Noetyka w kontekście fizyki kwantowej i astropsychologii

Ruch obiektów poszerzający zakres mechaniki na sytuacje.

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
brak_DNA
Bywalec
Bywalec
Podziękował: 14 razy
Podziękowano: 28 razy

Noetyka w kontekście fizyki kwantowej i astropsychologii

Postautor: brak_DNA » 23 wrz 2017, 11:50

Będąc w bibliotece natknąłem się na intrygującą pozycję popularnonaukową Dr D.A. Rutkowskiej . "Kwantowa Rzeczywistość" o dość zachęcającym tytule to nie do końca książka stricte związana z pięknymi fizycznymi teoriami i niesamowitymi wiadomościami z gałęzi astronomii i fizyki kwantowej. Nie jest zamknięta w obrębie ścisłej metodyki, kojarzącej się z umysłami pokroju S.Hawkinga, M.Kaku, C.Sagana, B.Greene'a i innymi. Dzieło to ma w sobie zalążek naukowy z większym omówieniem psychologii, astro-psychologii, metafizyki czyli z czymś co nie bardzo wtóruje największym prawom, oddziaływaniom i tajemnicom Wszechświata rządzonym przez siły w skali mikro - czyli skali kwantowej. Co najciekawsze "Kwantowa rzeczywistość" dodatkowo wyjaśnia strukturę płaszczyzny kosmosu, otaczającego nas świata, istotę alternatywnych wszechświatów czy nawet zagadnienia świadomości jako zjawiska nadprzyrodzone - co jakoś nie brzmi zbyt naukowo - i okrasza je doświadczeniami osób, które na własnym ciele poznały czym jest bilokacja bądź rzekoma podróż umysłu do równoległych światów. Zapewne będzie to ciekawe doświadczenie, gdyż rzeczywistość, która opisana jest twardymi, mocnymi 4-ma podstawowymi oddziaływaniami i skomplikowanym aparatem matematycznym, poznamy z innej duchowo-sensualno-psychologicznej strony. Czy pomoże mi to jeszcze bardziej zrozumieć przyswojone wiadomości z zakresu fizyki, astronomii czy będzie tylko swoistym dodatkiem?

Dr. Danuty Adamskiej-Rutkowskiej nie znam z jej twórczości naukowej i prac, ale noetyka w niniejszej książce, którą autorka wyjaśnia poprzez mocno ścisłe naukowe i mówiąc krótko metafizyczne podejście, sporo namiesza w moim podejściu do powyższych zagadnień. I taką mam nadzieję.
danut
VIP
VIP
Podziękował: 338 razy
Podziękowano: 202 razy

Re: Noetyka w kontekście fizyki kwantowej i astropsychologii

Postautor: danut » 23 wrz 2017, 12:16

Nie rzekomo doświadczających bilokacji i nie rzekomo teleportowanych w rzeczywistości alternatywne oraz równoległe, ponieważ połowa tej książki jest mojego autorstwa, gdzie opisuję swoje własne przygody zebrane z całego życia. Tak, ta książka sporo namiesza w dotychczasowym podejściu do sprawy i ma namieszać, bo taki jest jej cel, by zerwać z dogmatami, teoretycznymi domniemaniami i wymysłami przedsiębiorczych ludzi. Ta książka dociera głębiej aż do sedna moich doświadczeń. Są one rozpatrzone krok po kroku nie tylko przeze mnie, ale i z każdego możliwego ujęcia przez naukowca. :)

http://www.uzdrawianie.com/artykuly6/16 ... -rutkowska
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator
Podziękował: 327 razy
Podziękowano: 297 razy

Postautor: oleks24f » 23 wrz 2017, 13:27

Nie rzekomo gdyż takie teleportacje w inne linie czasu się zdarzają. Dla mnie ich istnienie też jest faktem, widziałem inne ziemie, inne swoje odpowiedniki w wieloświecie oraz posiadam wspomnienia swojej starszej wersji.
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 23 wrz 2017, 14:29

Każdy czasami wchodzi w te inne wersje czasoprzestrzenne, choćby tylko w tych wyjątkowych przepowiadających przyszłość snach i chyba każdy co najmniej w kręgu najbliższych słyszał o takich snach, które nie dają się inaczej wytłumaczyć.
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator
Podziękował: 327 razy
Podziękowano: 297 razy

Postautor: oleks24f » 23 wrz 2017, 15:18

Albo sam miał tak jak my Danut takie lub inne doświadczenia z kwantowa rzeczywistością. :D
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
Awatar użytkownika
brak_DNA
Bywalec
Bywalec
Podziękował: 14 razy
Podziękowano: 28 razy

