Naukowcy wyjaśnili pochodzenie sygnału pozaziemskiego "Wow!"

Moderator: Redaktorzy

Insitre
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2016, 22:29

Re: Naukowcy wyjaśnili pochodzenie sygnału pozaziemskiego "Wow!"

Postautor: Insitre » 18 lut 2016, 19:52

Dlaczego wodór? Jest to najpowrzechniejszy pierwiastek, więc skąd potencjalni obcy mieliby wiedzieć, że to akurat nie był tylko wodór? Czy sygnał nie powinien być unikalny?
омїкяои★

Re: Naukowcy wyjaśnili pochodzenie sygnału pozaziemskiego "Wow!"

Postautor: омїкяои★ » 18 lut 2016, 20:20

Cóż, jeśli to rzeczywiście był "sygnał", a nie jakaś anomalia, to mógł być nadany tak abyśmy jak najłatwiej mogli go zrozumieć lub coś w tym stylu. Opcji jest dużo.

Natomiast jeśli przyjmiemy, że była to "anomalia" związana z obecnością komet czy planet to wodór nie jest tu niczym nadzwyczajnym. Oznaczało by to tyle, że ów sygnał jest tylko emisją promieniowania pochodzącą z gwiazdozbioru Strzelca, a nie sygnałem od obcych.
Awatar użytkownika
fenikste
Łowca
Łowca
Posty: 124
Rejestracja: 10 paź 2018, 18:55
Lokalizacja: Małopolska,Wadowice
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 13 razy

Re: Naukowcy wyjaśnili pochodzenie sygnału pozaziemskiego "Wow!"

Postautor: fenikste » 09 maja 2019, 17:58

Oczywiście sygnały radiowe które emitują ciała niebieskie jest tłem którego się nie rejestruje a w zasadzie pomija jesli chodzi o odczyt, dlatego sygnał "WoW!" był czymś nowym a które wkradło się w odczyt , można hipotetyzować co to było jednak fakt jest jeden reaguje się na sygnały pochodzenia niewidmowego czyli wysłane w sposób usestymatyzowany i wyodrębniający się z tła a sugerujący inną formę inteligencji jak tło, oczywiście zawsze ktoś może powiedzieć że odebrali nasz własny sygnał odbity a z kierunku gwiazdozbioru strzelca ale takie tłumaczenie już jest smieszne a i takie widziałem, osmiesza jedynie takiego sceptyka przez jego nieznajomość technlogii rejestracji i przechwytu radiowych sygnałów kosmicznych gdzie już dawno pomija się wpływ ziemi przy rejestracji. Jednak nie da się ukryć że odczytu dokonali amerykanie i sam odczyt to słowo angielskie wiec równie dobrze mozna doszukiwać się jakiejś sensacji w dywersji jednego z naukowców i przekłamania odczytowe.

Już nie pamietam czego dotyczył ten sygnał jesli chodzi o miejsce nadania, wyleciało z głowy - w sumie i tak za daleko na komunikację a sygnał był nadany dość dawno.

Wróć do „Odkrycia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość