Zabójcze Ciśnienie (Film Dokumentalny)

Rozmowy na dowolne tematy.

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Lakshmi
VIP
VIP
Podziękował: 125 razy
Podziękowano: 282 razy

Zabójcze Ciśnienie (Film Dokumentalny)

Postautor: Lakshmi » 25 lut 2018, 12:37

Kiedy oglądałam ten filmik przypomniała mi się moja głupota kiedy miałam 18 lat Czasy w których przyszło mi żyć nie daw2ały tych możliwości dostępu do wiedzy , jakie mamy teraz.
Dekompresja, choroba kesonowa, zagrożenie z tym związane takie rzeczy były nam obce.
Będąc na basenie zdecydowałam się na wyrobienie karty pływackiej. Po wykonaniu wszelkich wskazań przez ratownika, na koniec wymyślił sobie skok z wieży i ze słupka. Skoczyłam i z tego i z tego.
Koledzy w tym czasie wymyślili głupią zabawę. W tym czasie kiedy ja zaliczalam kartę, jeden z debili znalazl za kabinami potłuczoną cegłę. Dał każdemu z chłopców po 2 kawałki mniej więcej tej samej wielkości o czym nie wiedziałam.
Kiedy wrocilam z wypisaną juz kartą ktoś rzucił hasło, że pobawimy się w łowienie kamienia z dna. Pod wieżą było 4,5 metra głębokości ( nie wiem po co aż taka głębokość ale tak było. Na tym basenie nigdy nie odbyły się żadne zawody bo nie posiadał wymiarów olimpijskich}
Anka wchodzisz do zabawy? Jasne. Jeden rzucił cegiełkę wskoczył i za chwilę wypłynął z cegiełką w ręce. Drugi wskoczył, i po chwili również wypłynął z cegiełką. Wskoczyłam i ja za swoją wrzuconą. Ciągnę w dół a w głowie zaczyna mi szumieć, płuca coraz jakby mniejsze, a głowa jak w imadle.
Skierowałam się ku górze. Ta droga wydała mi się wiecznością. W końcu wynurzyłam się łapiąc powietrze jak ryba wyciągnięta z wody. Masz cegiełkę? Nie mam nie dałam rady, ale wiem że mi się chce rzygać i kręci mi się w głowie.

Potem powiedzieli mi że zrobili mi kawał. Mój dzień na basenie się zakończył szybciej. Perturbacje tej głupoty zakończyłam krwotokiem z nosa i odjazdem taksówką do domu.

Tyle lat musiałam czekać żeby się teraz na stare lata dowiedzieć, że najgorsze jest te pierwsze 10 metrów. Ja zeszłam do 3 może do 3,5. Dzsiaj bym tego nie powtórzyła z tą świadomościa którą mam.

https://www.youtube.com/watch?v=3kGcf32N63s

Wróć do „To i Owo”