Postautor: brak_DNA » 23 wrz 2017, 21:20

Rozpoczynając swoją podróż z "Kwantową Rzeczywistością",już po kilkudziesięciu stronach przypomniało mi się coś w tematyce książki co wielokrotnie mi się zdarzyło. Podciągnąłbym to pod kwestie zbiorowej świadomości, a chodzi o sytuację, w której stojąc za daną osobą odwróconą do mnie plecami, np. czytającą książkę, robiącą jakiekolwiek czynności, i mówiąc sobie w myślach jej imię i nazwisko lub być meta-skoncentrowanym na jej osobie, doświadczam chwili, w której ten ktoś się odwraca się twarzą do mnie jakby wyczuwał, że ktoś go wołał, niepodważalnie wyczuwał czyjąś obecność. Niesamowite, egzotyczne uczucie, a opisałbym to jako wędrówka mojej świadomości do eteru, dołączenie do wspólnej zbiorowej świadomości, w której znajdowała się świadomość tej osoby, o której pomyślałem. I tak dochodzi do interakcji. "Zewnętrzna" jaźń zareagowała informując byty o możliwym połączeniu.
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 23 wrz 2017, 21:30

Tak, informacja wędruje zostaje przesyłana i odbierana przez odbiorcę. Były już i takie badania, że skupione myśli na maszynie losującej generowały jej wynik. Były badania gdzie modlitwa i słane intencje działały wstecz( z przyszłości) na zdrowienie pacjentów z ciężkiej choroby - dane o pacjentach ukryto i wybierając ich nazwiska spośród wielu chorych na tę chorobę także tych zmarłych na nią, grupa studentów podeszła do tygodniowej modlitwy o ich zdrowie, potem po ujawnieniu okazało się, że akurat w grupie tych pacjentów dochodziło do uzdrowień. Są badania nad telepatią i wiele innych.
Awatar użytkownika
Hybrid
VIP
VIP
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: Hybrid » 24 wrz 2017, 7:39

brak_DNA pisze:Rozpoczynając swoją podróż z "Kwantową Rzeczywistością"

Jak już to ... ''Niedostępna Rzeczywistość'' a nie ''Kwantowa Rzeczywistość'' . Rzeczywistość nie jest kwantem , nie jest nam ''porcjowana'' w jakikolwiek sposób .
Pierwsza niedorzeczność pisarki z zawodu chemiczki która na stare latka zaczęła zabawę z paranormalnością próbując tę paranormalność opisać ścisłą fizyką ... a są to tylko zjawiska fizyczne .
Książka tych niedorzeczności zawiera ... chocho a może i więcej ... co w sumie nie jest winą autorki a ''uczonych'' którzy chcą reprezentować fizykę ... choć im się to absolutnie nie udaje .
Jeżeli chodzi o samą ''fizykę'' kwantową (elektryczność i magnetyzm) to nic nie wiemy ... nie znamy metodologii powstawania zjawiska choć w skuteczny sposób potrafimy z niego korzystać .
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 24 wrz 2017, 12:04

Hybrid w co Ty grasz? Zdajesz sobie sprawę jak ośmieszyłeś się tym postem wyżej próbując udawać mądrego? :) Wiesz co to są w ogóle kwanty? Kwanty to porcje, czego chleba? ?? :rofl: Ścisła Fizyka Einsteinowska jako pierwsza podjęła problem naszej rzeczywistości w upiornym oddziaływaniu na odległość. Te oddziaływania są przenoszone przez pewne dziwaczne cząstki przez Ciebie zupełnie nie do pojęcia i to je nazywamy kwantami, a porcja takich kwantów to kubity informacyjne.

I nie życzę sobie by ktoś taki jak Ty podważał wykształcenie współautorki, bo chemia a chemia procesowa to dwie zupełnie odmienne dziedziny i różnice mamy wielką, bo chemicy procesowi pracują w instytutach naukowych, bo to są już naukowcy i ich wyższe wykształcenie nie dotyczy tylko chemii, ale i biologii, fizyki, matematyki, informatyki i matematyki.
Awatar użytkownika
Hybrid
VIP
VIP
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: Hybrid » 24 wrz 2017, 13:41

Życzyć sobie czegokolwiek czy nie to możesz sobie w swoim ''kółku rodzinnym'' ... uderz w stół a tępe stare zardzewiałe nożyce się odezwą .

! Wiadomość z: дьявол
Nie atakuj innych userów, każdy ma prawo do własnego zdania. Zbędne komentarze są bezużyteczne, i jeśli nie ustąpią będą karane ostrzeżeniem.

Wróć do „Mechanika Kwantowa”