Naukowcy odkryli "geny zombie"

Tematy związane z biologią.

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Chrupek
Sułtanka
Sułtanka
Posty: 280
Rejestracja: 12 sty 2016, 20:31
Lokalizacja: Gdynia, Prusy Królewskie
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 118 razy

Naukowcy odkryli "geny zombie"

Postautor: Chrupek » 27 cze 2016, 22:27

Naukowcy z USA odkryli cały zestaw „genów zombie”, które włączają się w komórkach kilka dni po śmierci organizmu, czytamy w artykule opublikowanym w bibliotece elektronicznej bioRxiv.org.

„Dla nas ten eksperyment był szansą, aby zaspokoić naszą naukową ciekawość i zobaczyć, co dzieje się, gdy umieramy. Główny wniosek naszego badania — okazało się, że możemy wiele się nauczyć o tym, jak funkcjonuje życie, studiując śmierć” — powiedział Peter Noble z University of Washington w Seattle (USA).

Noble i jego współpracownicy odkryli, że w naszym organizmie i w organizmie zwierząt istnieje kilka genów, które są aktywowane dopiero po śmierci ich właściciela, obserwując to, co dzieje się w komórkach myszy i rybek zebr uśpionych za pomocą śmiertelnych dawek trucizny.

Obserwując procesy zachodzące w komórkach kilkudziesięciu martwych zwierząt naukowcy zauważyli, że aktywność genów i białek w nich zmieniała się i to nie przypadkowo, jak można by się spodziewać, gdy wszystkie procesy życiowe w tkankach myszy i rybki zebry całkowicie zatrzymały się po ustaniu pracy systemu sercowo-naczyniowego i biologicznej śmierci mózgu.

Okazało się, że w komórkach mysz i rybek zebr znajdowało się kilkadziesiąt i kilkaset genów, które włączały się kilka godzin po śmierci i których aktywność pozostaje na bardzo wysokim poziomie przez pięć dni po śmierci.

Wiele z tych genów, jak zauważyli naukowcy, starało się „ożywić” organizm chroniąc komórki przed zapaleniem, wzmacniając odpowiedź immunologiczną i powstrzymując procesy stresowe. Inne geny „śmierci”, ku zaskoczeniu biologów, jak wyraził się Noble, były tymi samymi regionami DNA, które są aktywne w czasie rozwoju embrionalnego i uczestniczą w formowaniu ciała i wyłączają się po urodzeniu.

Najbardziej interesującym odkryciem było to, że w komórkach martwych zwierząt były aktywne te geny, które są kojarzone z rozwojem nowotworów. To może wyjaśniać, dlaczego przeszczepy narządów od zmarłych niedawno ludzie czasami prowadzą do rozwoju nowotworów złośliwych.

Według Noble te geny i wzorzec ich aktywności, który naukowcy nazwali tanatotranstryptomem, można wykorzystać do dokładnego obliczenia chwili śmierci człowieka i określenia przydatności narządów do transplantacji. Ponadto monitorowanie aktywności genów w umierających komórkach, według biologa, pomoże ujawnić tajemnice ich interakcji i tego, jak „funkcjonuje” życie.


ŹRÓDŁO:
wolnemedia.net
danut
VIP
VIP
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2016, 18:12
Podziękował: 312 razy
Podziękowano: 169 razy

Re: Naukowcy odkryli "geny zombie"

Postautor: danut » 27 cze 2016, 22:42

To świadczy tylko o tym, że to nie geny sterują naszą świadomością. :) Super.
Awatar użytkownika
oleks24f
VIP
VIP
Posty: 486
Rejestracja: 02 lut 2016, 22:40
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 296 razy
Podziękowano: 282 razy

Re: Naukowcy odkryli "geny zombie"

Postautor: oleks24f » 27 cze 2016, 22:49

Widać, że nawet i do biologii powoli dociera nowe pojmowanie świata, życia, świadomości i wszystkich tych tematów o których tu rozmawiamy. Powoli nauka przekracza barierę tego co było dla niej do tej pory niemożliwe.

I to mnie jako przyszłego naukowca bardzo cieszy.
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).


Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
омїкяои★

Re: Naukowcy odkryli "geny zombie"

Postautor: омїкяои★ » 28 cze 2016, 18:25

danut pisze:To świadczy tylko o tym, że to nie geny sterują naszą świadomością. :) Super.


To może świadczyć o tym, że nie wszystkie geny sterują naszą świadomością, jeśli już Danuto :)

Proces śmierci biologicznej trochę trwa, to nie jest jak z włącznikiem od komputera, pyk i koniec. Natomiast mnie by interesowały badania czy da się przywrócić martwe komórki i geny z powrotem do życia, jeśli tak to po jakim czasie od śmierci komórek, i przede wszystkim, KIEDY będzie to możliwe :P
danut
VIP
VIP
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2016, 18:12
Podziękował: 312 razy
Podziękowano: 169 razy

Re: Naukowcy odkryli "geny zombie"

Postautor: danut » 28 cze 2016, 18:30

Hohoho - a odkryto to te, które niby sterują? :) Widzisz Omikron, że ludzkość utrzymuje śmieszną starożytną wiedzę przypisującą siedlisko duszy jakiemuś narządowi, jak to nie sercu to do niedawna mózgowi i szkoda, że nie wątrobie? :) Chcesz ożywiać martwe komórki jak Frankenstein może?

Nie, nie jest to możliwe i nigdy nie będzie.
омїкяои★

Re: Naukowcy odkryli "geny zombie"

Postautor: омїкяои★ » 28 cze 2016, 18:35

danut pisze:Hohoho - a odkryto to te, które niby sterują? :) Widzisz Omikron, że ludzkość utrzymuje śmieszną starożytną wiedzę przypisującą siedlisko duszy jakiemuś narządowi, jak to nie sercu to do niedawna mózgowi i szkoda, że nie wątrobie? :) Chcesz ożywiać martwe komórki jak Frankenstein może?

