Ateizm nie jest wymysłem naszych czasów – był on obecny już w starożytności

Moderator: Redaktorzy

Warmor
Nowy
Nowy
Podziękowano: 3 razy

Re: Ateizm nie jest wymysłem naszych czasów – był on obecny już w starożytności

Postautor: Warmor » 11 lut 2017, 0:12

Tak naprawdę wszyscy rodzimy się ateistami. Gdyby nam nie wtłaczano od dziecka określonej religii pozostalibyśmy nimi do śmierci. Ponieważ wszystko można obalić bez wysiłku. Nie ma takiej religii, wiary, systemu filozoficznego który sam jest w stanie się obronić. Wszystkie wierzenia opierają się tylko o wiarę ! A ilu ludzi tyle wierzeń bez poparcia gdziekolwiek.

A prawdziwym ateistą jest człowiek który zgłębił przynajmniej kilka religii/filozofii a na koniec wybrał wolność.
Awatar użytkownika
oleks24f
VIP
VIP
Podziękował: 286 razy
Podziękowano: 259 razy

Postautor: oleks24f » 11 lut 2017, 9:15

Warmor pisze:Tak naprawdę wszyscy rodzimy się ateistami. Gdyby nam nie wtłaczano od dziecka określonej religii pozostalibyśmy nimi do śmierci. Ponieważ wszystko można obalić bez wysiłku. Nie ma takiej religii, wiary, systemu filozoficznego który sam jest w stanie się obronić. Wszystkie wierzenia opierają się tylko o wiarę ! A ilu ludzi tyle wierzeń bez poparcia gdziekolwiek.

A prawdziwym ateistą jest człowiek który zgłębił przynajmniej kilka religii/filozofii a na koniec wybrał wolność.

Ja np wybrałem wolność, poznałem kilka innych systemów religijnych, wyciągnąłem z nich kilka ciekawych i zbieżnych z moimi poglądami rozważań filozoficznych ale z żadnym z tych systemów nigdy się nie identyfikowałem. O religiach lubię czytać, obserwować jak jej wyznawcy widzą świat ale tak jakby z perspektywy bocznego obserwatora, nigdy nie stając się wyznawcą którejś z nich.
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
Awatar użytkownika
Ghost
Początkujący
Początkujący
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Ghost » 01 paź 2018, 14:25

Ja jestem ateistą,od dłuższego czasu. Kiedyś wierzyłem w Boga,teraz już straciłem w niego wiarę.

Wróć do „Ateizm”