Agnihotra - taka sobie "magia" ajurvedyjska

Czakry, medytacja

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Lakshmi
VIP
VIP
Posty: 598
Rejestracja: 13 sty 2016, 19:34
Podziękował: 126 razy
Podziękowano: 284 razy

Agnihotra - taka sobie "magia" ajurvedyjska

Postautor: Lakshmi » 12 gru 2017, 11:55

Obrazek

Agnihotra to ogień rytualny palony w celu oczyszczenia atmosfery dokładnie o wschodzie i o zachodzie słońca, w specjalnie do tego celu przygotowanych miedzianych piramidkach o określonych rozmiarach lub tradycyjnie w otoczonych polnymi kamieniami dołkach ofiarnych wykopanych w ziemi przed domem na posesji gospodarza. Pali się też ogień rytualny w piramidkach ze specjalnego stopu pięciu metali znanego w tradycji wedyjskiej. Jednym ze składników tego stopu jest miedź, ale jest też i złoto. Paliwem jest wysuszony krowi nawóz, który formuje się w postać placków, a następnie suszy na słońcu, sklarowane masło krowie służące do podtrzymania ognia (tzw. ghee, ghi) oraz nie połamane i niełuskane ziarenka ryżu, które wrzuca się do ognia z jednoczesnym śpiewaniem mantry. Agnihotra stosowana jako metoda oczyszczenia, praktyka lecznicza czy też terapia alternatywna, jest praktykowana bez względu na światopogląd i wyznawaną religię. W miejscach regularnego palenia ognia Agnihotra, życie ludzkie, zwierzęce i roślinne staje się o wiele łatwiejsze, zharmonizowane i szczęśliwe. Ci, którzy praktykują Agnihotrę, nie chorują, oddychają zdrowym powietrzem i chodzą po urodzajnej ziemi. Z piramidy Agnihotry emanują ogromne ilości uzdrawiających energii.

Rytuały związane z paleniem ognia znane są ludzkości od zarania dziejów, a jednym z nichPerform-Agnihotra jest Agnihotra. Najstarsze ślady kultu rytualnego palenia ognia ofiarnego w Europie znaleziono w Niemczech, a pochodzą ono z okresu około 370 tysięcy lat wstecz! Ogień uważany za święty normalizuje reakcje chemiczne zakłócone przez zanieczyszczenie środowiska, jest więc szczególnie polecany na terenach skażonych ekologicznie. W nauce wedyjskiej Agnihotra nasyca atmosferę praną – ożywiającą energią niezbędną do życia. Wywołuje pozytywne zmiany psychiczne i fizjologiczne we wszystkich żywych organizmach w promieniu nawet 1 kilometra od miejsca gdzie pali się ogień. Wpatrywanie w ogień jest znaną z jogi i tantry praktyką Trataka, która służy wzmocnieniu siły woli i koncentracji oraz oczyszczeniu emocji!

Zwyczaj palenia ognia Agnihotra w celu oczyszczenia atmosfery, a co za tym idzie umysłu, praktykowany jest w hinduizmie po dziś dzień. W efekcie regularnego palenia ognia Agnihotra zmniejsza się napięcie, umysł zostaje odciążony. Praktykujący zwyczaj palenia ognia Agnihotra wyzbywają się uczuć niższych: złości, chciwości, zawiści. W efekcie zaczynają oni pojmować ideę wolności i szczęścia, do których dążą stopniowo wyzwalając się z cykli emocjonalnych: od euforii do przygnębienia. Wprowadzanie za pomocą rytu Agnihotra zmian w atmosferze – przywracanie równowagi, przyczynia się nie tylko do doskonalszego rozwoju duchowego ludzi, ale także fizycznego zwierząt i roślin. Wiedza wedyjska powiada, że w czasie wschodu słońca wiele ogni, elektryczności, eteru i innych subtelniejszych energii emanowanych przez Słońce przenika całą przestrzeń między Słońcem a Ziemią, co daje w efekcie potężny strumień energii spływającej w miejscach, gdzie, jak mówimy, wschodzi Słońce. Jest to ogromna siła oczyszczająca na swojej drodze wszystko, co jest nieczyste z powodu braku harmonii z całością. Strumień energii podtrzymującej życie raduje wszystkie jego formy jakie istnieją na Ziemi. Strumień ten rozbrzmiewa muzyką, która może być słyszalna. Mantra porannej Agnihotry jest esencją tej muzyki. Jest to dźwięk strumienia energii , który cofa się wieczorem.

W chwili palenia Ognia Agnihotra wokół piramidy, w której jest wykonywana, gromadzą się wielkie ilości energii, tworzy się pole magnetyczne, które neutralizuje działanie energii o charakterze negatywnym i zasila energie o charakterze pozytywnym. Ten kto wykonuje rytuał Agnihotra tworzy pozytywne wzorce i struktury przez samo jej wykonywanie. Ogień Agnihotra jest nie tylko źródłem energii cieplnej, ale także energii subtelnych tworzonych przez rytmy natury i dobrze intonowane Mantramy. Energie te są generowane i wyrzucane do atmosfery właśnie przez ogień. Siedząc przy ogniu Agnihotra wdychamy dym, który bardzo szybko przedostaje się z płuc do krwiobiegu. Wpływa to doskonale na cały układ krwionośny. Działanie dymu może być dodatkowo wzmacniane przez zjadanie niewielkich ilości, szczypty popiołu z Ognia Agnihotra, najlepiej w miksturach z innymi lekami. Popiół ten można dodawać do pożywienia. Dym Agnihotry wpływa także pozytywnie na umysł i cały układ nerwowy.

Agnihotra prawidłowo wykonywana ma wielką moc uzdrawiającą i przemieniającą. Oczyszcza atmosferę, nasyca powietrze praną – energią życia, wywołuje w ludziach uczucie radości i szczęścia choć nie jest to działanie narkotyczne. Jeżeli w pomieszczeniu gdzie w piramidzie palony jest ogień Agnihotry znajdują się rośliny, to człowiek dysponujący subtelną wrażliwością, łatwo może zauważyć pozytywny wpływ wibracji ognia na wzrost roślin oraz na wzajemną ich komunikację. Rośliny, które pobierają „pożywienie” z atmosfery Agnihotry wzrastają w szczęśliwej aurze. W taki sam sposób jak na rośliny, Agnihotra oddziałuje także na ludzi i zwierzęta.

Lista działania i wpływu Agnihotry :

Redukuje stres i napięcie umysłu
Regeneruje komórki mózgowe, odnawia skórę i oczyszcza krew
Produkuje duże ilości jonów ujemnych, które odżywiają atmosferę.
Neutralizuje bakterie chorobotwórcze
Dym Agnihotry w porównaniu z każdym innym rodzajem dymu ma całkowicie przeciwne działanie. Wdychany przenika do krwiobiegu i poprawia krążenie, tonizuje układ nerwowy i przywraca harmonię w ciele.
Jeżeli rośliny znajdują się w atmosferze Homa, gdzie utrzymywane są wibracje palonego w piramidzie ognia Agnihotry, to człowiek dysponujący subtelną wrażliwością może nawet zauważyć ich wzrost oraz wzajemną komunikację. Rośliny czerpią odżywienie z atmosfery Homa, stają się szczęśliwsze i dobrze rosną.
W taki sam odżywczy sposób jak na rośliny ogień Agnihotry działa również na ludzi i zwierzęta
Podczas wykonywania Agnihotry dym gromadzi z atmosfery cząsteczki szkodliwego promieniowania i na subtelnym poziomie neutralizuje ich promieniotwórcze działanie. Nic nie jest niszczone a raczej zmienione.
W czasie Agnihotry wokół roślin tworzy się pole energetyczne tzw. aura. Takie rośliny stają się silniejsze i bardziej odporne na choroby.
Kiedy ogień wygaśnie, energia zostaje zamknięta w uzyskanym popiele. Popiół ten używany jest do przygotowania wielu różnych leków


JAK PRAKTYKOWAĆ AGNIHOTRĘ
Obrazek

Dowiedz się jak sam możesz wykonywać Agnihotrę. Ta starożytna nauka może zrewolucjonizować twoje życie. W krótkim czasie możesz nauczyć się jak w prosty i dokładny sposób wykonywać Agnihotrę. Już po kilku dniach praktyki doświadczysz dobroczynnych efektów uzdrawiającego ognia swoim domu, ogrodzie lub na balkonie.
Na tej stronie znajdziesz instruckje jak wykonywać Agnihotrę i jak przygotować potrzebne materiały.