Nie, nie jest to możliwe i nigdy nie będzie.


Ale przypisywanie duszy narządom to tylko pewien przekaz. Przecież to dosyć oczywiste, że dusza się nie mieści w narządzie.

Ludzie na 100% opanują za kilka/kilkanaście dekad ożywianie martwych komórek do tego stopnia, że będzie można przywracać ludzi nawet w tygodnie od ich zgonu.

Tak samo jak opanują teleportację i kolonizację innych planet. Rzeczy nie istnieją lub nie są możliwe dopóki się ich nie zobaczy lub nie zrobi.
danut
VIP
VIP
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2016, 18:12
Podziękował: 312 razy
Podziękowano: 169 razy

Re: Naukowcy odkryli "geny zombie"

Postautor: danut » 28 cze 2016, 18:48

Niemożliwe, gdyż ożywianie, a także teleportacja to oddziaływania ze sobą dwóch układów mieszczących się w naszej i w tej poza naszym zasięgiem rzeczywistości, do której nie mamy dostępu i tym bardziej wstępu z żadnymi aparatami, mechanizmami stworzonymi w tym świecie. Wszystko dokonuje się w oparciu o połączenia duszy z wyższą( lub szerszą) od naszej świadomością. Próby ożywiania, złote środki, metody na życie wieczne to fanaberie alchemików i nigdy nikomu się to nie udało, a nawet wiesz jak skończyło się poszukiwanie boskiej cząstki- no zaobserwowano ja na jakiś ułamek mikrosekundy i co ? Nikt nie jest w stanie odtworzyć jej laboratoryjnie i nie odtworzy.
омїкяои★

Re: Naukowcy odkryli "geny zombie"

Postautor: омїкяои★ » 28 cze 2016, 20:22

danut pisze:Niemożliwe, gdyż ożywianie, a także teleportacja to oddziaływania ze sobą dwóch układów mieszczących się w naszej i w tej poza naszym zasięgiem rzeczywistości, do której nie mamy dostępu i tym bardziej wstępu z żadnymi aparatami, mechanizmami stworzonymi w tym świecie. Wszystko dokonuje się w oparciu o połączenia duszy z wyższą( lub szerszą) od naszej świadomością. Próby ożywiania, złote środki, metody na życie wieczne to fanaberie alchemików i nigdy nikomu się to nie udało, a nawet wiesz jak skończyło się poszukiwanie boskiej cząstki- no zaobserwowano ja na jakiś ułamek mikrosekundy i co ? Nikt nie jest w stanie odtworzyć jej laboratoryjnie i nie odtworzy.


Spokojnie, na razie teleportowano tylko stan kwantowy. Ale z czasem pójdzie to dalej. A w mojej opinii nie ma czegoś takiego jak dusza, to chimera, wytwór wyobraźni, wyjaśnienie jak każde inne, które powstawało w zamierzchłych czasach, kiedy ludzie nie umieli odpowiadać na niektóre pytania i przypisywali wszystko bliżej nieokreślonym, niefizycznym zjawiskom czy bytom.
danut
VIP
VIP
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2016, 18:12
Podziękował: 312 razy
Podziękowano: 169 razy

Re: Naukowcy odkryli "geny zombie"

Postautor: danut » 28 cze 2016, 21:55

Tylko rzecz w tym, że te bliżej nieokreślone zjawiska teraz są odkrywane, teraz oglądają je naukowcy na cząstkach elementarnych w laboratoriach, poznają ich zasady i odnoszą do całego wszechświata. A teleportacja - stan kwantowy da się przenieść ponieważ da się tu w naszych warunkach dla takiego stanu stworzyć dwa układy spełniające warunki do takiej teleportacji, podzielić cząstkę na dwie identyczne i umieścić je w oddaleniu od siebie. Informacje, czy zmiany dokonywane w jednej powodują natychmiastowe odbieranie i zmiany w drugiej, bo teleportują się informacje. :)

A człowiek? Hmmm tu masz problem i motyw duszy - nie ma dwóch identycznych ludzi, dwóch identycznych świadomości nawet gdyby był to klon sobowtór, czy bliźniak jednojajowy - ich stany świadomości mogą być podobne, lecz nigdy nie są takie same więc o całkowitej teleportacji nie może być tu mowy, teleportować można się przez inny wymiar do innej rzeczywistości, a skoro tak, to tam musimy mieć prawdziwych swoich odpowiedników naszego ja naszej świadomości- nas nieśmiertelnych. Naukowcy nie są tacy głupcy, ale ludzie uwielbiają nad interpretować sobie naukę i przekształcać zasłyszane wiadomości i tworzyć bajki.

I chce dodać, dopiero po poznaniu złożoności rzeczywistości i głębszego nieznanego w naszym środowisku podłoża innych rzeczywistości takie operacje natychmiastowego przenoszenia obiektu, czy żywej istoty byłyby możliwe. Dlatego, jak na razie samym swoim chcę, czy jakimiś mechanicznymi siłami nie dokonasz np. bilokacji, przeskoku w czasie, przemieszczenia się natychmiastowego w inne miejsce. Zawsze bierze w tym udział niepoznany przez naukę, ludzi czynnik. Z tego co ja dostrzegłam np. przeniesienie po odbyciu podróży przez inną rzeczywistość następuje i tak do miejsc wcześniej, czy później z taką osobą związanych i nie jest dowolne.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2016, 0:07 przez Książę Ciemności, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pisanie posta pod postem.

Wróć do „Biologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość