Czkra sakralna w/g Bagińskiego

Czakry, medytacja

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Lakshmi
VIP
VIP
Posty: 598
Rejestracja: 13 sty 2016, 19:34
Podziękował: 126 razy
Podziękowano: 284 razy

Czkra sakralna w/g Bagińskiego

Postautor: Lakshmi » 03 gru 2016, 21:08

Napisano 12 Sierpień 2013 · Zgłoś ten post
Czakra sakralna - druga czakra zwana także centrum krzyża

Kolor pomarańczowy przyporządkowany zmysł; SMAK, Żywioł - Woda

Podstawowa zasada - Twórcze rozmnażanie bytu

Symbol: sześciopłatkowy lotos.

Odpowiada za - miednicę, organy płciowe, nerki, pęcherz, wszystkie płyny w oragniźmie ( krew, limfa, soki trawienne, sperma itd...)

Przejmuje odpowiedzialność za funkcjonowanie gruczołów - jajniki, prostata, jądra, oraz regulację okresu menstruacyjnego

Tu UWAGA!

W niektórych pismach druga czakra podawana jest jako czakra śledziony. Ta jest tylko ważnym ośrodkiem podrzędnym, który w swoim działaniu jest związany z trzecią czakrą splotu słonecznego. Zmiana wzięła się z negowania przez niektóre szkoły ezoteryczne seksualności, co miało wpływ na mieszanie systemów.

Do dzisiaj niektóre szkoły obszar płci wiążą z czakrą śledziony, lub nawet podporządkowują do czakry korzenia

Czakra sakralna jest siedliskiem pierwotnych nieoczyszczonych emocji energii seksualnej oraz sił twórczych. Jest przyporządkowana żywiołowi wody, którego pochodzi całe biologiczne życie, a który to odpowiada astrologicznie obszarowi uczuć. Poprzez tą czakrę otrzymujemy powiązanie z zapładniającymi, wrażliwymi energiami, które przenikają całą naturę.

Dzięki niej jesteśmy częścią nieustającego procesu tworzenia który wyraża się w nas i przez nas uczuciami i twórczym działaniem.

Ponadto jest uważana za centrum żeńskiego aspektu Boga w formie tej twórczej siły. Obszar działania tej siły zamyka się u mężczyzn w obrębie organów płciowych, które noszą w sobie siłę tworzenia nowego życia.

Kobieta zaś posiadając ten sam obszar, przyjmuje tym obszarem ten impuls, w którym to wzrasta nowe życie, jest w nim chronione, zaopatrywane we wszystko niezbędne do rozwoju.

Element wody wypłukuje i likwiduje wszystko co zastyga i blokuje dostęp ożywczemu strumieniowi. Na poziomie fizycznym- cielesnym wyraża się to w odtruwającej i wydzielniczej czynności pęcherza i nerek.

Na poziomie psychicznym przeżywa się go jako uwolnienie się i otwarcie na przepływ strumienia uczuć.

Relacje międzyludzkie, szczególnie te z płcią przeciwną są zatem zdecydowanie naznaczone wpływem czakry sakralnej.

Gdy czakra jest harmonijna płyniemy przez życie wraz z uczuciami w naturalny sposób.

Jesteśmy szczerze otwarci na ludzi i naturalni zarówno do tej samej płci, co i do przeciwnej. Wszystko jest zrównoważone.

Seksualne zjednoczenie z ukochaną osobą, jest zjednoczeniem w kosmicznym tańcu męskich i żeńskich sił energii stworzenia, aby doświadczyć nadrzędnej jedności z naturą.

Czujesz jak rzeka życia w stworzeniu przepływa także przez ciało, umysł i ducha. Uczucia są świeże a działania twórcze.

Niedoczynność

-najczęściej powstaje w okresie dzieciństwa, kiedy to prawdopodobnie rodzice tłumili własną zmysłowość i seksualność, jednocześnie ograniczając Ci jako dziecku uczucia dotyku, głaskania, czułości, uwagi. Prawdopodobnie w tym okresie zamknęłaś swoje "anteny" a tym samym w okresie dojrzewania blokowałaś chcące się wyzwolić energie seksualne.

Takie procesy powodują w skutkach brak poczucia własnej wartości, zasklepienie i czasem oziębłość seksualną. Wówczas życie może się wydawać bardzo ciężkie ponure i mało warte.

Przy nieharmonijnym funkcjonowaniu

Podobnie jak w niedoczynności dodatkowo mogą się pojawić symptomy nadmiernego fantazjowania seksualnego lub nadmiernie stłumionego popędu. Kolejną przypadłością może być pojawienie się nadmiernej seksualności (seksoholizm) czyli używaniu seksu i traktowaniu go jako narkotyku. Tutaj twórczy potencjał tych energii jest nierozpoznany. Występuje zatem niepewność i napięcia w kierunku płci przeciwnej. Twoje odczucia zmysłowe są mało subtelne ze skłonnością do stawiania na pierwszym planie zaspokojenie swoich potrzeb seksualnych.

Żyjąc podświadomie w ciągłej tęsknocie za spełnieniem w związku seksualnym, nie rozpoznając przyczyn niezrealizowanych marzeń trudno ci dojrzeć iż przyczyna tkwi w tomie samej.

Tracąc swobodę w obcowaniu z tymi energiami, tracisz otwartość na wyrażanie tych energii w grze sił jin i jang.

Jak oczyścić i pobudzić czakrę sakralną?

Przede wszystkim obcowanie z przyrodą.

Cicha kontemplacja przezroczystych spokojnych naturalnych zbiorników wody, kąpiel w nich, picie wody z czystego źródła (pomaga w rozjaśnieniu duszy i oczyszczeniu, usuwaniu blokad i spiętrzeń)

Światło księżyca a w szczególności będący w pełni stymuluje uczucia, i czyni bardziej wrażliwym na przesłania płynące z duszy.

Jeśli jesteś w stanie połączyć kontemplację księżyca i bezpośredni kontakt z wodą otrzymasz optymalne oddziaływanie na czakrę sakralną.

Kolor pomarańczowy wnosi ożywczą odnawiającą energię, uwalniając od sztywnych wzorców emocjonalnych. Wspiera poczucie własnej wartości, i budzi radość zmysłowej rozkoszy.

W ajurvedzie mówi się iż pomarańczowy jest wewnętrzną barwą wody.

Dźwięki aktywujące drugą czakrę to każda forma muzyki budzącą i wyzwalająca w nas radość, a także płynne rytmy muzyki ludowej i tanecznej

W odniesieniu do przyrody śpiew ptaków, szum płynącej wody, lub fontanny, może być pokojowa.

Kamienie to karneol, kamień księżycowy

Zapachy olejek Ylang-Ylang, sandał

Wróć do „Rozwój duchowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość