Czakra serca w/g Bagińskiego

Czakry, medytacja

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Lakshmi
VIP
VIP
Posty: 598
Rejestracja: 13 sty 2016, 19:34
Podziękował: 126 razy
Podziękowano: 288 razy

Czakra serca w/g Bagińskiego

Postautor: Lakshmi » 03 gru 2016, 21:12

Czakra serca zwana także ośrodkiem serca kolor zielony a także różowo-złoty

Przypisana do żywiołu Powietrza. Zmysł to dotyk

Symbol dwunastopłatkowy lotos

Jej podstwowa zasada to poświęcenie i oddanie

Jej położenie ściśle wiąże się z sercem, górną partią pleców, klatką piersiową, dolną partią płuc, krwią i jej krążeniem oraz skórą.

Odpowiedzialna jest za gruczoł grasicy, która reguluje wzrost i steruje systemie limfatycznym.Pobudza i wzmacnia układ immunologiczny.

Czakra serca to centrum systemu wszystkich czakr.Łączy trzy dolne ośrodki (fizyczno-emocjonalne) z trzema górnymi (duchowymi)

Przyporządkowanie żywiołowi Powietrza oraz zmysłowi dotyku oznacza wielką żywość serca, ruch ku czemuś dążenie do łączności, zezwolenie dotykania siebie, oraz kontakt z przedmiotami poprzez dotyk.

Ten ośrodek jest pozwala nam na zdolność wczuwania się, i współodczuwania, zestrojenia, i współbrzmienia, dzięki temu potrafimy dostrzegać piękno natury, harmonię w muzyce, sztuce i poezji. W tym miejscu obrazy, słowa , dźwięki przetwarzane są w uczucia.

Jej zadanie to zjednoczenie poprzez miłość. Każda tęsknota za jednością, miłością, harmonią oraz głębokim związkiem wyraża się poprzez tą czakrę. Nawet gdy objawia się nam w zamkniętym smutku,, bólu, strachu przed rozstaniem lub utratą miłości.

Gdy jest harmonijna, czysta i bez dysfunkcji staje się siedzibą prawdziwej miłości bezwarunkowej, istniejącej tylko w sobie samej, której nie można mieć, ani stracić.

W powiązaniu z górnymi czakrami, staje się miłością boską i pozwala do poznania boskiej obecności w całym stworzeniu, do osiągnięcia jedności z najgłębszym jądrem, sercem wszystkich rzeczy we wszechświecie.

Jeśli posiądziemy zdolność poprzez tą czakrę poznanie, że wszystkie nasze doświadczenia, pragnienia, i emocje mają głębszy sens, i przez związaną z nimi naukę wprowadzają nas w sferę wyższego porządku, to w tej czakrze serca znajdziemy wiedzę o tym, że wszystkie uczucia i przejawy życia pochodzą z pierwotnej tęsknoty za miłością i zjednoczeniem.

Każdym "NIE" powodujemy rozdzielenie i negatywne skutki. Pozytywne, pełne miłości "TAK" nadaje wibrację w której negatywne formy wyrazu i uczucia nie mogą przetrwać i rozpuszczają się.

Kiedy cierpimy z powodu bólu, choroby, możemy zaobserwować, że pełne miłości zwrócenie się do chorego organu, lub części ciała, może bardzo przyśpieszyć wyzdrowienie.

Tu widać jaka siła leży w tej czakrze. Dysponujemy zatem ogromnym potencjałem transformacji i leczenia. Zarówno siebie samych, jak i innych.

Miłość do siebie samych, jak i przyjęcie, akceptacja z głębi serca całej swojej istoty może nas gruntownie zmienić i uleczyć. Jest też ona warunkiem spełnionej miłości do innych ludzi, warunkiem współczucia, zrozumienia, i głębokiej radości życia.

Centrum serca to miejsce bardzo silnego promieniowania na zewnątrz. Otwarta - będzie spontanicznie oddziaływała leczniczo na innych ludzi i przeobrażająco. (świadome stosowanie siły leczniczej wymaga zaangażowania czakry czoła)

Promieniuje kolorem zielonym, różowym, a czasem także złotym.

Zielony jest kolorem leczenia, jak również harmonii i sympatii. Osoby posiadające zdolność widzenia aury, widzące zieleń w okolicy serca wiedzą iż ta osoba posiada zdolność leczenia.

Przeniknięta kolorem różowym złota aura wskazuje na człowieka żyjącego czystym, pełnym oddania uczuciem miłości do Najwyższego.

Czwarta czakra uznawana jest często jako brama duszy, ponieważ nie jest siedzibą tylko najgłębszych i najwyższych uczuć miłości, ale w tym miejscu możemy również znaleźć połączenie energetyczne z uniwersalną cząstką swej duszy z "boską iskrą" w nas.

Odgrywa ona również decydującą rolę w wysubtelnianiu postrzegania idącym w parze z otwarciem czakry czoła (trzecie oko), ponieważ oddanie innym czyni nas wrażliwymi na subtelne obszary tworzenia. Co to oznacza? Oznacza to że wraz z rozwojem czakry serca równocześnie rozwijają się zdolności czakry czoła. Dlatego rozwój duchowy jest tak ważny.

Wiele duchowych dyscyplin Wschodu i Zachodu jest powiązanych z otwieraniem czakry serca.

Kiedy czakra serca jest otwarta i harmonijna stajemy się kanałem Boskiej miłości.

Energie serca mogą zmieniać nasz świat oraz jednoczyć, pojednywać i uleczać ludzi w naszym otoczeniu. Promieniujemy naturalnym ciepłem, serdecznością i radością, która otwiera serca bliźnich, wzbudzamy zaufanie i dajemy radość.

Współczucie i chęć niesienia wszelakiej pomocy są dla nas oczywiste.

Uczucia są wolne od konfliktów i wewnętrznych zakłóceń, wolne od wątpliwości i niepewności. Kochamy dla samej miłości dawania i radości, nie oczekując nic w zamian. We wszystkim co robimy jesteśmy obecni całym sercem. Miłość w sercu wysubtelnia nasze postrzeganie, tak że we wszystkich przejawionych formach odczuwamy zjednoczenie z Boską miłością i harmonię.

Mądrość serca rzuca nowe światło na wydarzenia świata i nasze życie. Nie traktujemy już istnienia świata jako czegoś oddzielonego lecz jako część swojego życia.

Kiedy jednak czakra serca funkcjonuje nieharmonijnie, może się to wyrażać na różne sposoby. Pomimo że chętnie dajemy i jesteśmy ciągle obecni dla innych to nie czujemy iż jesteśmy związani ze źródłem miłości. Gdzieś w głębi serca nie będąc tego świadomi, oczekujemy za swoją "miłość" aprobaty i uznania, lub też czujesz się bardzo mocny i ważny, udzielasz innym nieco ze swej siły lecz nie jesteś jednak zdolny przyjmować miłość i otworzyć się na branie. Czułość i delikatność wprawiają nas w zakłopotanie. Tej postawie często towarzyszy rozszerzona "rozdęta" klatka piersiowa, będąca wskazówką wewnętrznego opancerzenia i obrony przed bólem i atakami.

Niedoczynność czyni nas łatwo podatnymi na zranienia oraz zależnym od miłości i sympatii innych. Kiedy spotykasz się z odrzuceniem, czujesz się głęboko dotknięty, szczególnie kiedy miałeś się odwagę otworzyć. Za raz się zamykasz w smutku i przybiciu. Masz ochotę dawać miłość, lecz boisz się ponownego odrzucenia w związku z tym nie znajdujesz nigdy właściwego sposobu, aby to uczynić i raz po raz utwierdzasz się w swojej nieudolności

Być może pragnienie miłości prubujemy zrekompensować szczególnie uprzejmym i przyjaznym sposobem bycia. Swoją powierzchownością i uprzejmością obdarzamy wszystkich bez wyjątku, nie wnikając jednak głębiej w innych ludzi.

Dlatego gdy ktoś naprawdę potrzebuje naszego serca unikamy go i zamykamy się w sobie, ze strachu przed możliwym zranieniem.

Kiedy czakra jest zupełnie zamknięta widać to w chłodzie i obojętności aż do znieczulenia. Jesteśmy niezrównoważeni i popadamy w depresję.

Tak jak w innych czakrach pobudzenie jej i oczyszczenie ściśle wiąże się z naturą. Spokojny spacer w dzikiej nienaruszonej zieleni przyrody harmonizuje całą naszą istotę Poczujmy każdy kwiat który wysyła promienie miłości i niewinnej radości, pozwalając tym zakwitnąć naszemu sercu. Różowe kwiaty szczególnie nadają się do delikatnego ożywania i leczenia energii czakry serca. Kontemplacja zaróżowionego nieba ze zwiewnymi kształtami chmur porywające serce.

Pozwól aby to piękno i delikatność barw oraz kształtów otuliły cię i uniosły.

charakteryzacja kolorów czakry

Zielony to kolor lasów i łąk, niesie harmonię i współczucie, nastraja nas pojednawczo, pozwala odczuwać sympatię daje spokój. Działa regenerująco na ciało, umysł i duszę oraz oferuje nowe energie

Delikatne wibracje różu likwidują nieprawidłowe skurcze w sercu, budząc uczucia miłości i czułości. Wnosi dziecięcy stan szczęśliwości. Pobudza twórczą aktywność

Forma muzyczna to muzyka klasyczna, New Age, lub sakralna muzyka tradycji wschodniej lub zachodniej, która brzmi wzniośle i wprawia serce w stan budzący miłość w tej czakrze. działając ożywczo i harmonizująco.

Bardzo podobnie wpływają tańce rytualne oraz medytacyjne.

Kamienie to - kwarc różowy, turmalin czerwono różowy, Kunzyt, szmaragd, Jadeit

Zapach różany - jego delikatne czułe wibracje uśmierzają i leczą rany naszego serca. Rozbudzają postrzeganie miłości i piękan naszego serca. Powoduje pobudzenie i wysuptelnienie przyjemności zmysłowych wspierając transforamację ku ponadpersonalnej miłości

Wróć do „Rozwój duchowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość