Czakra korony OM w/g Bagińskiego

Czakry, medytacja

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Lakshmi
VIP
VIP
Posty: 598
Rejestracja: 13 sty 2016, 19:34
Podziękował: 126 razy
Podziękowano: 284 razy

Czakra korony OM w/g Bagińskiego

Postautor: Lakshmi » 03 gru 2016, 21:19

akich możemy się spodziewać skutków znacznego zamknięcia tej czakry?

Jak w poprzedniej części opisywałam jej funkcję w tym przypadku jest to brak dostępu do wiedzy, doświadczeń i zdolności.

Czyli brak poczucia jedności, poczucie lęków, strachu. Wystąpienie lęków silnie oddziaływuje na pozostałe centra energii blokując je. Zablokowane czakry uniemożliwiają rozwinięcie bogactwa swoich możliwości. Silnie wpływają na nasze ciało i umysł.

Jeśli w latach rozwoju czakry korony nie otworzymy się na wiedzę duchową to w tym czasie spotykamy się z uczuciem niepewności i bezcelowości.To powinno być dla nas wskazówką aby zejść do naszego wnętrza duszy.

Możliwe jest że nastąpi zwątpienie w sens naszego dotychczasowego życia. Pojawi się wyraźniejszy strach przed śmiercią. Może nastąpić reakcja zagłuszenia tego stanu lęku poprzez silne krótkotrwałe działanie w celu udowodnienia sobie swojej niezbędności. Pojawiają się choroby zmuszające nas do spokoju i dezaktywacji, zawieszenia. Jeśli zlekceważysz te wskazówki, prawdopodobnie zatrzymasz się w dalszym życiu na formach zewnętrznych i ograniczeniach własnego "JA"

Jak pobudzić i wzmocnić czakrę.

W naturze to przebywanie w bezgranicznej dali, przestrzeni (szczyty gór,wzniesień, morze, pola po horyzont) Dobrze byłoby w takich miejscach sobie medytować i przebywać jak najdłużej aby oderwać się od życia osobistego i surfować sobie poprzez przestrzeń)

Muzyką dla czakry korony jest cisza. W ciszy cała nasza istota jest jest w najwyższym stopniu czujna i gotowa na przyjęcie Boskiego dźwięku, który rozbrzmiewa w całym stworzeniu, i który przedstawia siłę miłości i harmonii we wszystkich przejawionych formach. Ale też każda muzyka prowadząca i przygotowująca nas do ciszy jest dla niej odpowiednia.

Kolory to fiolet i biel. Otwierają i rozszerzają czakrę korony. Barwa fioletu otwiera transformację umysłu i duszy na wymiary duchowe( KK - kolor szat)

Likwiduje ograniczenia i wprowadza w doznanie kosmicznej jedności.

Biel zawiera w sobie spektrum wszystkich barw. Integruje ona przeróżne poziomy życia łącząc je w nadrzędną całość, i otwiera duszę na Boskie światło, poznanie i uzdrawianie.

Kamienie szlachetne to:

Ametyst- czerwony ogień aktywności i niebieskie światło wrażliwej ciszy i przestrzeni jednoczą się w nową siłę w ametyście. Daje on spokój w którym ustępują lęki i dysharmonie. Udziela ufności i oddania wobec sił wszechświata. Kieruje ducha ku nieskończoności. Wspiera medytację i inspirację.

(To jeden z kamieni na szacie pierwszego arcykapłana w/g Księgi Wyjścia)

Kryształ górski - wprowadza człowieka w większą pełnię, która harmonijnie jednoczy w sobie wielobarwną różnorodność życia. Wnosi on przejrzystość i światło w umysł i w duszę wspierając poznanie duchowe. Pomaga duchowi jednoczyć się z Wszechduszą. Rozpuszcza blokady i spiętrzenia, oraz daje ochronę i nową energię.

Zapachy to olibanum - olejek uzyskiwany z drzewa kadzidłowego. Jest klasycznym środkiem używanym w obrzędach religijnych. Jego zapach działa uwznioślająco na duszę i umysł, oraz oczyszcza atmosferę. Pozwala zapomnieć o codzienności, pogłębia wiarę i wynosi duszę na poziom, na którym może ona stać się naczyniem dla Boskiego światła.

Lotos - Na Wschodzie jest symbolem piękna i duchowej doskonałości. Wyrastając korzeniem z mułu wznosi się swoim kwiatem wysoko ponad niego. Podobnie żyje w świecie człowiek doskonały. Jego prawdziwa istota nietknięta przez świat, pozostaje w jedności z Bogiem. Promieniują z niego światło i harmonia, rozszerzając miłość, radość i poznanie w świecie. Wszystkie te przesłania niesie w sobie zapach lotosu. Prowadzi on wrażliwą i gotową duszę na drogę do jedności z Bogiem.
Cytuj Edytuj

Wróć do „Rozwój duchowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość