Instrukcja życia w uniwersum holograficznym

Moderator: Redaktorzy

danut
VIP
VIP
Podziękował: 342 razy
Podziękowano: 208 razy

Re: Instrukcja życia w uniwersum holograficznym

Postautor: danut » 13 sty 2021, 22:06

A ofiarniczo- prawne, to według pogańskiego systemu wierzeń - składania żywych ofiar na ołtarzu krwiożerczym bóstwom. Nic tu dodać, nic ująć. Dokąd można to ciągnąć?
Awatar użytkownika
Hybrid
VIP
VIP
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: Hybrid » 14 sty 2021, 10:06

I tak wszyscy mają gdzieś watykańskie kazania i Watykan ma gdzieś to , że wszyscy to mają gdzieś – i wszyscy są szczęśliwi . Ze swoim starym , brodatym oszustem zwanym Bogiem ... karzącym za grzechy , a nagradzającym za dobro (ktoś dostrzegł taką prawidłowość w świecie , bo ja usilnie próbuję?) . Jak mantra w książce powtarzają się słowa – Bóg stworzył to , bo jest dobry. Bóg stworzył tamto , bo jest dobry . Bóg nas kocha , ale my na to nie zasługujemy ...
- Drogie dziecko , urodziłeś się , bo Bóg cię kocha , ale ty na to nie zasługujesz ... Bóg wiedział , że Adaś i Ewcia zjedzą jabłko .
Bóg wiedział również , że ty się urodzisz i będziesz płacił za ten kulinarny wybryk .
Ale Bóg miał plan by wysłać siebie-swojego syna i umrzeć za tamten i wszystkie inne spowodowane przez tamten grzech .
Umrzeć na niby , bo w umowie było zmartwychwstanie po trzech dniach .
Taka szalona prawda przebija z Nowo Testamentowych publikacji . :D :D :D
zebulonow07
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: zebulonow07 » 14 sty 2021, 10:34

oleks24f pisze:Nie za bardzo przemawia do mnie pomysł całego tego Starego i Nowego Przymierza. Mówię Bóg Izraelitów i Bóg Jezusa to dwa niezależne byty. Połączone potem przez Twórców religii w jedną postać. Nie szedł bym tą drogą. To dłuższy temat, ale taka unifikacja zmusza do tworzenia zawiłej apologetyki, niezbyt logicznej niestety

W ST w lokalnym systemie ofiarniczo - prawnym, śmierć ponosiły zwierzęta w zastępstwie śmierci człowieka, aby krwią zakryć nośniki destrukcyjnych falowych zakłóceń w systemie. Świadomość powinna wzruszyć sumienie, zamiast dywagacji. Analogicznie do Jezusa Zbawiciela, który poniósł śmierć w zastępstwie śmierci każdego z nas.
=====================================================

danut pisze:A ofiarniczo- prawne, to według pogańskiego systemu wierzeń - składania żywych ofiar na ołtarzu krwiożerczym bóstwom. Nic tu dodać, nic ująć. Dokąd można to ciągnąć?

Poganie dla demonów składali ofiary, nie tylko ze zwierząt ale nawet z własnych dzieci. Czyli brak świadomości prowadzi do zbrodni (1Król 16,34)
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator
Podziękował: 331 razy
Podziękowano: 302 razy

Postautor: oleks24f » 14 sty 2021, 10:34

Hybrid, to o czym mówisz to bardziej już polityczno - ideologiczne systemy stworzone przez kapłanów dla swoich korzyści. Chcących narzucić ludziom, rozumienie tych nauk po swojemu. Cały ten dogmat nieomylności papieża. Wielu ludzi nie zna Biblii, gdyż jej nawet nie czytało samemu :P Zna ją tylko od innych. Tworzenie apologetyk.
U mnie w szkole też nikt nie omawiał samych nauk Jezusa. Skupiono się tylko na fakcie jego śmierci. Podobnie w kościele. Pisałem już o tym wielokrotnie, kapłani na mszy twierdząc jakoby o przemianie(transmutancji) wina i opłatka w krew i ciało, stosują reminescencje prastarego rytuału magicznego.
Notabene samemu widząc wszędzie satanizm, magię etc. :D Podobnie egzorcyzmy, gdzie samemu poprzez narzucanie sugestii, wywołują oczekiwane rezultaty. Nie zdziwił bym się gdyby była to też mistrzowsko wykorzystana hipnoza.
Trzeba też zajrzeć w apokryfy, dziwnym trafem wyrzucone z oficjalnego kanonu Biblii. Przedstawione są tam ciekawe nauki :D
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
zebulonow07
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: zebulonow07 » 14 sty 2021, 10:45

