tym zastanowią. Bo jeśli chcą szukać tylko jakichś wiedzących co podadzą im wiadomości na tacach to wyprowadzi ich to tylko na manowce, sami się zatracą i z wielką szkodą dla samych siebie. https://www.youtube.com/watch?v=_N6R2rf7fL4

Wróć do „Mechanika Kwantowa”