Materiały do Agnihotry:
1). Miedziana piramidka:
Agnihotrę wykonuje się w miedzianej piramidzie o określonych rozmiarach. Specyficzny geometryczny kształt schodkowej piramidy działa jako generator rezonansu, który powstaje dokładnie w czasie Agnihotry.
Piramidy zostały naukowo przebadane w laboratoriach i wykazały zdolność wytwarzania leczniczych efektów takich jak redukcja radioaktywności, produkcja jonów ujemnych oraz wzmocnienie systemu odpornościowego żyjących organizmów.
2.) Suszony nawóz krowi:
Jest to główne paliwo służące do rozpalania ognia Agnihotry. Nawóz krowi jest substancją o silnych właściwościach leczniczych. We wszystkich starożytnych kulturach Indian Ameryki Południowej i Północnej, mieszkańców Skandynawii, wschodniej i zachodniej Europy a także Afryki i Azji nawóz krowi używany jest w leczeniu wielu różnych dolegliwości. Wykazuje on również działanie neutralizujące radioaktywność oraz posiada właściwości przeciwbakteryjne. Najlepiej jest oczywiście pozyskiwać nawóz od krów hodowanych w gospodarstwach ekologicznych, żywionych czystą trawą, sianem i zbożem. Ekologiczny suszony nawóz krowi możesz zakupić tutaj.
3). Brązowy ryż:
Należy stosować brązowy ryż, jak najmniej oczyszczony i niepołamany, najlepiej pochodzący z upraw ekologicznych. Jeśli ziarno ryżu jest złamane chemiczna analiza obu kawałków może być taka sama ale struktura subtelnej energii jest uszkodzona i z tego powodu takie ziarno nie powinno być użyte przy wykonywaniu leczniczego ognia Agnihotry, według starożytnej wiedzy o bioenergii. Ziarna ryżu będą wrzucane do ognia dokładnie o czasie Agnihotry.
4.) Ghee (klarowane masło):
Do przygotowania ghee użyj czyste masło z mleka krowiego, bez żadnych dodatków (np.olei roślinnych, sóli), umieść je w garnku i podgrzewaj na bardzo wolnym ogniu. Zbierz tworzącą się na powierzchni roztopionego masła pianę. Kiedy w garnku pojawi się czysty, klarowny tłuszcz możemy go oddzielić od pozostałego na dnie białka przecedzając przez drobne sitko do czystych, najlepiej szklanych pojemników. Ghee nie trzeba przechowywać w lodówce. Bardzo ważne jest aby ghee pochodziło w 100 % tylko i wyłącznie z mleka krowiego. Ghee również wykazuje lecznicze właściwości i używane jest od wielu tysięcy lat w Ajurwedzie jako składnik wielu leków.
5.) Tabela czasów Agnihotry
Agnihotrę wykonuje się codziennie dokładnie w czasie wschodu i zachodu słońca. Tylko w tym czasie można uchwycić strumień podtrzymujących życie energii emanujących ze słońca i użyć ich dla dobra wszystkich istot żywych. Jeśli ogień nie zostanie zapalony w dokładnym czasie to nie będzie to już Agnihotra i nie będzie miał silnego uzdrawiającego efektu.
Aby otrzymać tabelę czasów Agnihotry skontaktuj się. Do obliczania dokładnych czasów możesz również użyć aplikację iAgnihotra na iPhone i na telefonie z systemem Android.
6.) Zapałki:
Do rozpalenia ognia używaj tylko zapałek, nigdy zapalniczek. Zapalniczki wydzielają butan – gaz, który zanieczyszcza proces Agnohotry.