Hybrid pisze:I tak wszyscy mają gdzieś watykańskie kazania i Watykan ma gdzieś to , że wszyscy to mają gdzieś – i wszyscy są szczęśliwi . Ze swoim starym , brodatym oszustem zwanym Bogiem ... karzącym za grzechy , a nagradzającym za dobro (ktoś dostrzegł taką prawidłowość w świecie , bo ja usilnie próbuję?) . Jak mantra w książce powtarzają się słowa – Bóg stworzył to , bo jest dobry. Bóg stworzył tamto , bo jest dobry . Bóg nas kocha , ale my na to nie zasługujemy ...
- Drogie dziecko , urodziłeś się , bo Bóg cię kocha , ale ty na to nie zasługujesz ... Bóg wiedział , że Adaś i Ewcia zjedzą jabłko .
Bóg wiedział również , że ty się urodzisz i będziesz płacił za ten kulinarny wybryk .
Ale Bóg miał plan by wysłać siebie-swojego syna i umrzeć za tamten i wszystkie inne spowodowane przez tamten grzech .
Umrzeć na niby , bo w umowie było zmartwychwstanie po trzech dniach .
Taka szalona prawda przebija z Nowo Testamentowych publikacji . :D :D :D

Bóg Wszechmogący stworzył system duchowo - informacyjnej całości, w którym zjedzony owoc banana, bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz 1,29-30) Uczynił destrukcyjne falowe zakłócenia w systemie, w oddziaływaniach informacyjnych wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją - informacja dla całości i o całości rodzajów informacji we wszechinformacji. Brak świadomości prowadzi do bluźnierstwa, które czynią destrukcyjne falowe zakłócenia w systemie, źródło wszelkich dramatów, cierpień i śmierci, za które na pewno poniesie się konsekwencje.
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator
Podziękował: 331 razy
Podziękowano: 302 razy

Postautor: oleks24f » 14 sty 2021, 10:53

Hm, to czemu na samym początku Bóg zabronił ludziom jeść z Drzewa Poznania Dobra i Zła? Czyż nie był to kult iluzji, życia w nieświadomości prawdy?
Chyba powinno być na odwrót. Bo jak człowiek miał wiedzieć co dobre a co złe, skoro sam jego stwórca nie dał mu wzroku i wiedzy w tej płaszczyźnie?
Podobnie cała idea Grzechu Pierworodnego się tu sypie, a w konsekwencji ofiary Jezusa :D
Ja wolę postrzegać Jezusa jako nauczyciela, filozofa drążącego drogę do prawdy, niż na siłę robienie z niego Boga, którym zapewne wcale nie był. To ludzie później nie rozumiejąc w pełni jego nauk, stworzyli sobie tylko jego nieprawdziwy obraz. Hehh, takie złotego cielca któremu biją pokłon. A kapłani, guru, twórcy wszelkiej maści sekt religijnych tylko na tym żerują. Zależy im na tym by ludzie żyli w nieświadomości, by nie widzieli prawdy. Jeno tylko jej cienie, odbijające się na ścianach jaskini. Że też się posłużę Jaskinią Platona za słynnego dziesiątego dialogu Państwo :D Specjalnie jeszcze wzmacniając ten obraz już od setek wieków.
Do mnie to nigdy nie przemawiało.
Hm, naprawdę nie widzisz, że te rytuały całopalne ze zwierząt, swad palonego ciała miły dla Pana nie są opisem sekciarskich rytuałów? A ponoć Bóg ma być nie zmienny, więc jak to? Wraz z Nowym Testamentem, postanowił się zmienić?
Dla tego jeszcze raz powtarzam, to są dwa różne byty nie ten sam!
Biblia nie jest też spójną książka, nie pisał jej jeden autor tylko wielu, o przeróżnych spojrzeniach na świat. Dopiero kilka wieków potem została skompilowana, głównie z pobudek politycznych. By umocnić władzę cesarza Bizantyjskiego. Z pominięciem apokryfów, gdzie masz nawet opisane, że Jezus był w związku małżeńskim z Marią Magdaleną. Powinniśmy wrócić jak dla mnie do takiego właśnie traktowania tych ksiąg. Studiować je i analizować logicznie oddzielnie, a nie jako całość.
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 14 sty 2021, 11:20

Dodam do tego co napisał Oleks, że bardzo charakterystyczne dla sekt i fanatyków jest straszenie innych i też według słów Jezusa :" A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego." I to nawoływanie ciągłe przez nich do pokory i poddaństwa, tylko komu tak naprawdę mają inni ulec? To jest chwyt poniżej pasa, by to im właśnie oddawać te pokłony i przekorny, bo to ja wiem czego wy nie wiecie, ja jestem wspaniały. Zatem przez kogo przemawia pycha i samouwielbienie? Podobnie jak spirytyści cyt. "W ostatnich dniach - mówi Bóg - wyleję Ducha mojego na wszelkie ciało ,i będą prorokowali synowie wasi i córki wasze...." a gdzież odpowiedź Jezusa w tym temacie : " Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu."
Ostatnio zmieniony 14 sty 2021, 11:21 przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
zebulonow07
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: zebulonow07 » 14 sty 2021, 11:21

oleks24f pisze:Hm, to czemu na samym początku Bóg zabronił ludziom jeść z Drzewa Poznania Dobra i Zła? Czyż nie był to kult iluzji, życia w nieświadomości prawdy?
Chyba powinno być na odwrót. Bo jak człowiek miał wiedzieć co dobre a co złe, skoro sam jego stwórca nie dał mu wzroku i wiedzy w tej płaszczyźnie?
Podobnie cała idea Grzechu Pierworodnego.......

Budzisz we mnie odrazę, bo teraz świadomie i z premedytacją czynisz destrukcyjne falowe zakłócenia w systemie, i jesteś źródłem wszelkich dramatów, cierpienia i śmierci.
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 14 sty 2021, 11:24

zebulonow07 pisze:
oleks24f pisze:Hm, to czemu na samym początku Bóg zabronił ludziom jeść z Drzewa Poznania Dobra i Zła? Czyż nie był to kult iluzji, życia w nieświadomości prawdy?
Podobnie cała idea Grzechu Pierworodnego.......

Budzisz we mnie odrazę, bo teraz świadomie i z premedytacją czynisz destrukcyjne falowe zakłócenia w systemie, i jesteś źródłem wszelkich dramatów, cierpienia i śmierci.

Wszyscy budzą w Tobie odrazę, bo nie zgadzają sie z Tobą. Potrzebujesz poklasku.
zebulonow07
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: zebulonow07 » 14 sty 2021, 11:32

danut pisze:Dodam do tego co napisał Oleks, że bardzo charakterystyczne dla sekt i fanatyków jest straszenie innych i też według słów Jezusa :" A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego." I to nawoływanie ciągłe przez nich do pokory i poddaństwa, tylko komu tak naprawdę mają inni ulec? To jest chwyt poniżej pasa, by to im właśnie oddawać te pokłony i przekorny, bo to ja wiem czego wy nie wiecie, ja jestem wspaniały. Zatem przez kogo przemawia pycha i samouwielbienie? Podobnie jak spirytyści cyt. "W ostatnich dniach - mówi Bóg - wyleję Ducha mojego na wszelkie ciało ,i będą prorokowali synowie wasi i córki wasze...." a gdzież odpowiedź Jezusa w tym temacie : " Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu."

Prawdę nazywać będą kłamstwem...Analogicznie do świadomości, którą nazywasz pychą. Stając się źródłem wszelkich dramatów, cierpień i śmierci.

Wróć do „Chrześcijaństwo”