Instrukcja życia w uniwersum holograficznym

Moderator: Redaktorzy

zebulonow07
Bywalec
Bywalec
Kontaktowanie:

Re: Instrukcja życia w uniwersum holograficznym

Postautor: zebulonow07 » 07 sty 2021, 10:30

Hybrid pisze:
zebulonow07 pisze:Tekst jest mojego autorstwa. Holograficzną strukturę uniwersum odkrył Denis Gabor w 1971 roku. Robieniem zamętu jest negowanie i manipulowanie rzeczywistych i rzetelnych faktów biblijnych i odkryć nauki.

Mnie tylko zastanowił fakt , że ‘’zebulonow07’’ jest przecież nazwą rodzaju
męskiego , wskazującą jednoznacznie , że jesteś mężczyzną , natomiast blogerka i ‘’biblistka’’ Lajla , nadająca także na ‘’Salonie24’’ … https://www.salon24.pl/u/ksiegaponadczasowa/ … to jak najbardziej kobieta … Twój mail do mnie rozwiał moje obiekcje .

Ad rem .
Pan Denis Gabor absolutnie nie odkrył ‘’holograficznej struktury wszechświata’’ .....

Pozdrawiam .

Zakwestionowałeś holograficzną strukturę uniwersum, odkrytą przez D. Gabora i " Teorie próżni fizycznej" G. Szypowa, w której hologram jest prawem rządzącym w stworzonym uniwersum. Czyli dokonałeś zamachu na odkrycia nauki.

Według ciebie, jak zaistniał świat materialny, umownie nazwany? Proszę o szczegóły jak na blogu.
danut
VIP
VIP
Podziękował: 339 razy
Podziękowano: 205 razy

Postautor: danut » 07 sty 2021, 19:32

W Biblii możemy odnaleźć ten kierunek spojrzenia na tworzenie się w sposób holograficzny a więc na zasadach informatycznych rzeczywistości. Tylko, że naprawdę, dodając do każdego zdania wyrazów "dźwięk, wibracia, nośnik informacji" niczego w tym kierunku nie tłumaczy . Wygląda jak zabawa tekstem bez przemyślenia i nie wiem dalej w jakim zdąża celu?
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator
Podziękował: 330 razy
Podziękowano: 300 razy

Postautor: oleks24f » 08 sty 2021, 8:30

Swierdzenie, że teoria Próżni Fizycznej Szypowa jest odkryciem naukowym to duże naciąganie faktów. Jest to tylko jedna z wielu ciekawych hipotez, ale nie wiem skąd wziąłeś informację że podważanie jej to zamach na odkrycia nauki :wondering: Nie muszę chyba wspominać ze jej założenia dla wielu fizyków są kontrowersyjne i obrazoburcze :P

Po drugie używasz pojęcia Zasada Holograficzna w złym kontekście. Oryginalnie pojęcie to pochodzi z Teorii Strun, a jeszcze szerzej to ujmując M-Teorii. Zaproponował je Susskind i van hofft (holenderski) fizyk teoretyk.
I tak jak cała Teoria Strun jest niezwykle ciekawą ideą. Tyle że potwornie trudną i złożoną matematycznie. Nawet dla wielu fizyków. Tyle!

To że ktoś podważa te idee nie jest niczym złym. Normalny proces w naukach przyrodniczych, w poszukiwaniach Teorii Ostatecznej
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
zebulonow07
Bywalec
Bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: zebulonow07 » 08 sty 2021, 16:55

oleks24f pisze:Swierdzenie, że teoria Próżni Fizycznej Szypowa jest odkryciem naukowym to duże naciąganie faktów. Jest to tylko jedna z wielu ciekawych hipotez, ale nie wiem skąd wziąłeś informację że podważanie jej to zamach na odkrycia nauki :wondering: Nie muszę chyba wspominać ze jej założenia dla wielu fizyków są kontrowersyjne i obrazoburcze :P

Po drugie używasz pojęcia Zasada Holograficzna w złym kontekście. Oryginalnie pojęcie to pochodzi z Teorii Strun, a jeszcze szerzej to ujmując M-Teorii. Zaproponował je Susskind i van hofft (holenderski) fizyk teoretyk.
I tak jak cała Teoria Strun jest niezwykle ciekawą ideą. Tyle że potwornie trudną i złożoną matematycznie. Nawet dla wielu fizyków. Tyle!

To że ktoś podważa te idee nie jest niczym złym. Normalny proces w naukach przyrodniczych, w poszukiwaniach Teorii Ostatecznej

@oleks24f
Teoria strun, nie ma praprzyczyny. Natomiast czołowi nobliści z fizyki teoretycznej wskazują na duchową przyczynę zaistnienia świata materialnego. W teorii próżni fizycznej równania matematyczno-fizyczne wskazują na twórczy umysł Boga.
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator

Postautor: oleks24f » 08 sty 2021, 18:04

Ok, wskazują ale nikt nie jest tego w stanie udowodnić w stu procentach, stąd jest to jedynie hipoteza. Teoria Strun tak samo. Mam nadzieję że to jasne ;)
Hmm, znam trochę pomysły Szypowa, nie przypominam sobie by tam co chwilę padało słowo informacja. Z analizy opisujących ją równań wynika, że najniszym poziomem istnienia może być tak zwane Zero Absolutne. Czyli równość 0=0. Szypow spekulował że może z tego płynąć wniosek wynurzania się z niego Boga. Ale czy to będzie ten sam Bóg opisywany w Biblii nie sądzę.
W Starym i Nowym Testamencie, przedstawieni tam bogowie wydają się być w ogóle dwoma różnymi bytami. Ale to już temat na inne dywagacje.
Używanie co chwila słowa informacja, nic nie zmieni. Wręcz przeciwnie utrudni zrozumienie tezy, którą chcesz przekazać. Niepotrzebnie zwiększa tylko renundacje tekstu ( notabene to pojęcie z Teorii Informacji Shannona :P)

Galilieusz
zebulonow07
Bywalec
Bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: zebulonow07 » 08 sty 2021, 18:54

danut pisze:W Biblii możemy odnaleźć ten kierunek spojrzenia na tworzenie się w sposób holograficzny a więc na zasadach informatycznych rzeczywistości. Tylko, że naprawdę, dodając do każdego zdania wyrazów "dźwięk, wibracia, nośnik informacji" niczego w tym kierunku nie tłumaczy . Wygląda jak zabawa tekstem bez przemyślenia i nie wiem dalej w jakim zdąża celu?

Częstotliwość stosowana jest w medycynie wibracyjnej.
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 08 sty 2021, 19:06

Kwestia Boga opisywanego w Biblii jest niejasna, bo opiera się na relacjach ludzi słyszących Jego głos. Ale w tym tkwi sedno - Ów Bóg nie jest bytem - jest potężną Świadomością Wszechrzeczy, nikt Go nie widzi, a Jego głos rozchodzi się znikąd, lub ewentualnie z płonącego krzaka, który się nie spala, jak błysk jakieś spięcie energii. Pismo opiera się o mowy proroków i mędrców, którzy przypisywali sobie słyszenie tego głosu, wynikało z wizji lub ich doświadczeń z poza naszej rzeczywistości. Czy wszyscy z nich te doświadczenia pojmowali poprawnie w to wątpię, bo sam Ten potężny głos wskazuje nawet na Prawdę i Tego kto będzie ją głosił - " Po sześciu dniach Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiali z Nim. Piotr rzekł do Jezusa: "Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza".Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: "To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!" Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: "Wstańcie, nie lękajcie się!" Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa." - NT, Mateusz 17 Bardzo wielu naukowców dostrzega twórczy Umysł Boga w tworzeniu się rzeczywistości, ale nie podporządkowujmy swojemu wymysłowi wszystkiego co popadnie, nie nadajmy innych treści pismom, które wcale nie o tym świadczą. Zebulonow07 - przeczytaj książki Danuty Adamskiej-Rutkowskiej z przede wszystkim tą jedną pisaną ze mną. Współautorka pokazuje w nich prace bardzo wielu naukowców z całego świata, dawnych i współczesnych ich prace i badania, i opisuje szeroko na co oni zwracają uwagę - tak, na twórczy Wielki Umysł, tylko że wcale nie na jednostkowy rozum Nikogo. Bo okazuje się, że tak naprawdę wszystko jest świadome.
zebulonow07
Bywalec
Bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: zebulonow07 » 08 sty 2021, 19:17

oleks24f pisze:Ok, wskazują ale nikt nie jest tego w stanie udowodnić w stu procentach, stąd jest to jedynie hipoteza. Teoria Strun tak samo. Mam nadzieję że to jasne ;)
Hmm, znam trochę pomysły Szypowa, nie przypominam sobie by tam co chwilę padało słowo informacja. Z analizy opisujących ją równań wynika, że najniszym poziomem istnienia może być tak zwane Zero Absolutne. Czyli równość 0=0. Szypow spekulował że może z tego płynąć wniosek wynurzania się z niego Boga. Ale czy to będzie ten sam Bóg opisywany w Biblii nie sądzę.
W Starym i Nowym Testamencie, przedstawieni tam bogowie wydają się być w ogóle dwoma różnymi bytami. Ale to już temat na inne dywagacje.
Używanie co chwila słowa informacja, nic nie zmieni. Wręcz przeciwnie utrudni zrozumienie tezy, którą chcesz przekazać. Niepotrzebnie zwiększa tylko renundacje tekstu ( notabene to pojęcie z Teorii Informacji Shannona :P)

Negujesz i manipulujesz wskazaniami czołowych noblistów z fizyki teoretycznej, oraz fizyczno-matematyczne równania, których nie można zmanipulować, które wskazują na twórczy umysł Boga Wszechmogącego, zbieżnych z Biblią. Czyniąc destrukcyjne falowe zakłócenia, za które na pewno ponosi się konsekwencje.
danut
VIP
VIP

Postautor: danut » 08 sty 2021, 20:03

Oleks24f nie neguje, ani nie manipuluje faktami, jest tylko pasjonatem Teorii Strun, jednej z naukowych kandydatek do Teorii Wszystkiego. Czytałam, że ostatnio powstał nawet jakiś Unijny projekt chcący połączyć jakoś tę wiedzę z wiedzą i Teoriami o Grawitacji i Czasoprzestrzeni. Nie moja w tym głowa co im z tego wyjdzie. Świat jest zbyt skomplikowany, by nauka uprościła go do prostych równań i odgadnęła wszystkie zależności jakie w nim występują i które nim rządzą. Kiedyś bardzo zniechęcił mnie Kaku ze swoimi postrzelonymi pomysłami na wymiarowość, ale i on podobno spuścił z tonu obecnie. Widzę w tym zapęd do zmechanizowania i podporządkowania sobie świata i uważam to za zły pomysł, o wiele lepszym według mnie byłyby próby odganiecia jak w nim żyć w zgodzie i w tym zakresie szukanie wiedzy, niż w tym skierowanym na zapędy nad panowaniem. Tu to zdanie, że nie da się przechytrzyć Boga jest chyba najtrafniejsze. Uważając przy tym Boga za Absolut.
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator

Postautor: oleks24f » 08 sty 2021, 20:21

Hehh, ja manipuluje? Kolego sympatyczny wskaż mi gdzie. Poza tym podaj naukowców, bo z tego co wiem Teoria Próżni Fizycznej nie jest powszechnie uznana. To prędzej pasuje do Hybrida wyżej. On piszę że Susskind, Maldacena i wielu innych to hopsztaplerzy. Ja nigdzie tak nie napisałem. Wręcz przeciwniej sam interesuje się wielowymiarowymi teoriami, widząc w nich potencjał w celu unifikacji praw fizyki. Kto wie być może jest to faktycznie klucz do umysłu Boga.
Ja tylko mówię, że trzeba tu podchodzić niebezkrytycznie. I to że na dzień dzisiejszy nie dysponujemy nawet wymaganą dużą energią, by je w pełni przetestować. Teorii Szypowa być może nawet nigdy nie będziemy mogli, poza matematyczno - logicznymi rozważaniami. Co nie oznacza by jej nie studiować.
I nie mów mi tylko, że dostał on Nagrodę Nobla, bo za długo siedzę w Fizyce teoretycznej, by nie znać zdania o tego typu rozważaniach wielu zawodowych akademików.
Powiem Ci wprost, wielu uważa to za jawną pseudonaukę. Nie podoba się im mieszanie mistyki z nauką. Znam wielu fizyków i z nimi nawet o tym rozmawiałem.
Hmm, po tym co piszesz chyba nawet nie czytałeś książki Szypowa. Nie wiem skąd bierzesz informację, ale przeczytaj jego książkę, a nie czyjeś interpretacje jego teorii. Tytuł to bodajże:Teoria Próżni Fizycznej w Popularnym Wykładzie. Tam masz napisane, że te równania na które się powołujesz, postulują istnienie źródła prapczyczyny, z której wyłania się Bóg, światy grubej materii. Bóg w rozumieniu tej teorii to pewien rodzaj naditeligencji - hmm można chyba nazwać go post-biologiczną inteligencją.
Ale mówię, teoria ta przewiduję też możliwość stworzenia Perpetum Mobile, osiąganie mocy silnika większej lub równej od 100%. Co już stoi w jawnej sprzeczności z zasadami Termodynamiki. Tu więc nie może to być przyjętą przez naukowców hipoteza.
Poczytaj, bo sam Szypow piszę jak został odrzucony przez naukowy establishment. I nie pisz proszę, że jest to udowodnione.
Ba o tej teorii nie znajdziesz nawet wzmianki w podręcznikach. Wnioskuję, że czerpiesz informacje ze źródeł które przyjęły tą teorię, ale to nie one niestety wyznaczają obiektywnie przyjęta wiedzę o świecie.
I nie odbieraj tego jako atak, tylko rozważania, którym poddać należy wszelką podawaną publicznie informację.
Nie idźmy drogą np plaskoziemcow łykających wszystko jak kaczki. Nie zadających nawet pytań. I np twierdzących, że Niebocentryzm "wykazał", że ziemia jest płaska. Tylko dla tego że jeden gościu zinterpretował po swojemu Księgę Rodzaju. Już rozumiesz, mam nadzieję o czym mówię :D

Galilieusz

Wróć do „Chrześcijaństwo”