Humanoid Sophia

Projekty Futurystyczne.

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Lakshmi
VIP
VIP
Podziękował: 126 razy
Podziękowano: 288 razy

Humanoid Sophia

Postautor: Lakshmi » 21 mar 2016, 18:31

Humanoid Sophia wygląda i rozmawia jak człowiek

Prawdopodobnie każdy z nas natychmiast odróżniłby człowieka od robota. Sam wygląd to jednak nie wszystko - android musi również dość realistycznie poruszać ustami, mrugać oczami i obracać głową. Jest to bardzo trudne do osiągnięcia, lecz zdeterminowani w działaniu naukowcy powiadomili właśnie o prawdziwym przełomie
Najnowszy robot o imieniu Sophia, opracowany przez specjalistów, którym przewodził dr David Hanson, właściciel znanej amerykańskiej firmy Hanson Robotics, nie tylko wygląda, ale także zachowuje się jak człowiek. Można powiedzieć, że jest to pierwszy taki android w historii. Zaprezentowany w zeszłym roku humanoid Han jest podobny z wyglądu, lecz sposób prowadzenia konwersacji wciąż pozostawiał wiele do życzenia.
Sophia niemal idealnie wyraża mimikę twarzy i emocje. Posiada również wiele innych zdolności, typowych dla dzisiejszych maszyn - może odpowiadać na zadawane pytania a dzięki kamerom umieszczonym w oczach rozpoznaje twarze ludzi. Twórcy zaprogramowali androida tak aby mógł wchodzić w interakcje z innymi.

Najnowsze osiągnięcie będzie miało ogromną ilość zastosowań. Przyjazne z wyglądu roboty, rozmawiające niczym człowiek, mogą zajmować się opieką nad starszymi lub chorymi ludźmi. Mogą przykładowo prezentować różne produkty, pracować jako specjaliści ds. obsługi klienta lub zajmować się mieszkaniem (sprzątać, zmywać, prać, gotować itd.). David Hanson uważa że w przyszłości będziemy otoczeni humanoidami takimi jak Sophia

https://www.youtube.com/watch?v=641D5QQ3b5o
Awatar użytkownika
Książę Ciemności
Żyjący Forum
Żyjący Forum
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 50 razy

Re: Humanoid Sophia

Postautor: Książę Ciemności » 21 mar 2016, 21:54

Akurat włączyłem sobie muzykę z terminatora... Przypadek? Robot całkiem fajny, ale nie jestem za ich tworzeniem. Chodzi mi o to, że noo jakby to powiedzieć, jeżeli istnieje sztuczna inteligencja to jak ona myśli? Boże, jak ja się nudzę w tym muzeum, muszę siedzieć i patrzeć na tych durnych ludzi. Ale nudy... Skoro ja mam dylematy i strach przed śmiercią, to co może mieć inteligentna maszyna? Chłopie, Ty jako organizm biologiczny masz chociaż nikłą nadzieję na posiadanie jakiejś duszy, a ja co? Kupa złomu. Nicość na mnie czeka. Co, jakby taka maszyna była niezadowolona ze swojego życia i miała pretensję do stwórców, że je stworzyli. Noo i ewentualnie co jak powstanie terminator?
Awatar użytkownika
oleks24f
VIP
VIP
Podziękował: 295 razy
Podziękowano: 280 razy

Re: Humanoid Sophia

Postautor: oleks24f » 21 mar 2016, 22:06

@Książę Ciemności Racja pojawić się też może taki problem, że taka sztuczna inteligencja wymknie się spod naszej kontroli, gorzej też jak w pewnym momencie przerośnie ona swoich stwórców i stanie się od nich potężniejsza. Zawsze istnieć mogą jakieś nieprzewidywalne zmienne, albo takie które my uznamy za nieistotne, a które w ostateczności spowodują nieprzewidziany efekt- mówi o tym słynna Teoria Chaosu Deterministycznego i Efekt Motyla.

Tworzenie takiej inteligencji może też spowodować powstanie i osiągnięcie przez naszą cywilizację tak zwanej technologicznej osobliwości rozpatrywanej w futrologii.
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz

Wróć do „Futurystczne Projekty”