Przygotuj ogień:
– Umieść mały kawałek suszonego nawozu na dnie piramidki.
– Odłam trzy kawałki nawozu i ułóż w piramidzie w kształcie trójkąta, jak pokazuje zdjęcie.
– Odłam dłuższy i węższy kawalek nawozu, który posłuży do rozpalenia ognia.


Posmaruj ghee i rozpal ogień:
– Rozsmaruj ghee na wewnętrznej stronie kawałków nawozu.
– Kawałek nawozu, którego użyjesz do rozpalenia posmaruj z obu stron.

Przygotuj ryż:
– Umieść około jedną łyżeczkę ryżu w miedzianej miseczce.
– Usuń wszystkie połamane ziarna.
– Podziel pozostały ryż na dwie porcje i dodaj do nich kilka kropli ghee.

Rozpal ogień:
– Rozpal wybrany wcześniej kawałek nawozu ok. 3-4 minut (na początku praktyki 5-8 minut) przed czasem podanym w tabeli wschodów i zachodów słońca.
– Aby ogień dobrze się rozpalił dodaj więcej ghee używając miedzianej łyżeczki.

Wykonaj Agnihotrę:
– Kilka sekund przed dokładnym czasem Agnihotry określonym w tabeli czasów weź pierwszą porcję ryżu między palce prawej ręki.
– W czasie dokładnym czasie zaśpiewaj Mantrę i po pierwszym słowie „swaha” dodaj do ognia pierwszą porcję ryżu. Drugą porcję dodaj po kolejnym słowie „swaha”.
– Po zaśpiewaniu mantry i wrzuceniu ryżu, nie dodawaj już nic do ognia, by nie zakłócać wzajemnego oddziaływania subtelnych energii. Jeśli jest to możliwe, nie ruszaj piramidki aż do czasu kolejnej Agnihotry.
– Zrelaksuj się i poświęć tą chwilę na medytację by oczyścić umysł, przynajmniej aż do momentu kiedy wygaśnie ogień. Oddychaj głęboko i odczuj jak znika wszelkie napięcie, a uzdrawiający wpływ ognia nasila się.
Mantry Agnihotry:
Mantra porannej Agnihotry:
sooryáya swáhá, sooryáya idam na mama
prajápataye swáhá, prajápataye idam na mama


Mantra wieczornej Agnihotry:
agnaye swáhá, agnaye idam na mama
prajápataye swáhá, prajápataye idam na mama

Ciesz się rezultatami Agnihotry!
Po wykonaniu Agnihotry medytuj, zrelaksuj się i pozwól odpłynąć myślom. Oddychaj głęboko i pozwól by napięcie opuściło twoje ciało i umysł.
Pozostań w tym stanie wyciszenia przynajmniej do momentu aż ogień sam wygaśnie. Zbierz popiół (dopiero przed następną Agnihotrą) i przechowuj w ceramicznym, szklanym lub drewnianym naczyniu. Nie trzymaj popiołu Agnihotry w pojemnikach wykonanych z plastiku i metalu innego niż miedź lub złoto.
Popiół Agnihotry możesz używać jako użyźniający nawóz do roślin lub jako środek leczniczy dla ludzi i zwierząt. W Ameryce Płd. popiół Agnihotry nazywany jest “cudownym popiołem”. Tutaj możesz znaleźć informacje jak wykonać własne Leki z Popiołu Agnihotry.
Im więcej suszonego nawozu użyjesz, tym większy ogień Agnihotry i mocniejszy jest uzdrawiający efekt oraz większe ilości leczniczego popiołu.
Jak wykonać suszony nawóz krowi:
Jeśli sam chcesz wykonać suszony nawóz do Agnihotry najpierw musisz znaleźć dobre źródło nawozu pochodząego od zdrowych krów.
Po zebraniu świeżego nawozu uformuj niewielkie placki, umieść je na drobnej siatce (możesz użyć np. siatkę okienną) i pozostaw na słońcu do wysuszenia. Gotowe placki przechowuj w suchym miejscu do codziennego użytku.

Wróć do „Rozwój duchowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość