Niesamowite zjawisko

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Lakshmi
VIP
VIP
Podziękował: 125 razy
Podziękowano: 283 razy

Niesamowite zjawisko

Postautor: Lakshmi » 26 lut 2016, 19:42

Takiego zjawiska jeszcze nie widziałam jak długo żyję.Pomijając spektakularność, to długo utrzymująca się poświata mnie zastanawia Co to jest?

https://www.youtube.com/watch?v=bpxHV5HJ0dk
Awatar użytkownika
oleks24f
VIP
VIP
Podziękował: 286 razy
Podziękowano: 259 razy

Re: Niesamowite zjawisko

Postautor: oleks24f » 26 lut 2016, 20:33

Rzeczywiście ciekawe zjawisko, chyba pierwszy filmik ukazujący UFO w dość dobrej jakości w porównaniu do innych tego typu filmików, gdzie jakość jest tak słaba, że praktycznie nic nie widać. Ale co ciekawe widać tam charakterystyczną również i dla wielu innych relacji zmianę kształtu tego obiektu. Od jasnego punktu na niebie które zmieniało swoją barwę, po coś co mi przypomniało wybuch Supernowej, aż po coś na kształt pocisku przelatującego w gęstym ośrodku. Albo jakiś samolot przekraczający barierę prędkości dzwięku. Należy jednak zachować też pewien krytycyzm przy analizie, póki nie mamy więcej danych, to raczej polecał bym co do tego podejście agnostystyczne.
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
Awatar użytkownika
Lakshmi
VIP
VIP

Postautor: Lakshmi » 26 lut 2016, 20:57

Właśnie staram się to analizować. Samolot to nie jest, bo kształt nie pasuje. W nocy zazwyczaj widać migające światła na końcach skrzydeł i ogonie. Poza tym w nocy nie widać pary kondensacyjnej, chociaż to pary nie przypomina, oraz też samolot nie świeci światłem.

Druga sprawa, to kształt tego nie przypomina samolotu, Trzecia to że nie przypominam sobie aby jakikolwiek obiekt latający zostawiał poświatę, lub wytwarzał ją. Trzeba też zauważyć, że niebieska poświata jeszcze na długo nawet po zniknięciu pozostawała na niebie jakby była fluorescencyjna.
Kolejna sprawa to znikanie. Zauważ że obiekt nie zniknął przez odlecenie, ale zblednął jakby za zasłoną mgły, jednak niebieska poświata została. Moim zdaniem ta jasna poświata była została wytworzona po to by zasłonić dla ludzkiego oka ten obiekt, który być może nadal tam tkwił, ale był już niewidoczny.

Teraz sobie pofantazjuję. Być może że atmosfera była wysoko nasycona wilgocią, (jak było widać na filmie obiekt nagle bardzo się rozjaśnił i zmienił jakby kształt) Czyli mogła zaistnieć sytuacja gwałtownego ogrzania atmosfery aby wytworzyła ogromną ilość pary, która stała się zasłoną dla obiektu.

Na tej wysokości są bardzo niskie temperatury, czasem dochodzi do oblodzenia np samolotu, zatem użycie ogrzewania powietrza w jakiś sposób spowoduje parę(mgłę)

Rakieta tą to nie jest, ponieważ rakieta wystrzelona ma odpowiednią prędkość, a to coś nie spełniało podstaw w zachowaniu jakoby było pociskiem.
Awatar użytkownika
oleks24f
VIP
VIP
Podziękował: 286 razy
Podziękowano: 259 razy

Postautor: oleks24f » 26 lut 2016, 21:08

To fakt, ta magła mogła spełniać rolę osłony maskującej. Teoretycznie mogła to być jakaś nowa eksperymentalna broń wojskowa, ale zawsze w takich wyjaśnieniach jest ten problem, że po jaką cholerę testować coś co ma być tajne w mieście pełnym gapiów. Niby noc ale zjawisko było na tyle spektakularne, że chyba tylko jakiś ślepy by tego nie zauważył. Nie wiem jak tobie ale mi ten coś ala wybuch strasznie przypomina coś na kształt supernowej, ale być może to tylko efekt pareidolii, jako że iteresuję się kosmologią i astronomią. I po prostu mój umysł to z tym kojarzy.
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
Awatar użytkownika
Lakshmi
VIP
VIP

Postautor: Lakshmi » 26 lut 2016, 21:29

Nie widzę tego jako supernowa. Nie pasuje mi do tego to co widzialam.Światło to fala a to nie było falą rozchodzącą się

Wróć do „Obserwacje”